2023-2024 Sezonu Sistem ve Taktik Sohbet Başlığı - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Ya Nzonzi-Seri-Lemina üçlü orta sahası olmalı; yahutta Andone' nin Elmander benzeri rolüyle 4-4-2; göbekte öncelikle Nzonzi ve Lemina...

Diğerlerine olabildiğince az sıra gelmeli; yedek kalmayı sindiremeyen de güncel bonservis bedelini getirip istediği yere gider! :emrah:...

gelecek sezon için;

maicon, ozornwafor, babel ve diagne

satılırsa yaklaşık 25m euro alabiliriz. bu parayla kesinlikle kiralıkların bonservisi alınmalıdır.

muslera okan

luyindama marcao gökay semih

linnes şener atilla XtransferX

nzonzi seri lemina belhanda akbaba mehmet atalay

feghouli kılınç jimmy mor yunus

falcao andone

bu tarz bir kadro yapılabilir

Muslera
Luyi N’Zonzi Marcao
Feghouli Seri Lemina babel
Belhanda
Falcao Andone

Feg ile babelin ruhuna el Fatiha okuruz maç sonu :asd:

Mariano dede ile hain Japon anca böyle kesiliyor :/

lemina nzonzi belhanda
feghouli
falcao andone​

FT böyle oynayacaktır. Andone sola destek vererek oynar, Andone-Babel, Belhanda-Seri değişir.

Bana kalsa Lemina’yı Guardiola’nın Zinchenko’yu kullandığı gibi bek oynatıp ortasaha gibi kullanırım;

Muslera
——____—Luyindama-Marcao—Nagatomo
Lemina—————————————-
Nzonzi
Belhanda—————Seri
Feghouli—————————Babel(Andone)
Falcao​

FFP baskısı altında güzel bir transfer transfer dönemi oldu.
Şahsi çekincem oyuncularımızın bir çoğu EPL den geldi ve orada oynanan futbolu hepimiz biliyoruz.
Tr liginde neredeyse her ikili mücadelede faul çalınan bir ortamda bu oyunumuzu ve oyuncularımızı olumsuz şekilde etkileyebilir.
(Fifa hakemlerimizin Tr liginde çok kötü Cl de iyi görüntü sergilemelerinin temel nedenlerinden biri olduğunu düşünüyorum.)
Ligin ilk üç haftası gösteriyor ki bu sene bol sarı ve kırmızı kartı bir sezon geçireceğiz.
Avrupada rakipler çok güçlü olmasına ragmen güzel futbol oynayacağımızı düşünüyorum.
Umarım ligin sonunda şampiyon olup avrupa da gidebileceğimiz kadar ileri gidip olası ön eleme riskinden kendimizi ve dolayısıyla ülkemizi kurtarmalıyız.

Sokayım böyle kurala ya. Parasını verdiğimiz adamı niye tribünde oturtmak zorunda kalıyoruz?

Zaten 14 yabancı bile az bir de 2 tanesini tribüne yolluyoruz.

Emre Taşdemir Nagatomo yerine oynasa fazla fark etmez özellikle içerideki maçlarda. Gerçi o adamın da 20. dakikada sakatlanma riski var.

1 tane de cezalı veya sakat yabancı olur zaten kesin.

Muslera

Mariano Luyindama Marcao Nagatomo

Lemina - Nzonzi

Feghouli - Belhanda - Babel

Falcao

Seri isik vermedi umarim duzelir

Bu takımın bana göre değişmezleri Muslera, Falcao, Babel, Feghouli, Lyundama, Marcao, Nzonzi ve anlatıldığı gibi topu ileri taşıyan tarzda, statik olmayan, yana ve geri al verci değilse Lemina. Maalesef bu takımın 10 numarası Belhanda ve alternatifi de yok. Fatih Terim takımlarında oyun liderleri vardır hep top onda toplanır ki ben bu oyun sistemine karşıyım aslında.. Bu da mevcutlar dahilinde Belhanda oluyor maalesef. Şu takımın 10 numarası olmamalıydı. Belhanda'nın olmadığı maçta orada Feghouli denedi hoca ama sistemi bence o pozisyonda olan kişi için çok yorucu. İkinci yarı Feg'de etkinliğini kaybetti. Sürekli 10 numaradan oyunu açmasını oyunu yönlendirmesini beklemek bence en büyük hatalardan biri. Belhanda'yı beğenmiyorum ama çok pas hatası yapmasının sebeplerinden biri de bu. Oynanan sistem.

----------------------Muslera-------------------I----------------------Muslera------------------I---------------Muslera-------------------
----------Luyindama-------Marcao------------ I---Linnes----Luyindama---Marcao----Yuto--I---Linnes----Luyindama--Donk-----Yuto
--Lemina-----------------------------Linnes----I----------------------Nzonzi-------------------I--------------Lemina-----Nzonzi---------
----------------Seri------Nzonzi----------------I----------------Lemina------Seri---------------I---Feghouli--------Belhanda------Babel-
-----Feghouli-------------------Babel----------I-------Feghouli--------Falcao------Babel------I-------------------Falcao-----------------
--------------Falcao------Andone--------------I

Birçok formasyonda ve dizilişte oynayabiliriz.Özellikle orta sahada elimiz çok bollaştı.Biz kadro kurarken bile zorlanıyoruz Allah Fatih hocaya yardım etsin. Linnes yerine Marianoyu göndermiş var saydım umarım da öyle olur. Lig maçlarında 2012 ve uefayı aldığımız zaman gibi çift forvet görmeyi çok isterim. Fatih Terim'i imparator yapan mükemmel uyguladığı 4-4-2 sistemiydi bana göre.''topun olduğu yer, topun olduğu yer bizim için pozisyon. Luyindama ve Nzonzi top oynatmak yok, tehlikeli bölgede Lemina'nın adamı belli. Size bir daha söylüyorum; en iyi defans yapma oyunu oynamaktır. Oyun disiplinini bozmak yok, şartlar ne olursa olsun atarız, yeriz. Ofsayt taktiği diye bir şey yok. Kadememiz tamam. İleri gittiğimiz zaman da hep beraber topa doğru bam bam bam gidecez ve oynayacaz. Allah yardımcınız olsun.''

Üst Alt