2023-2024 Sezonu Sistem ve Taktik Sohbet Başlığı - Sayfa 43 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Falcao ve Fegh'in kesik yemesi sart. Emre'den bir Trezeguet yaratip Diagne'yi tekrar gol krali yapmaliyiz.

SM-G965U cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bence takımda 6 numara da yokken Fegh'i kesip Arda (Babel)-Kılınç kanatlarıyla 4-4-2 oynamalıyız. Ortada da Belhanda-Taylan hem top sürerler, hem de preste nişadır sürmüş gibi koşarlar. Şu eldeki kadroyla başka bir çözümün olduğuna inancım kalmadı pek.

Bence takımda 6 numara da yokken Fegh'i kesip Arda (Babel)-Kılınç kanatlarıyla 4-4-2 oynamalıyız. Ortada da Belhanda-Taylan hem top sürerler, hem de preste nişadır sürmüş gibi koşarlar. Şu eldeki kadroyla başka bir çözümün olduğuna inancım kalmadı pek.

Rangers macini beklediklerine eminim. Yine de bir oyuncu transferi yapqcaklar ama nereye kimi alicaklari bu mqca bqgli. Ondan bagimsiz 4-4-2 veya 4-2-3-1 de uzun sezon icin iyidir. Ic saha ve dis saha taktikleri olarak.

4-1-4-1'i çözdüler dikiş tutmaz artık rakipler fbnin açtığı yoldan penetreler atacaktır. Derhal hemen şimdi B nolu plana geçilip classic 4-4-2li kadrolar teknik ekibimizce sahaya hurra ettirilmelidir!
5y6k29qn.jpg

4-1-4-1'e geçip tiki taka pas oyununu bırakarak çok daha az pas ama sonuca giden pas ile doğrudan golü düşünen hızlı oyun tamam daha iyi de bu oyunda hızlı kanatların olacak bir tarafta Feghouli diğer kanatta Arda oynayınca öküz arabası gibi oluyor takım bir de orta sahanda çift yönlü oynayan regista tarzı bir oyuncun olmadı mı rakip takım baskı yaptığında çok top kaybı yapıyoruz ve topu geri kazanmada geçen süre uzuyor bu sistem maalesef kullanılamaz Rangers maçından tezi yok derhal 4-2-3-1 sistemine geri dönüş yapmalıyız.

Saracchi yokken 3-5-2'den başka şans yok. Taşdemir'in savunma bal peteği gibi, hücumda iyi. 3'lü yapıp arkasına Marcao'yu bağlarsak savunma tarafında sıkıntı yaşamayız. Sağda Omar-Luyi çok düz kalabilir, o yüzden Linnes'i deneyebiliriz. Çift santrafor gibi de olabilir, Kılınç-Feghouli'den biriyle 9.5 gibi destekle de. Saracchi yokken bu takımın savunmadan verimli top çıkarmasına imkan ihtimal yok. O beklerin önüne Pirlo gibi regista atarsan anca öyle nefes alırsın. Başka da sistem yok, eldeki malzeme belli zaten.

ligin en iyi savunması bizde geçende yazmıştım. Defansif oynayıp her maçı kazanabiliriz takımda 2 3 ayağı iyi oyuncu var. kazanmak istiyorsak bir stratejiyle oynamamız gerekiyor her şey o çok iyi hücum yapıyor vs diyerek olmuyor.

Fatih
omar luyindama marcao saracchi
donk
taylan etobo
ali yavuz falcao feghouli

4-1-2-3
ali yavuz kanat forvet olarak oynatılıp hızıyla kontarada falcaoyu veya diagneyi iyice besleyebilirdik. tabi hocamız pas futbolcu için ali yavuzu yolladı.
Feghouli mecburiyetten yazdım

Bence elde 2 ceset forvet oldugu icin 4-4-2 veya 3-5-2 oynayip takimi daha da eksik oynatmaya gerek yok. Sezon basi cift diyorduk ama intihar olurmus.

Stoperlerimiz zaten iyi oldugu icin 3'lu savunmaya da gerek yok.

Yine en iyisi su anki dizilis ama isimler ve yerleri degismeli.

?
Omar Luyindama Marcao Saracchi
Taylan
? Etebo Ömer Kilinc
Babel
Kalede bence ikisinin de kalitesi birbirine yakin. Kimin oynadigi fark etmez.

Defansta herkes hemfikirdir zaten. Taylan da mecbur oynayacak. Etebo'nun da kaliteli oldugunu bugun gorduk. Kilinc en hizli kanat o da kesilmez. Forvet arkasi,sag kanat ve forvete cozum bulmak lazim.

Benim tavsiyem Ömer her ne kadar 10 kisi arasina dalip pas tercihlerinde hata yapsa da top suren tek adam olmasi ve duran toplari iyi kullanmasi nedeniyle bu takimda olmali. Neftci ve Rangers'a atilan gollerde korner ondan geldi. Babel de fizik olarak 2 cesetten iyi oldugu icin forvette kullanilmali. Sag kanat icinse hicbir fikrim yok. Hepsi kotu oynar gibime geliyor. Ogulcan acaba ne durumdadir mechul. Kerem hizi ortalama oyun zekasi da fena olmayan birine benziyordu ama Super Lig'de olur mu bilinmez. Sekidika da cacik yok bence millet bosuna yangin yapiyor.

Boyle baslarsak Feghouli,Falkoa, Cagne,Belhanda,Arda gibi sorunlu oyuncular sonradan girip 30 dk falan oynayacagi icin bir umut belki performanslari da artabilir. Mesela Belhanda Hajduk'da sonradan girdi iyi is yapti. Falkoa da Pasa macinda Rangers'a gore daha iyiydi en azindan topla bulusabildi. Cagne de Antep macinda sonradan girdiginde iyi oynamisti.

Ama ne yaparsak yapalim bu kadro cok sorunlu ve eksik.

Hea bir de Donk var bence takimin seviyesinin ustunde ama stoper icin Luyindama ve Marcao'dan iyi degil. Orta saha icinse agir kaliyor. Arada forwet falan mi denesek ne yapsak

Bence elde 2 ceset forvet oldugu icin 4-4-2 veya 3-5-2 oynayip takimi daha da eksik oynatmaya gerek yok. Sezon basi cift diyorduk ama intihar olurmus.

Stoperlerimiz zaten iyi oldugu icin 3'lu savunmaya da gerek yok.

Yine en iyisi su anki dizilis ama isimler ve yerleri degismeli.

?
Omar Luyindama Marcao Saracchi
Taylan
? Etebo Ömer Kilinc
Babel
Kalede bence ikisinin de kalitesi birbirine yakin. Kimin oynadigi fark etmez.

Defansta herkes hemfikirdir zaten. Taylan da mecbur oynayacak. Etebo'nun da kaliteli oldugunu bugun gorduk. Kilinc en hizli kanat o da kesilmez. Forvet arkasi,sag kanat ve forvete cozum bulmak lazim.

Benim tavsiyem Ömer her ne kadar 10 kisi arasina dalip pas tercihlerinde hata yapsa da top suren tek adam olmasi ve duran toplari iyi kullanmasi nedeniyle bu takimda olmali. Neftci ve Rangers'a atilan gollerde korner ondan geldi. Babel de fizik olarak 2 cesetten iyi oldugu icin forvette kullanilmali. Sag kanat icinse hicbir fikrim yok. Hepsi kotu oynar gibime geliyor. Ogulcan acaba ne durumdadir mechul. Kerem hizi ortalama oyun zekasi da fena olmayan birine benziyordu ama Super Lig'de olur mu bilinmez. Sekidika da cacik yok bence millet bosuna yangin yapiyor.

Boyle baslarsak Feghouli,Falkoa, Cagne,Belhanda,Arda gibi sorunlu oyuncular sonradan girip 30 dk falan oynayacagi icin bir umut belki performanslari da artabilir. Mesela Belhanda Hajduk'da sonradan girdi iyi is yapti. Falkoa da Pasa macinda Rangers'a gore daha iyiydi en azindan topla bulusabildi. Cagne de Antep macinda sonradan girdiginde iyi oynamisti.

Ama ne yaparsak yapalim bu kadro cok sorunlu ve eksik.

Hea bir de Donk var bence takimin seviyesinin ustunde ama stoper icin Luyindama ve Marcao'dan iyi degil. Orta saha icinse agir kaliyor. Arada forwet falan mi denesek ne yapsak

babelin fw olması iyi fikr ama 2 ahmetten fırsat bulamaz gerçi oynasa bile bu da olmazmış diyebiliriz
ömer de oynamalı gibi gözüküyor en azından ortadan delecek biri lazım gibi kanat olmadığından
ben 3lü def ve kenarlarda linens - saraçhi olabilir diye düşünüyorum zira omarın hücumla alakası yok hiç malesef
hücmu ise kestiremedim hızlı ve yetenekli 2 adam alınmazsa S. tutarız %99

babelin fw olması iyi fikr ama 2 ahmetten fırsat bulamaz gerçi oynasa bile bu da olmazmış diyebiliriz
ömer de oynamalı gibi gözüküyor en azından ortadan delecek biri lazım gibi kanat olmadığından
ben 3lü def ve kenarlarda linens - saraçhi olabilir diye düşünüyorum zira omarın hücumla alakası yok hiç malesef

Linnes Omar'dan iyi mi diyorsun yoksa sadece hucumda mi iyi?

Bizde hizli kanat olmadigindan 3-5-2 iyi olur aslinda ama dedigim forvetlerimiz ölü. Adem'i yollamakla buyuk mallik yaptik.

Son cumleye katiliyorum. Topu ne kadar hizli kosturursan kostur hizli adamin olmayinca oyun langirta dönüyor.

Üst Alt