GSC Haber - 2024-2025 Sezonu Kombineleri Genel Satışa Çıkıyor! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber 2024-2025 Sezonu Kombineleri Genel Satışa Çıkıyor!

Aşırı saçma, bu bi ticaret değil ana amacın karlılık olamaz.

stadın taraftar profili değişiyor, çoğunun bağırdığı yok maçlara popülizm için geliyor.

yarın öbür gün biraz başarısız olunca tribünde adam da ıslıklarlar, parasını verdim istediğimi derim de derler.

bayern dortmund falan daha pahalıya satacak adam bulamıyor da o yüzden mi 200-300 euroya kombine satıyorlar.
Nasıl olamaz yav futbol kulübünün en önemli gelir kaynaklarından birisidir kombine. Ortada sayılı bir ürün varsa bunu ticarete dökmek bir kurum, kuruluş, işletme her ne ise oranın en doğal hakkı.
Birde şöyle düşünmek lazım bu stadyumun gelirinin %15'i gençlik ve spor bakanlığına aktarılacak ek maddelerle bunlar dönüp altyapı yatırımı da olabiliyor her neyse.
%15 çık.
Çimlerin bakımı bildiğim 300 bin euro civarı bir bedeli var, elektrik parası var bizim güneş enerji sistemimiz olduğundan 300-400 bin kw civarı aylık harcamamız oluyor, bu aşağı yukarı aylık 1-1.5 milyon liraya denk gelir. 10 ay maç olduğunu düşünürsek en düşük 10 milyon lira da buraya gider.

Havadan 6 milyon euro uçtu bile.

Ortalama olarak 25 bin liradan 45 bin adet kombine sattığında ortaya çıkacak gelir ne kadar?
32 milyon euro yapar.

Bayern, dortmund'un para gibi bir derdi yok tüm gelirleri sabit 1 euro 10 sene sonra da 1 euro. 1 iPhone bugün de 10 sene sonra da 1000 euro. Bizim gibi 1 tl 10 sene öncesinin 10 kuruşuna eşit oluyorsa orada problem başka.

Almanyada ne zaman alım gücü düşer kulüpler yapacağı tüm yatırımlar için döviz cinsinden bir gider kalemi oluşturur o zaman yapacakları hareketlerle bu konu tartışılır.

Hem başarı istiyoruz, hem sürdürülebilirlik istiyoruz hemde almanla yarışabilmek için ekonomik imkanlar aynı seviyelere çıkartılınca cebimizden çıkacak para batıyor.

Nasıl olamaz yav futbol kulübünün en önemli gelir kaynaklarından birisidir kombine. Ortada sayılı bir ürün varsa bunu ticarete dökmek bir kurum, kuruluş, işletme her ne ise oranın en doğal hakkı.
Birde şöyle düşünmek lazım bu stadyumun gelirinin %15'i gençlik ve spor bakanlığına aktarılacak ek maddelerle bunlar dönüp altyapı yatırımı da olabiliyor her neyse.
%15 çık.
Çimlerin bakımı bildiğim 300 bin euro civarı bir bedeli var, elektrik parası var bizim güneş enerji sistemimiz olduğundan 300-400 bin kw civarı aylık harcamamız oluyor, bu aşağı yukarı aylık 1-1.5 milyon liraya denk gelir. 10 ay maç olduğunu düşünürsek en düşük 10 milyon lira da buraya gider.

Havadan 6 milyon euro uçtu bile.

Ortalama olarak 25 bin liradan 45 bin adet kombine sattığında ortaya çıkacak gelir ne kadar?
32 milyon euro yapar.

Bayern, dortmund'un para gibi bir derdi yok tüm gelirleri sabit 1 euro 10 sene sonra da 1 euro. 1 iPhone bugün de 10 sene sonra da 1000 euro. Bizim gibi 1 tl 10 sene öncesinin 10 kuruşuna eşit oluyorsa orada problem başka.

Almanyada ne zaman alım gücü düşer kulüpler yapacağı tüm yatırımlar için döviz cinsinden bir gider kalemi oluşturur o zaman yapacakları hareketlerle bu konu tartışılır.

Hem başarı istiyoruz, hem sürdürülebilirlik istiyoruz hemde almanla yarışabilmek için ekonomik imkanlar aynı seviyelere çıkartılınca cebimizden çıkacak para batıyor.
ndombeleyi almasan yeterli

Yav bari UEFA gibi kura çek ama millet TC numarasına göre al listene, kuradan sonra artan/kalan kısmı düzgün sistemle genel satışa açarsın. Yabancı ne idü belirsiz isimler zuhur ediyor karaborsanın yandan yemiş platformlarında

Anlamadım ? Geçen yıl ben genel satıştan aldım. Fakat yine böyle kitlenmişti sonrasında bayağı bir denedim her defasında olumsuz sonuçlandı. Sonra satışa çıkmasından 47 dakika falan geçmişti birden batı üstten bir kombine sekti. Ben hala sepete atamam falan diye düşünürken sepete de düştü ama sistem çok ağır gidiyordu. Ödeme için 10 dakika veriyor ben ağırlıktan son 40 saniyede falan işlemleri tamamlayabilmiştim. Bence bayağı şanslı bir olaydı.

Aşırı saçma, bu bi ticaret değil ana amacın karlılık olamaz.

stadın taraftar profili değişiyor, çoğunun bağırdığı yok maçlara popülizm için geliyor.

yarın öbür gün biraz başarısız olunca adam da ıslıklarlar, parasını verdim istediğimi derim de derler.

bayern dortmund falan daha pahalıya satacak adam bulamıyor da o yüzden mi 200-300 euroya kombine satıyorlar sanki
Taraftar profili de önemli bu sene Kerem ıslıklanırken neler neler yaşandı tribünde. Ne kavgalar oldu. İşin orasını es geçmemek lazım. Talep olayına gelirsek de mesela Dortmund bilmiyor mu kombinelerine talep olduğunu? Biliyor ama tutup 1 yıl içinde %70 zam yapmıyor kombinelere. Ben o yüzden € ile hesapları karşılaştırıyorum. Bence normal değil.

Taraftar profili de önemli bu sene Kerem ıslıklanırken neler neler yaşandı tribünde. Ne kavgalar oldu. İşin orasını es geçmemek lazım. Talep olayına gelirsek de mesela Dortmund bilmiyor mu kombinelerine talep olduğunu? Biliyor ama tutup 1 yıl içinde %70 zam yapmıyor kombinelere. Ben o yüzden € ile hesapları karşılaştırıyorum. Bence normal değil.
Alman ekonomisinde 1 sene içinde %70-%130 enflasyon olmuyor. Geliri euro gideri euro oluyor. Bu fiyatları gelecek senedeki fiyat artışları düşünülerek yapıyorlar aynı zamanda tabi daha uygun olsa daha iyi olur ama kulübü de anlayabiliyorum. En basit örnek vereyim 6 ay önce Philips'in bir kahve makinesini almayı düşünmüştüm fiyatı 7500-8000 TL civarıydı sonra başka bir şey çıtı sonra alırız dedik 1 ay önce aynı makine 12000-13000 civarıydı. Artık ne uygun ne pahalı fiyat algım kayboldu resmen.

Üst Alt