#22 Hakan Balta - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#22 Hakan Balta

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Son Bjk Maçı İstatistikleri

Yaptığı Orta : 1

Çektiği Şut : 0

Verdiği Paslar : 30 (28'i Servete)

Orta Alanı Geçme : 5 (4 Tanesi Gol Sevinci)

Hakan cok iyi oynuyor o oynadımı sol tarafa daha güvenli bakıyorsun gerci bu aralar 3lü savunmada görev alıyor ama bunun gecici olacagını dusunuyorum daha da iyi olacak.

kesinlikle ideal bek değil hücuma çıkamıyor çıksa birşey yapamıyor ama bizim oynadığımız sistemde(normal 4'lü defans) en ideal bek. Skibbe'nin aklından birşey geçiyor bence emre güngörü sağ bekte oynatması da bu planın bir parçası, 4 tane stoperle oynuyoruz çünkü hakan baltada stoper karakterli. Şimdi bizde carlos tarzı bir adam olduğunu düşünelim; iyi ihtimalle topu sürecek adamı geçecek ve ortayı açacak buraya kadar güzel ama bizde o topa kim vuracak? Lincoln?Baros? belki kewell. dönen topta sol tarafın bomboş kalması da cabası. Hem hakan balta hem de emre kademeyi bile iyi top kapan ve kafa topu alan adamlar. İlerideki 4'lü yeterince rahat olduğunda(bunu da m.topal ve barış sağlıyor) zaten iş yapıyor. Beklerde ileriye çıkmadığı takdirde kontra yeme şansımız kalmıyor. Takım ataktayken bekler stoperlerin biraz daha önünde hilal şeklinde diziliyorlar. Önlerinde de m. topal kalıyor. Gerisi hücum(ayhan ya da barışda buna dahil oluyor benim tercihim barış) Yani bana göre ani atak şansını yok ederken dönen topları da çok rahat alıyor(topal-hakan balta-emre) sonuç olarak hakan balta ideal bek değil ama bizim için mükemmel...

Cevap: #22 Hakan Balta

Hakan Balta Sabri gibi hucuma çıkıp rezil olacağıma defansif yönümle ön plana çıkarım diyor.O da orta yapmayı beceremiyor ama en azından yaptığında stadın dısına atma tehlikesi yok.

Cevap: #22 Hakan Balta

Son senelerin en iyi transferi Hakan Balta.

Galatasaray´da en begendigim futbolcularin basinda.

Avrupa´nin da sayili sol beklerinden benim fikrime göre.

Helal olsun Hakan.Böyle devam.Galatasaray´in vazgecilmezlerindensin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt