#23 Kelsey Bone | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#23 Kelsey Bone

SRD_5292-b.jpg

23 KELSEY BONE

Pivot

Doğum Tarihi
1991-12-31

Geldiği Takım New York Liberty

Giriş Yılı 2013

Boyu 1.93

Kariyeri

2009-10 University of South Carolina

2010-13 Texas A&M University

2013 - New York Liberty (WNBA)​

kendisi geldiğinde hiçbir iş yapamaz diyordum. Hepimize kapağı taktı kız. Resmen gözlerimizin önünde büyüdü gelişti. Hem savunma hem hücum hem ribaundlarda çok iyi. Orta mesafe şutunu da geliştirirse dünyanın en iyi 5 numaralarından olur.

Biraz daha kendini geliştirirse elit bir pivot olur. Tek dezavantajı pas atıldığında arkasındaki oyuncu daha çabuk davranıp top çalabiliyor. Kalıbını kullanmayı öğrenmesi gerek.

WNBA takımlarından Connecticut Sun, Tina Charles'ı New York Liberty'e gönderip, Kelsey Bone ve Alyssa Thomas'ı kadrosuna kattı.

Hayırlı olsun Kelsey.. :)

Instagram

Kelsey'nin sözleri: "Bu sabah gözlerimi Amerika'da açtım! Evime geri dönmüştüm ve dünyada en çok sevdiğim insanlarla birlikteydim. Sonunda çaylak sezonumun bittiğini idrak ediyorum. Ama hala idrak edemediğim şey Avrupa'nın en iyi takımında oynarken, kazandığımız başarının büyüklüğü! 5. yıl üst üste Türkiye Kupası şampiyonu, kulüp tarihinde ilk kez Euroleague şampiyonu, son 14 yıl içindeki ilk Türkiye Ligi şampiyonluğu! Galatasaray için oynamış olmak şu ana kadar başıma gelen en güzel şeydi. Galatasaray taraftarı kesinlikle en iyisi. Avrupa'da onların yanına yaklaşabilecek olan bile yok! Hepinizi çok seviyorum! Sizin desteğinizi ve tutkunuzu göz ardı edemem. Takıma geldiğimden beri çektiğiniz her fotoğraf, gönderdiğiniz her mesaj ve verdiğiniz her kucaklama için teşekkürler! Koçuma ve yönetime de 21 yaşındaki yeni bir çocuğu şans verdikleri için sonsuza kadar müteşekkir olacağım. Yakında görüşürüz. SONUNA KADAR GALATASARAY!!!" (via: Galatasaray Basketbol Şubesi)

Sakatlığı sebebiyle 3 hafta yokmuş. İşimiz çok zor artıık :( Tam en kritik maçların olduğu zamana denk geldi. Mutlaka bir transfer yapmak şart artık.

Üst Alt