#3 Cristiano Marques Gomes - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#3 Cristiano Marques Gomes

Cevap: #3 Cristiano Marques Gomes

Lugano Türkiye'de uzun yıllar oynamış çoğu kişiye göre de başarılı olmuş bir defans oyuncusudur. Psg serüveninde ise kaç maç 90 dakika oynayabildi, 10 maçı geçer mi, sanmam. Fransa Ligi birçok devşirme Afrikalı atletik futbolcunun oynadığı, sert ve mücadele gücü yüksek tempolu bir ligtir. Lugano gibi fizik gücü iyi ama yavaş bir oyuncunun o lige uyum sağlayamaması ve başarısız olması kadar doğal birşey yok. Çünkü Ligin karakteristik özellikleri Lugano'nun futbolcu özelliklerine 3 beden büyük gelmiştir.

Gelelim Cris'e 8 yıldır Lyon'da ve Lige %100 adapte olabilmiş bir oyuncu. Lyon bu süre zaafında birçok kez Lig şampiyonluğu almış ( Ligi domine ettiği dönemler Cris'in kadroda olduğu dönemlere denk geliyor malumunuz ) ve hatta Şampiyonlar Liginde Çeyrek Finallerin abonesi olmuş bir dönemin banko stoper oyuncusu Cris'ten bahsediyoruz.

Ben Fransa Liginin yukarıda saydığım ve herkesin kaldıramayacağı özelliklerinden gelip Türkiye Liginin temposuz yavaş sadece biraz sert futboluna Cris'in çok kolay adapte olabileceğini ve başarılı olabileceğini düşünüyorum. Cris'in oyuna topu sokma ve teknik açıdan da Ujfalusi'den daha önde olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum. Fakat çoğu yorumsever arkadaşlarımız obsesyonlarını Cris'in Ujfalusi'den 9 ay büyük olması hususuna kanalize ediyor ve insanlarında bunu 90 ay mış gibi hissetmesine sebebiyet verebiliyor. Bunu yapmayalım arkadaşlar..

Şükürler olsun ki; yönetim çoğunuzun gazına gelip Kolo Toure gibi bize maliyeti 10 milyon euro'yu geçebilecek oyuncularla Ş.L.'den aldığımız parayı hunharca harcamadı. Size göre Riva var nasılsa, iyide ille de Riva'yı satmak zorunda mıyız? Yönetim yapacağı kadar transfer yapmış hemde şampiyon olan takımın kadrosunu koruyarak, daha ne istiyorsunuz?

Bu kadar transfer konuşmak yeter haydi şimdi herkes GS Store'lara..

Cris daha sahaya çıkmadan sırf yaşından dolayı yerin dibine sokuldu umarım Ujfa'da olduğu gibi yanıltır herkesi.

Ilk macini beklemek istiyorum aslinda. ama eminim ben. türk futbolseverlerin futboldan net olarak anlamadigini ortaya koymustur. burdaki taraftarin cogu da öyle. futbol bilgisi sifir. neymis Kjaer gelseymis. Kjaer mi Semih'e tecrübelerini aktaracakti, defansi toparlayacakti?? Wolfsburg taraftari dua ediyor gitsin diye. herkezde bir fetis cikmis, genc oyuncu da genc oyuncu. gecen sene dortmund ne yapti genc takimla?? savunma göbeginde genc Hummels ve Subotic vardi. Olypiakosa bile dis geciremediler. CL demek tecrübe demek. takimda en az 3-4 tane agir tecrübeli adam gerekli. özellikle bizim türk oyuncularin gereksiz heyecanini düsününce. kadroda olmasi bile önemli. böyle lider özellikli oyuncular cok ama cok önemlidir. takimin ahengini degistirir. Juve 34 yasindaki Lucio'yu aldi. Nesta 36 yasinda oynadi. bunlar enayi mi yani? isiniz gücünüz hava atmak. fener meirelesi almis, biz anca cris'i almisiz. adamlar perisan halde zaten. yapmasalardi bir de transfer. 3-4 haftaya ne aykut kalirdi ne aziz. biraz mantikli olun yorum yaparken.

İzleyip göreceğiz.İzlemeden yorum yapmak yanlış olur.Başarılar taşıdığın formaya layık ol.

bizde bülent korkmaz nasıl efsaneyse lyondada bu adam efsaneydi hoşgeldi tekrardan

Hayırlı olsun. Muhtemelen tek sezonluk transfer, Ujfa'dan birkaç ay büyük, az bir para alıyor, bonservissiz, Galatasaray kulübünden daha fazla Şampiyonlar Ligi maçı oynamış. İyi transfer.

Ne Polyanna milletiz arkadaş.. 70 yaşındaki Dino Zoffu alsak kaleye koysak "yıllarca milli takımın kalesini korumuş, tecrübeli" diyecek adamlar var.. Arkadaşım kimse alacağımız adam tecrübesiz olsun demiyordu zaten.. Bu adamın kondisyonu o yaşta bu ağır tempoyu kaldıramayabilir herkes ondan şüpheleniyor.. Bir ikincisi Kjaer, Toure bu isimleri yönetim ortaya attı. En iyi seçenek Cris ise neden uğraşıldı bu adamlar için.. Beklentiyi onlar yükseltti.. Birisi de çıkmış diyorki "Ujfalusi varken bişe denmiyodu şimdi 1 yaş büyük adam gelince mi sıkıntı oldu".. İlk hafta "Ujfalusi koşamıyor sağa sola hep Semihi, Dany'yi yolluyor" diye bas bas bağıran da aynı kşi yalnız :SS: Ujfalusi varken de eksikti o bölge ama adam kaptandı, karizmaydı, Duruşu bile yeter denip susuyordu çoğu taraftar ve Fatih Hoca.. E şimdi transfer yapabilme hakkın doğdu, istediğini alabilecektin yani.. Alacağım dediğin adamlar da daha bi heyecan uyandıran cinstendi.. Neyse ben kime dert anlatıyosam, adam yönetime tapmış bi kere ilk cümlemde dediğim gibi Dino Zoff u getir koy.. "Galatasarayda oynaması için 10 neden" diye başlık açar aynı adam..

Yönetim mantıklı iş yaptı. İhtiyacımız vardı, aldık. Agresif ve savaşkan birisine benziyor, umarım öyledir ve Ujfa'yı aratmaz. Bana göre Emre Aşık'ı getirseniz takır takır oynardı ama neyse uzatmayalım. Ama üzgünüm ki bir Ujfa babacanlığı sahada hep eksik olacak.

Üst Alt