#3 Felipe Melo - Sayfa 55 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
pique de real madrid'e sövüyor, ne var bunda? Bir kişiye ve dine,millete sövmemiş ki.. Fener'e sövmek suç mu yani. Duyar kasmaya gerek yok.

Abi ben açık söylüyorum nkfvas, bu ve bunun gibi söylemleri her kim destekliyorsa, sadece bizden değil fenerden de, beşiktaştan da, trabzon ve diğer şehir takımlarından da, hemen acilinden bir kliniğe başvursun. Kufur ile savunma yapmak taraftarlığı bırakın insanlığa sığmaz. Adi üstünde küfürle kimse abad olmaz. Birisi kufur ediyor diye bize küfür etme hakkı da doğmaz. Nkfvas atkisi olan adamın sağında solunda sevdiği fenerbahçeli biri yok mu hiç merak ediyorum.

1. Biri size küfür ediyorsa dalaşmamak erdemdir. Velev ki kufur eden fenerbahcenin, besiktasin başkanı olsun.
2. Ad hominem bir savunma değil ariz belirten bir söylemdir. Kendi suçunu aklama girişimidir. Erdem onlar da bize şurada kufur etti demek değil, onlar etti ama biz etmeyelim demektir.
3. Zafere giden her yol mübah değildir. Kufur üstünlük kurma yolu olmadığı gibi herhangi bir zafer veya erdem vaad etmez.
4. Biri nkfvas diyince mutlu oluyorsa başka biri de bunu nkg olarak söyleyince gocunmamak gerekir. Nihayetinde etki tepkiyi doğurur. Erdemli olan ne söylemek ne de söyletmektir
Beni dinlemeyenler icin kur'andan konuya uyarlanabilecek ayet bkz: EN'AM 108.
5. Metin oktay ve can bartulu zamanlar tarihi manada nostaljik kalsa da fikri manada nostalji değildir. Kalmamalıdır. Nostalji modası geçmiş ve gunumuzle bahdasmayan olgu demek değildir. Bilâkis bu zamanlar futbol ve taraftarlik fikrinde ideal denebilecek zamanlardır.

Alay olur, gırgır olur, dalga olur. Taraftarlığı ve futbolu eğlenceli hale getiren bunlardır. Ama kufur daima eğlenceyi kavgaya dönüştürür.

Ornek: fenerbahçeli bir tanıdığınıza sahasında kupa kaldirdiklarim demek alaydır normaldir. Onlar da kendi argümanlarıyla sana sataşır. Git aynı arkadaşına anasının bilmemesine bilmem ne yaptiklarim de bakayım durum nereye varıyor.

Tanıdığın adama bunu söyleyemiyorsaniz tanımadığına soyleyebileceginizi nereden çıkarıyorsunuz merak ediyorum.

SM-G955F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

meloya son derece saygim vardir, efsanedir kendisi ama küfür olayi yakismamis.
dalga gecebilir, her futbolcu gecebilir ama küfür etmek hic bir sporcuya yakismiyor.

Son düzenleme:
Biz, Melo'nun gelecek yıllarda bu takımda görev alması için hayal kurarken Melo'nun ergen sevindirmek için bu tür videolar atması hoş değil.

Sahada yeterince öttürdün zaten hem Beşiktaş'ı hem Fener'i. Bu tür davranışlara gerek yok.
Keşke yaşanmasaydı bu olay.

Biz, Melo'nun gelecek yıllarda bu takımda görev alması için hayal kurarken Melo'nun ergen sevindirmek için bu tür videolar atması hoş değil.

Sahada yeterince öttürdün zaten hem Beşiktaş'ı hem Fener'i. Bu tür davranışlara gerek yok.
Keşke yaşanmasaydı bu olay.

yardimci antrenör olarak gelse rakipler en cok ondan korkar.
senin dedigin gibi bölye bi duruma beklerken böyle video.
daha zor getirilir böyle videolari attiktan sonra.

fbli futbolcular türkiyede yaşamasına rağmen her türlü hakareti küfürü yapacak

başka kıtadaki bir adam küfür edince olmamış denecek

geçiniz

herkese anladığı dil

Tuncay Şanlı o kadar küfür etti,hindi baba tezahuratı yaptırdı tüm tribünlere ama yıllarca milli formayı giydi, şimdi de yorumculuk yapıyor. Üstelik kendisi Türk.

Melo ise yabancı. Onu ilgilendirmez fener falan. Sonuna kadar destekliyorum. Duyar kasanlar içinde kassın o duyarı bir zahmet.

Pascal malafatı tutarken şimdi klas adam oldu reklamlarda uzaylı ile espri patlatıyor !! Melo candır
Arada fark var. Biz Galatasarayız. Bizim üstümüze gelirler devamlı ki her konuda gelmeye çalışıyorlar zaten.
Bu bjk lıları olsun feneri olsun koruyorlar medyada.
Daha doğrusu feneri koruyorlar da bjk ı pek kale almıyorlar

Üst Alt