#33 Çağlar Birinci - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#33 Çağlar Birinci

Cevap: #3 Çağlar Birinci

Yetersiz bir adam. Balta 'dan nefret ettim onun yerine oynatırdım ama yetersiz. Bugün göze gircem diye yırttı lifleri.

Adam harbi harbi defolu mal gibi, 60 dk oynasa atıyo bir yerleri. Zaten oynadığında da pek birşeye yaradığı yok. Takımın heryeri onarılmadan bazı şeyler icin daha fazla sabretmemiz gerekicek heralde.

Şu adam için 1.5 milyon tl artı oyuncularımızı verdik. Adam her sezon başı biryeri atıyor. Hoş oynasada etkisiz eleman. Takımda 3 sağ bek var ama toplasan çeyrek sol bek yok.

Malesef denizlideki çağlar gibi degil. Çok ümitliydim fakat çoğu kişininde beklentilerini boşa çıkardı.

Hakan Balta'dan daha kötü bir sol bek olurmu diye düşünenlerin aklına gelen ilk futbolcu olması lazm.

Çağlar sahada olsaydı, ikinci golü yemezdik. Eboue'nin yapamadığı ters kademeyi Çağlar yapardı. Bu tür kademelere iyi giriyor Çağlar. En büyük eksi özelliği top kullanamaması. Top ayağındayken fazla panik yapıyor.

Çağlar ters kademeleri de gerçekten tartışılır. O yaptığı savunma kademe mi oluyor pek bilmiyorum. Maçta resmen

--G.Zan--Servet--Çağlar gibi diziliyoruz.

Ujfaluši

Servet'in gelen ortayı kafayla karşılamasına aferin kademeye girdi demek ile aynı şey. Çağlar oynadığı süre boyunca neredeyse stoperden daha fazla ceza sahasında yer alıyor. Gelip de ters bir kademeye girme söz konusu değil.

Dünkü yenilen ilk golde de yine Çağlar ,Servet'in yanında solu tamemen bırakmış top oraya gidiyor ve golle sonuçlanıyor. Oynadığı oyunun sol bek ile alakası yok, stoper gibi oynuyor.

Hakan Balta dün sahada olsaydı, yediğimiz ilk golde o da Çağlar gibi stoperlere yakın dururdu eminim ki. Geçen sene çok hatırlıyorum böyle rakibini boş bıraktığını.

1.Denizlideki Çağlar da çok matah bir şey değildi,Milli takıma çağrılmış olması Fatih Hocanın sıkça yaptığı başarısız kaşiflik girişimlerinden biri idi,Volkan Yaman türünden.

2.Çağlar ı beğenmek için gereğinden çok kasan forum müdavimlerinin derdi ''Bakın,Hakan Balta dan daha iyi,bu oynasın'' dan başka bir şey değil,bunu kendileri de biliyor aslında...''Su-i misal,misal olmaz''=''Kötü örnek,örnek olmaz''...Bir solbekin -Hatta bir futbolcunun- Hakan Balta dan daha iyi olmasının futbol pratiğinde hiçbir değeri yoktur,Galatasaray seviyesinde;Baltamız öyle bir futbolcu!...

3.Bu ikisini futbolcudan sayıp,güvenen;sağbekte iyi-kötü idare eden (Orta saha oynayacak futbol zekasından yoksun) Sabri varken 2 adet orjinal sağbek transfer ettiren Fatih Hocamız hakkındaki ümitvar düşüncelerimi sorgulamak durumunda hissediyorum kendimi,maalesef...Umarım Hagi geldiğinde de ''Aradan geçen yıllar kendisini olgunlaştırmış,eski hırt hali kalmamıştır,ilk gelişinde de başarısız değildi aslında'' şeklindeki taraftar refleksiyle belirttiğim görüşüme paralel gitmez Fatih Hocamız hakkındaki olumlu beklentilerim...

4.Bu ikisinden yapılacak cacık yenmez!....Bu gerçeğin bir an önce kabullenilip yenisine bakılması lazım,yerli olarak böyle bir oyuncu yok maalesef...Ne İBB nin yedeği Gökhan Süzen ne tam bir ''Overrated'' olan memleketim Kayserinin Hasan Ali si ne de defansif yönü çok zayıf Özgür Çek bu yükü kaldıramaz...Ara transferde yabancı bir solbek için arayış içinde olacağımızı tahmin ediyorum,umarım iyi biri bulunur...

önümüzdeki yaz KAP'a sözleşmesi fesh edilmiştir bildirimi yapılacak oyuncuların başında Çağlar var.

Üst Alt