#33 Iasmin Latovlevici - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
FRİKİĞİ DE USTADAN ÖĞRENDİ:Galatasaray'ın yeni sol beki Latovlevici'yi Hagi keşfetti!. 2005-2006 sezonunda Poli Timişoara'nın başına geçen Hagi, ikinci takımla çalışan oyuncuların maçını izlemeye gitti ve etrafındakilere, "Sol bek kaç yaşında?" diye sordu. "20 yaşında" cevabını alan Hagi, Latovlevici'yi hemen A Takım kadrosuna dahil etti.Poli Timişoara'da idmanlardan sonra Hagi ile ekstra çalışmalar yapan Latovlevici daha önce gücüyle düz şutlar atan ve ortalar kesen Latovlevici, Hagi ile tehlikeli bölgeye kavisli toplar göndermeyi öğrendi.-Fanatik-

Fernando'nun ve duruma göre Serdar veya Denayer'in sol kademeye ekstra konsantre olmasıyla savunma dezavantajını yaşamayız diye tahmin ediyorum. Çok tempolu oyun niyetindeyiz ve o bölgeden gelecek pozisyon, o orta kalitesinin yanında çok da önemli değil. Savunma anlamında Linnes'le arasındaki fark da o kadar büyük değil. Sadece Lato daha yetenekli olduğu için ilerde oyun kurarken olası top kayıplarında eksik yakalanırız. Ama sol bekin oyun kurabilmesi çok kıymetli. Ve unutmamak lazım ki idareten alındı Lato.

Gençler hatırlamaz :), 90'lı yılların başında BJK, Metin-Ali-Feyyaz'lı kadrosuyla fırtına gibi esiyor.

Takımın sağ kanadı müthiş güçlü (Geride takoz Recep, önünde atom karınca lakaplı Rıza Çalımbay, en ileride sarı fırtına lakaplı Metin Tekin)... Ama sol kanat boş. Beşiktaş yine de birçok maçı sağ kanadının etkili oyunuyla almayı bilmişti.

Sonra Gordon Milne, Walsh diye vasat ötesi bir solak getirdi ve takıma monte etti. Bu Walsh, gelen her topu ceza sahasına son derece çabuk göndererek oyunun sol kanada sıkışmasını engelledi, bu oyunuyla son derece fazla asist yaptı ve anahtar pas verdi, 3 yıl üstüste şampiyonluğa çok katkı sağladı.

Pas istasyonu olamayabilir ama bu yıl Latovlevici, tıpkı Beşiktaş'ın Walsh 'tan yararlandığı gibi bir fayda sağlayabilir Galatasaray'a.

Sağ kanadımızın kilitlenip skor üretemediği birkaç maçı soldan ortalarıyla açma potansiyelini görüyorum ben onda.

Hayırlı olsun.

151.jpg

Bu kim daha yeni duyuyorum ne zaman geldi bu eleman.
Adı çıktıktan 2-3 gün içerisinde bitti transferi. Hızlı gelişti. Geçen sene Karabükspor'da, bir sezon öncesinde de GB'de forma giymiş, Tudor'un tanıdığı bir oyuncu. Türkiye gelmeden evvel ise 5 sene S.Bükreş'te oynamış. Sol ayağından çıkan şut ve ortalar sağlama benziyor.

?❤️

Üst Alt