#34 Lucas Torreira - Sayfa 212 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#34 Lucas Torreira

Belki bana öyle geliyordur ama son dönemde rezalet oynuyor, bunda 6 yerine 8 gibi kullanma çabamız da etken, açıkçası bana saçma geliyor bu düzen. Kaanla ikisi çift 6 gibi oynarken daha iyidi, Kerem varken niye 8 gibi oynuyor garip.

Daha progressive paslar atmalı, Bayern maçında oynadığı topu düşününce neler yapabildiği ortada.
admınım bu adam önde press e cıkıyor ortasahada demirbay rakip ortasaha ile tek kalıyor

torreira topu kapma ihtimali %0.1

Acaba neden orta sahayi bos birakip 4-5 kez forvet gibi pres yapti? 1-2 tanesinde ciddi atak yiyorduk. Sanirim taktiksel bir dusunce, yani o kadar pozisyonu terketmesi imkansiz hic gormedim. Okan hoca istemistir ama tutmadi bu olay, sadece 1 topu kapip tehlike bile yaratamadik.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Acaba neden orta sahayi bos birakip 4-5 kez forvet gibi pres yapti? 1-2 tanesinde ciddi atak yiyorduk. Sanirim taktiksel bir dusunce, yani o kadar pozisyonu terketmesi imkansiz hic gormedim. Okan hoca istemistir ama tutmadi bu olay, sadece 1 topu kapip tehlike bile yaratamadik.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
1 pozisyonda mertensle üst üste binmısler arka arkaya press yapıyorlardı

8 oynaması eleştirilmiş ancak Okan Hoca'nın Beşiktaş'ı imha taktiği Gedson'un da olmamasıyla rakibin tek oyun kurucusu Nusrati'ye yapılan ikili baskı. Nusrati sahanın neresinde top alsa Mertens ve Torreira yanında bittiler. Nusrati'nin baskı sebebiyle eli ayağı karıştı her topu aldığında. Maçın kazandıran hamle bu oldu.

8 oynaması eleştirilmiş ancak Okan Hoca'nın Beşiktaş'ı imha taktiği Gedson'un da olmamasıyla rakibin tek oyun kurucusu Nusrati'ye yapılan ikili baskı. Nusrati sahanın neresinde top alsa Mertens ve Torreira yanında bittiler. Nusrati'nin baskı sebebiyle eli ayağı karıştı her topu aldığında. Maçın kazandıran hamle bu oldu.
adamlar gayet rahat geldi

Son zamanlarda iyi mi kötü mü beyler karar verdiniz mi?

Bana kalırsa adını bile duymuyorum son maçlarda.

Takım genelinde bir kopukluk var gibi.

Vasat oynuyor uzun zamandir. Hucumda zaten yok Torreira.. Iyice goze batmaya basliyor cunku defansif anlamda da oyle kritik isler yapmadigi gibi anlamsiz top kayiplari yapiyor su siralar. Formsuz oldugunu dusunmekle birlikte, ofansif acidan da kendisine yatirim yapmadigini da gozlemleyebiliyoruz.

Sezon başı kamp dönemini kaçıran oyuncularda performans düşüklüğü olabiliyor kamp döneminin önemi göründüğünden daha fazla etkiliyor.

Kotu oynuyor son 4-5 mactir. Bizim Stoperler topu alinca, pas almamak icin sag cizgiye dogru rakip takim oyuncularinin arasina girip, stopere topu nereye atacagini eli ile gosteriyor. Fiziksel dususte. Nelson macta topu verecek adam bulamayinca isyan etti haliyle.

İcardi sahada yok kaç maçtır ön alan press ine zaten katılmıyor maçlara 10 kisi başlıyoruz. Ayrica orta sahanın bel kemiği bu adam da kötü olsa 5 yeriz her maç. Kötüydü falan dendiğine bakmayın gayet iyiydi hangi rol verildiyse onu yerine getiriyor. İcardi yapmadığından pressi toreira yapmaya çalışıyor ileride. 40 küsür maça çıktı şimdiden yedeği yok adamın. Yorulması biraz düşüş yaşaması normal.

Niye hücum presine gidiyorun cevabı çok basit. Hocanın önde baskı planının en temel unsurlarından biri bu geçen sene çok konuşuldu hatta.

Dakika 2:38’de görebileceğiniz varyasyonlar.

Arkasına değerli yönetimimiz son güne Vecino/Ndombele bırakmak yerine güzel bir 6 numara çekebilseydi daha da verimli olacaktı bu. Bayern maçında Kaan 6 çıkmışken devamlı ceza sahası çevresinde top aldı verdi bastı farkındaysanız. Ben kötü oynadığını da düşünmüyorum. Daha önceki maçlarda daha çok extrası oluyordu sadece şuan onları yapamıyor. Neden yapamıyor daha önceki maçlarda zaten Boey sağ kanadı otoban yapıyordu sol kanatta işliyordu mesela kanatlara bu kadar yardım etmesine gerek kalmıyordu. Şimdi hem Boey gitti sağ bekte sakatlık problemi olan Kaan var hem de sol tarafa yeniden alışmaya çalışan Kerem var. Haliyle Okan Hoca ortasaha oyuncularını kanat beklerinin yardımına gönderiyor.

Rashica ilk 15 dakika orada üstünlük sağlayınca Demirbay sürekli oraya geldi farkındaysanız en temel örnek.

Niye hücum presine gidiyorun cevabı çok basit. Hocanın önde baskı planının en temel unsurlarından biri bu geçen sene çok konuşuldu hatta.

Dakika 2:38’de görebileceğiniz varyasyonlar.

Arkasına değerli yönetimimiz son güne Vecino/Ndombele bırakmak yerine güzel bir 6 numara çekebilseydi daha da verimli olacaktı bu. Bayern maçında Kaan 6 çıkmışken devamlı ceza sahası çevresinde top aldı verdi bastı farkındaysanız. Ben kötü oynadığını da düşünmüyorum. Daha önceki maçlarda daha çok extrası oluyordu sadece şuan onları yapamıyor. Neden yapamıyor daha önceki maçlarda zaten Boey sağ kanadı otoban yapıyordu sol kanatta işliyordu mesela kanatlara bu kadar yardım etmesine gerek kalmıyordu. Şimdi hem Boey gitti sağ bekte sakatlık problemi olan Kaan var hem de sol tarafa yeniden alışmaya çalışan Kerem var. Haliyle Okan Hoca ortasaha oyuncularını kanat beklerinin yardımına gönderiyor.

Rashica ilk 15 dakika orada üstünlük sağlayınca Demirbay sürekli oraya geldi farkındaysanız en temel örnek.
Bu oyun cözüldü ısrarın anlamı yok

Üst Alt