3'lüye Devam | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
5bec6945ae298b16279c15c3

Fatih hoca, Kayseri deplasmanında farklı galibiyeti getiren üçlü savunma kurgusundan memnun kaldı. Sarı-Kırmızılılar, milli ara dönüşündeki Konyaspor maçında da aynı taktiği kullanacak.

Galatasaray’da üçlü savunma devrimi...

PFDK’dan gelen cezalar ve üst üste yaşanan sakatlıklar nedeniyle Kayserispor deplasmanında 3 stoperli sistemi deneyen, teknik patron Fatih Terim, bu değişiklikten çok memnun kaldı.

Mücadeleyi 3-0 gibi net bir skorla kazanan Galatasaray’da yeni plan, milli ara sonrasında oynanacak Konyaspor maçında da aynı taktiği kullanmak. Bu doğrultuda defansın göbeği yine Maicon, Serdar Aziz ve Ozan Kabak üçlüsüne emanet olacak. Beklerde Mariano ve Ömer Bayram ise orta sahaya yakın olarak görev yapacak.

Fernando da geri dönerse...

Lige verilen arada iyileşmesi beklenen Fernando, Feghouli ve Belhanda ile birlikte orta sahadaki yerini alacak. Onyekuru ve Sinan Gümüş ise hücum hattında gol kovalayan isimler olacak. Fatih hoca, milli oyuncuların sakatlık ve yorgunluk durumuna göre kadroyu revize etmeyi düşünüyor.

Ancak Donk, Rodrigues ve Ndiaye’nin cezalarının devam etmesi sebebiyle daha farklı bir kurgunun devreye alınması mümkün görünmüyor.

Fanatik

üçlüyü oynanabilir kılan orta sahamızda ki teknik yönleri güçlü adamlardı.özellikle feg.

fernando ile bu işin olacağına inanmıyorum

bizim japon nezaman geri dönecek? evet birde güclü rakipe karsi görmek lazim bu taktiki insallah basarili olur cünkü hosuma giden bir taktik

Uzun vadede ise yarayacagini düsünmüyorum. Ek olarak Kayseri maci ne kadar ölcü olur orasi tartisilir.

Bir iki mac belki isimizi görebilir ama ondan sonrasi muamma.

Kayseri gucsuz oldugu icin ölcü degil deniyor.Ben Kayseri'nin maclarini cok izlemedim bilmiyorum ama bizim takimi biliyorum.Bizim takim senelerdir deplasmanda en kolay takima karsi bile iyi oyun oynamiyor.Rahat aldigimiz son deplasman Tudor'lu 3-1'lik Osmanli deplasmani.Deplasmanda basarili sonuclar aldigimiz son periyot Hamza'nin gelisindeki ilk deplasmanlar.

Bizim takim deplasmanda en son ne zaman 3 farkli galibiyet alabildi diye dusundum bulamadim.16-17'de Bursa'yi 5-0 yendigimiz macti herhalde.

Bu yuzden olcu degil isini gecelim.Kayseri macinda dogru oyunu oynadik.Ayrica 3'lu oynamaya mecburuz zaten.Elimizde baska sisteme uygun adam oldugu pek soylenemez su anda.Devre arasina kadar 3lü ve güçlü devam etmeliyiz.

Muslera
Ozan-Maicon-Serdar
Mariano-Belhanda-Fernando-Feghouli-Nagatomo
Eren(maalesef)-Onyekuru​
İyi dönen bir Fernando'yla bu sistemin oluru var. Tez zamanda Eren yerine iyi bir pivot da bulursak buradan yürüyebiliriz.

Kontra atak oynayalım. En azından şu devreye kadar paldır küldür saldırmayalım. Skoru alalım gerisi çok mühim değil, iyi oynamaktan ise kazanarak kötü oynayalım.

Bence bu sistemin tonla faydası var, tek kötü yönü kenar oyuncuları için. Çok efor sarfetmeleri gerekiyor. Stoperler normalde bekler çıkınca 2 kişi yakalanıp ağır kalıyorlardı hep, şu an geride en kötü 3 kişi hep çakılı bekliyoruz. Ek olarak önündeki oyuncuyla 4 oluyor. Onyekuru mesela kanatta oynayıp sürekli geri koşmak zorunda kalmadığı için önde çok etkili oldu. Rodriguez oynarsa onda da buna benzer bir durum olur muhtemelen. Uygulanabilse en mükemmel sistem bence.

Üçlü defans olayından nefret ediyorum, tutmuyor ağa Türkiye'de. Zayıf bir rakibe karşı hasbelkader iyi sonuç alıyorsun, ilk eli yüzü düzgün rakip üçlü defansin içinden geçiyor bitiyor.

Bizdeki bekler 3luye uygun diye dsunuyorum,Beklerini tanimayan adamlar allah askina bizde 3 lude oynayacak cigersiz sok bek var mi?diyor.Var tabi Nagatomo ve Linnes adamlar 90 dakika boyunca bekten bindiriyorlar zaten butun kanadi rahat hallederler.

Galibiyetler devam ettigi sürece 3'lü de devam eder

Sakat ve cezali oyunculardan dolayi baska caremiz de yok bu arada

Üst Alt