40.000 TL Araç Tavsiyesi - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

40.000 TL Araç Tavsiyesi

hocam benzinli mi dizel mi belirtlemişsin ama fiyatlar baya oynar otomatikse veyahut dizelse . ama onları bir yana bırakırsak 40 bin tlye hyundai accent hariç iyi bi araba yok

2013 astra 35 bin km ve hatasız. Eğer bütün özellikleri böyşeymişse bedavaya gitmiş. Aynı özellikli corsa yı mümkün değil 42 ye bulamıyorum şimdi.Değil böyle astra corsa bulsam hemen alırım.

Yüksek kmli arabalara ne dersin hocam, senin br kriterin var mı araba bakarken?

yüksek km kesinlikle almam ben isterse mercedes olsun .acil değilse para biriktiririm ya da borçlanırım düşük km ya da sıfır alırım . bir defa psikolojik olarak soğurum .kaldı ki kime nasıl satacaksın ? metal yorgunluğuna ulaşmış arıza verme ihtimali yüksek olacak. sefasını başkasının sürüp cefasını iteleyecek adam olamam . hatta bu takıntım sonucu 2. el bile almaz oldum. inşallah gönlünüzce bir araç bulursunuz . denk düştü mü kısmetin ayağına geliyor. halbuki o arkadaş satarken bayağı bir zorlanmıştı ölücüler adeta ayak üstü soymak istediler. sonra eli yüzü genç bir çocuk geldi arkadaş da huyunu suyunu tavrını sevdi bağışladı çıktı .

yüksek km kesinlikle almam ben isterse mercedes olsun .acil değilse para biriktiririm ya da borçlanırım düşük km ya da sıfır alırım . bir defa psikolojik olarak soğurum .kaldı ki kime nasıl satacaksın ? metal yorgunluğuna ulaşmış arıza verme ihtimali yüksek olacak. sefasını başkasının sürüp cefasını iteleyecek adam olamam . hatta bu takıntım sonucu 2. el bile almaz oldum. inşallah gönlünüzce bir araç bulursunuz . denk düştü mü kısmetin ayağına geliyor. halbuki o arkadaş satarken bayağı bir zorlanmıştı ölücüler adeta ayak üstü soymak istediler. sonra eli yüzü genç bir çocuk geldi arkadaş da huyunu suyunu tavrını sevdi bağışladı çıktı .

Hocam belki de o dönem piyasası öyleydi ama bu kadar artış hakikaten anormal. Bekleyip para biriktireyim desem yaza fiyatlar daha da artar. Ben de askere gitmeden alıp biraz bineyim istiyorum. Kafam epey karışık.

zamanında az araştırmadım sana sayayım bazı şeyler
*aracın tramer kaydını mutlaka sorgulat ayrıca sigortacıya da sanki sigorta teklifi alır gibi sorgulat. pert ise sigorta kaydında mutlaka çıkar. km bilgisini tüvtürkten baktır. değiştirilmişse yakalama imkanın var .
* ww dsg alacaksan servis geçmişi yoksa uzak dur zira doğuş dsg arızalarında servis bakımı yoksa iyi niyet garantisine almaz.
* adamın konuşması agresifse ondan uzak dur.
* şirket çıkması olan araçlar genelde 3 yaşını doldurmadan km misal 250binden 30bine çekilir sonra muayeneye sokulur teyit ettirilir fena faka basarsın araçlara bakarken çok dikkat et. inşallah sana denk gelmez. araç çok genç ve km düşük olduğu halde direksiyon simidinde aşınma fazlaysa pedallar çok yıpranmışsa sana ipucu verir.
* bayandan araba alırken dikkatli baktır. onların geneli kullanmayı bakımı bilmezler.
* turbo benzinli alacaksan kullandığı yağı sor. bazıları pintiliğinden 5w30 full sentetik yağ yerine 10 w 40 varil yağını basarlar motorun turbonun anasını ağlatırlar.
* detaylı expertize soktur il dışına gidip bakacaksan adamla iyi pazarlık yap dediğinden başka şey çıkarsa ücreti sen karşılarsın de .
* arabanın devrini alırken parayı ver önceden devri alma parayı da yollama.
* kapora verme nette fake ilanlar çoktur bilhassa abartı şekilde kelepir ilanlar kapora yolmak için keriz kollarlar.
* niyetini düzgün tut dua et malı öldürme ama kendini de ezdirme . ah alma ki hayrını göresin .
* tavanı boyalı araba padişah olsa alma .
* aracı görmeye gündüz git hava açık ve güneşli olsun sahibinden yıkatmasını iste her şey iyice meydana çıksın .
* galericiden alma mutlaka hile hurda katarlar. ya fiyatta kazıklarlar ya aküsünden şurdan burdan çalarlar.
* temiz arabaya gerek olursa içine sinerse 2-3 bin tl fazla ver kaybetmezsin .
* alırken satmayı düşün 2. eli güçlü değer kaybı minimum arabalara bak .
* ağır bakımını sor yapmamışsa fiyattan düş.

başka merak ettiğin varsa sorabilirsin .

zamanında az araştırmadım sana sayayım bazı şeyler
*aracın tramer kaydını mutlaka sorgulat ayrıca sigortacıya da sanki sigorta teklifi alır gibi sorgulat. pert ise sigorta kaydında mutlaka çıkar. km bilgisini tüvtürkten baktır. değiştirilmişse yakalama imkanın var .
* ww dsg alacaksan servis geçmişi yoksa uzak dur zira doğuş dsg arızalarında servis bakımı yoksa iyi niyet garantisine almaz.
* adamın konuşması agresifse ondan uzak dur.
* şirket çıkması olan araçlar genelde 3 yaşını doldurmadan km misal 250binden 30bine çekilir sonra muayeneye sokulur teyit ettirilir fena faka basarsın araçlara bakarken çok dikkat et. inşallah sana denk gelmez. araç çok genç ve km düşük olduğu halde direksiyon simidinde aşınma fazlaysa pedallar çok yıpranmışsa sana ipucu verir.
* bayandan araba alırken dikkatli baktır. onların geneli kullanmayı bakımı bilmezler.
* turbo benzinli alacaksan kullandığı yağı sor. bazıları pintiliğinden 5w30 full sentetik yağ yerine 10 w 40 varil yağını basarlar motorun turbonun anasını ağlatırlar.
* detaylı expertize soktur il dışına gidip bakacaksan adamla iyi pazarlık yap dediğinden başka şey çıkarsa ücreti sen karşılarsın de .
* arabanın devrini alırken parayı ver önceden devri alma parayı da yollama.
* kapora verme nette fake ilanlar çoktur bilhassa abartı şekilde kelepir ilanlar kapora yolmak için keriz kollarlar.
* niyetini düzgün tut dua et malı öldürme ama kendini de ezdirme . ah alma ki hayrını göresin .
* tavanı boyalı araba padişah olsa alma .
* aracı görmeye gündüz git hava açık ve güneşli olsun sahibinden yıkatmasını iste her şey iyice meydana çıksın .
* galericiden alma mutlaka hile hurda katarlar. ya fiyatta kazıklarlar ya aküsünden şurdan burdan çalarlar.
* temiz arabaya gerek olursa içine sinerse 2-3 bin tl fazla ver kaybetmezsin .
* alırken satmayı düşün 2. eli güçlü değer kaybı minimum arabalara bak .
* ağır bakımını sor yapmamışsa fiyattan düş.

başka merak ettiğin varsa sorabilirsin .

Hocam teşekkür ederim, uzun uzun yazmışsınız. Vw ye zaten param yetmiyor, alma imkanım yok. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım.

Fiestalara bakıyordum, geçen bi arkadaş - babask usta- fordun tdci motorlarının 100 binden sonra arıza çıkarmaya meyilli olduğunu söylemiş. Soğumuştum fiestalardan ama corsanın leş iç dizaynındansa fiestayı tercih ederim. Sizin bu motorlar hakkında bilginiz var mı?

Hocam teşekkür ederim, uzun uzun yazmışsınız. Vw ye zaten param yetmiyor, alma imkanım yok. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım.

Fiestalara bakıyordum, geçen bi arkadaş - babask usta- fordun tdci motorlarının 100 binden sonra arıza çıkarmaya meyilli olduğunu söylemiş. Soğumuştum fiestalardan ama corsanın leş iç dizaynındansa fiestayı tercih ederim. Sizin bu motorlar hakkında bilginiz var mı?

toplumumuzda 100binden sonra dizel fobisi var. haksız da değiller hani. dizel kullanmayı bilmeyen yağından bakımından kaçınan performanslı sürüşten sonra tak diye stop eden insanlar var. ki bu tak diye stop etme durumu turbo çarklarına zarar veriyor. ömrü kısalıyor ya da turbo patlıyor.
aslına bakarsan bakımı düzgün yapılan arabalara bir şey olmaz da günlük 30 km yol yapıyorsan senelik yaklaşık 11bin km yaparsın dizele gerek kalmaz. küçük hacimli benzinli alırsın . leş iç dizayn diyorsun da göğüsteki oyuncaklara görselliğe çok da takılma. inan bir haftada umruna bile gelmez. corsa benzinli manuel baksana . daha makul seçenek gibi duruyor gerek duyarsan tüp de atarsın .

Yurt disindan arac getirmek imkansiz. Alip gelmek gibi bi durumda soz konusu degil giris cikis falan yapilmiyo oyle. Turkiyede 2. Elde arac fiyatlari euro veya tl fark etmeksizin yeni araclarda 2 kat fark var 2015 model bir arac almanyada 25bin euro ise turkiyede 220 bin tl neyle carparsak neye bolersek sonuc husran. kur farkinida gectim vergi yuku ucuk. Ben corsa dizel kullaniyorum 200 bine geldi arac hic sorun yasamadim motorundan yada baska biyerinden. Dusuk kilometreli hasar kaydi olmayan yada az olan araclar 45 lerde geziyo ne yapsak cozum yok

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt