#40 Emin Bayram | Westerlo'da Kiralık - Sayfa 19 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#40 Emin Bayram | Westerlo'da Kiralık

Sunu da ekleyim; Luyindama ve Marcao bu takimda oldugu surece ve ciddi bir sakatlik gecirmezler umarim, Emin forma yuzu goremez bile.

Ilkyari iyiydi.paslari iyiydi,bi ara oyun kurdu.2.yaridaki hatasinda ise,uzun pas denediğinde kendisine 50 metre uzakta olan arkadaşa bakmak lazim.linnesti o galiba.penaltiya ragmen 2-3 tehlikeli top kesti.en onemlisi eksik bi takimla oynadi.fena degildi as ve iyi bi takımla oynamasa da.ama fizik olarak gelismeli.

Degil, futbolu bilen ve bilmeyenin farki. Ayrica penalti yaptirmasina bir sey demiyorum, ondan ziyade stoper gibi sertlilik ve hamle konusunda bir Ozan Kabak degil, o mesela ilk maclarinda hemen potansiyelini ortaya koymustu malca penaltilar yaptirmasina ragmen.
Eminden 1 yas buyukken oynadı ozan,fizik olarak gelişmişti.hazirdi.emin daha hazir degil,o yuzden ozanla kiyaslamakta su an dogru degil.ben emini cok macta izledim ve inaniyorum ona.basaksehir macindan sonra da kral emin falan diye geziniyodu herkes.oyle bi macta iyi sorumluluk aldi. Ama 1-2 mac yetmez eksik takimla oynayan bi genc futbolcu icin.ozandan daha farkli stil olarak da zaten

Ilkyari iyiydi.paslari iyiydi,bi ara oyun kurdu.2.yaridaki hatasinda ise,uzun pas denediğinde kendisine 50 metre uzakta olan arkadaşa bakmak lazim.linnesti o galiba.penaltiya ragmen 2-3 tehlikeli top kesti.en onemlisi eksik bi takimla oynadi.fena degildi as ve iyi bi takımla oynamasa da.ama fizik olarak gelismeli.
Ilkyari bi top da kesti okan topu cikarmadan once

Eminden 1 yas buyukken oynadı ozan,fizik olarak gelişmişti.hazirdi.emin daha hazir degil,o yuzden ozanla kiyaslamakta su an dogru degil.ben emini cok macta izledim ve inaniyorum ona.basaksehir macindan sonra da kral emin falan diye geziniyodu herkes.oyle bi macta iyi sorumluluk aldi. Ama 1-2 mac yetmez eksik takimla oynayan bi genc futbolcu icin.ozandan daha farkli stil olarak da zaten
Bence ışık kaanda daha çok iş var. Emin standart tsl stoperi olur. Gömme amaçlı aöylemiyorum çocuğun potansiyeli belli

Allah yolunu acik etsin,hatalarinda da yanındayız hocanin dedigi gibi.once abileri gol atmayi becersin,takimi rahatlatmayi becersin.17 yasindaki cocuk pas atarken 50 metre ilerde beklemesin

ft kaptanlık bandını takarak kötülük yaptı buna. boş yere baskı oluşuyor.

gereksiz övgüler de aynı etkiyi yapıyor. o kadar övüldü ki ozan'dan iyi olacak dediler bir ara. daha maçı olmayan bir bebe bu.

muhtemelen 2-3 seneye 3. liglerde takılacak bir herif olacak ama üst seviyede tutunmak için birazcık ihtimal dahi varsa onu da çöpe atıyoruz böyle.

Fiziksel gelişimini tamamlamamış 2003 doğum bir çocuk daha. Bu yaşta forma şansı bulan, şans verilen bir çocukta ısrarcı olursanız en azından rotasyona dahil edebilirseniz gelecek görmediğiniz anda bir şekilde maddi olarak güzel bir geri dönüş alırsınız.
Pozisyon bilgisini geliştirir, defansif farkındalığını, çevre kontrolünü 1 seviye bile yukarı taşısa zaten lig için yeterli bir oyuncu haline gelir. Ki bunlar 17 yaşında bir futbolcunun 1 yaz boyunca çalışarak üstesinden gelebileceği şeyler. Attığı, denediği paslar zaten oyun zekasının olduğunu gösteriyor. Yetenek yok demek yazık günah şu çocuğa.

2003 doğumlu yahu, bir bakmışsınız stoper olmuyor ama Busquets gibi bir futbolcu olup çıkmış karşınıza, şaşar kalırsınız. Önünde uzun bir gelecek var, ileride adından da söz ettireceğini düşünüyorum. Hiç olmasa bile rotasyon için maliyetsiz bir oyuncu kazanmış oluruz.

Fiziksel gelişimini tamamlamamış 2003 doğum bir çocuk daha. Bu yaşta forma şansı bulan, şans verilen bir çocukta ısrarcı olursanız en azından rotasyona dahil edebilirseniz gelecek görmediğiniz anda bir şekilde maddi olarak güzel bir geri dönüş alırsınız.
Pozisyon bilgisini geliştirir, defansif farkındalığını, çevre kontrolünü 1 seviye bile yukarı taşısa zaten lig için yeterli bir oyuncu haline gelir. Ki bunlar 17 yaşında bir futbolcunun 1 yaz boyunca çalışarak üstesinden gelebileceği şeyler. Attığı, denediği paslar zaten oyun zekasının olduğunu gösteriyor. Yetenek yok demek yazık günah şu çocuğa.

2003 doğumlu yahu, bir bakmışsınız stoper olmuyor ama Busquets gibi bir futbolcu olup çıkmış karşınıza, şaşar kalırsınız. Önünde uzun bir gelecek var, ileride adından da söz ettireceğini düşünüyorum. Hiç olmasa bile rotasyon için maliyetsiz bir oyuncu kazanmış oluruz.
ilkyari butun paslari ileriye ve isabetliydi galiba ama forumun futbol bilen abileri bile farkedememis.attigi bi uzun top 45 metreydi,isabetliydi ademe gelmişti sanki.marcao yapinca kral deniyo.ilkyarinin sonunda da net pozisyonu engelledi.

1-2 sezonda ancak demlenir bu çocuk. Daha 17 yaşında. Ben şahsen ona bu sabrı göstermemiz gerektiğini düşünüyorum.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ilkyari butun paslari ileriye ve isabetliydi galiba ama forumun futbol bilrn abileri bile farkedememis.attigi bi uzun top 45 metreydi,isabetliydi ademe gelmişti sanki.marcao yapinca kral deniyo.ilkyarinin sonunda da net pozisyonu engelledi.
Maç içinde birkaç defa böyle defanstan top çıkardı ki takım top bizdeyken markajdan çıkmak için 1 adım dahi atmıyor. Olduğu yerde çivi ile çakılmış gibi duran oyuncular vardı önünde. Seri bile durağandı bugün. Uğur'un bahsettiği anda da topu Linnes'e çıkartmıştı galiba. O da kötü değerlendirdi sağda. Daha çok genç, 1 kamp döneminde bile öyle bir gelişim gösterebilir ki ağzı açık kalır insanların. Çok var böyle bu yaşlarda ne olduğu, ne olacağı tartışılıp 1 sezon sonra ağızları açık bırakan. Hatta Gerard Pique'de Manu zamanı doğru düzgün forma şansı bile bulamadan, bulduğunu da değerlendiremeden Barca'ya dönmüştü. Sonrasını zaten biliyoruz. 17-18 yaşındaydı Barca altyapısından Manu'ya gittiğinde.

Maç içinde birkaç defa böyle defanstan top çıkardı ki takım top bizdeyken markajdan çıkmak için 1 adım dahi atmıyor. Olduğu yerde çivi ile çakılmış gibi duran oyuncular vardı önünde. Seri bile durağandı bugün. Uğur'un bahsettiği anda da topu Linnes'e çıkartmıştı galiba. O da kötü değerlendirdi sağda. Daha çok genç, 1 kamp döneminde bile öyle bir gelişim gösterebilir ki ağzı açık kalır insanların. Çok var böyle bu yaşlarda ne olduğu, ne olacağı tartışılıp 1 sezon sonra ağızları açık bırakan. Hatta Gerard Pique'de Manu zamanı doğru düzgün forma şansı bile bulamadan, bulduğunu da değerlendiremeden Barca'ya dönmüştü. Sonrasını zaten biliyoruz. 17-18 yaşındaydı Barca altyapısından Manu'ya gittiğinde.
Katiliyorum soylediklerine,butun taraftar sonuc odakli konusuyor.sorun orda

Katiliyorum soylediklerine,butun taraftar sonuc odakli konusuyor.sorun orda
Her altyapı oyuncusundan dünya yıldızı olmasını bekliyorlar çünkü. Yedekte oturan oyunculara maaş bütçesinin yarısına yakınını gömüyorsun. Kimse altyapıdan yedek kulübesi için oyuncu çıkartalım demiyor, hepsi 11 oyuncusu olmalı yoksa kötü oyuncu mantığıyla zaten pek ilerleyemeyiz. Kulübeni içeriden hallet ki takım maliyeti düşsün, kaliteli 11 oyuncuları alabilesin, gençlere yatırım yapabilesin. Her çıkanı Barcelona, Real Madrid gibi kulüplere satma hesabı tutuyor bazı insanlar, doğru değil bu.
Altyapı sadece bu işe yaramıyor. Beğenmediğimiz Aydın, Emre Çolak kadar oyuna yedekten girip katkı verebilecek bir oyuncumuz yok şu an altyapıdan çıkmış.

Barca - Atletico maçının Barcelona yedeklerinde 7 altyapı çıkışlı oyuncusu mevcut. Altyapı bu işe yarıyor işte.

1594578859911.png
1594578877043.png

Oyunu ceza sahasından kurma fikri kiminse suç onundur. 1 metre yanımıza pas atamıyoruz barça gibi oyunu kaleciden kurmaya çalışıyoruz. Kaleci zaten acemi ,çocuğuda yaktılar..

Bir şey olmaz hata özelinde değerledirmek gereksiz de bir ışık da göremedim mesela karşılamalarda hep geri adım atıyor, hiç rakibi rahatsız etmiyor. Belki tecrübe ve özgüven eksikliğindendir ama Ozan daha iyiydi vücut dili olarak da duruş olarak da.

Bence Ozan Kabak'a yakın bir potansiyeli var ama tarzı aynı değil Ozan Kabak Luyindama gibiyse Emin daha çok Marcao gibi. Özellikle ilk yarıda geriden oyunu çok iyi kurdu. Fiziğini ve ilk hamlesini geliştirirse ilk 11 oyuncusu olur. Marcao ile aynı özellikleri var aslında ondan artısı hava topları eksisi solak olmaması yanında Luyindama ile daha iyi oynar bence. Işık Kaan'da var umarım seneye o da şans bulur o Emin kadar teknik ve oyun kurmada iyi değil ama hızı daha iyi.

Üst Alt