#40 Emin Bayram | Westerlo'da Kiralık - Sayfa 79 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#40 Emin Bayram | Westerlo'da Kiralık

Kendim de öyle olduğum için genelde özgüvenli stoperlere bayılırım. Emin olsun Abdül olsun.

Ama kendimden de bildiğim üzere stoper için topla fazla oynamak intihar demektir. Özellikle Emin tam olarak ne zaman topla oynamayı bırakması gerektiğini daha tam bilmiyor.

Topla ilişkisi çok iyi bunu takdir ediyorum da ama karşında iki rakip varken bu iki adama çalım atmak falan büyük risk. Özellikle geçen sene kaç defa yaşadık bunu, top kaybı veya gol ile sonuçlanmasa da genel olarak epey tehlikeli hareketlere yol açtı bu.

Dediğim gibi risk alan topçuları severim ama bir yerden sonra risk almak demek hata demektir. Özellikle savunmada.

Emin'in çok iyi futbolcu olduğunu düşünüyorum ama stoper olarak karşındaki birebir rakibe çalım atma girişiminde bulunamazsın her seferinde. Bir defa topu kapar gider dünyanın en aptal stoperi ilan edilirsin.

Bu gidisle yazin iyi teklif gelir ve Avrupada kalir gibi geliyor bana.

Istatisikleri baya iyi
Succ. dribbles 1.6 (70%)
Total duels won 9.1 (60%)
Ground duels won 5.5 (56%)
Aerial duels won 3.6 (67%)

Şu an Belçika liginde en iyi performans veren stoper kendisi sanırım. Yaşı, fiziği, tekniği gibi şeylere bakıldığında kendisine bu performansı devam ederse 8-10 milyonluk teklif gelebilir.

Sol stoperde sicar gibi. Ön libero denenebilir. Değişik bir profile evriliyor. Sanchez de misal ön libero oynadığı için ayağı sağlam hızlı çıkış yapıyor topla. Nelsonu dun full focus izledim, top ayagina gelince tek pas yaptığı tek pozisyon yok. Topu aliyor kontrol ediyor diger ayagina cekiyor sonra ordan tekrar sağ ayağına alıyor derken mevsim geçiyor. Nelson geldiğinde ayağı çok temiz diyen kimdi bilmiyorum ama acilen futbol takibini bırakmalı.

Üst Alt