#45 Marcão - Sayfa 160 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
9 macta 9 gol atmisiz millet hala Marcao soyle Lyundama boyle muhabbeti. Bu 2 li ve Muslera olmasa kume dusme hattindaydik.

Uyanin eyyy romalilar, GS su ana kadar ligin en az gol atan takimlarindan!! Ligin son sirasindaki kayseri 8 gol atmis!!

Defans ikilisi takımda eleştirilecek en son yer bence. O ortayı açtırmayacak senin bekin herşeyden önce topa arkasını dönmeyecek
Herkes hem fikir zaten Mariano ve Nagatomo dedelerinden bir cacık olmayacağından. İmkanımız varken göndermemiz lazımdı boşuna para gömdüğümüz 2 adam. Nagatomo yarım devre Mariano da 1 yıl katkı verdi şimdi de elimizde patladı ikisi de. Eşşek yükü ile maaş verdiğimiz için de gönderemedik yoksa Nagaya Japonyadan Marianoya Brezilyadan teklifler vardı. Bizim leş bekler o ortayı açtırır ama Luyindama olsaydı orada vurdurmazdı bizim Marcao paşamız önüne geçemedi Umut Nayir denilen amatör topçunun.

Herkes hem fikir zaten Mariano ve Nagatomo dedelerinden bir cacık olmayacağından. İmkanımız varken göndermemiz lazımdı boşuna para gömdüğümüz 2 adam. Nagatomo yarım devre Mariano da 1 yıl katkı verdi şimdi de elimizde patladı ikisi de. Eşşek yükü ile maaş verdiğimiz için de gönderemedik yoksa Nagaya Japonyadan Marianoya Brezilyadan teklifler vardı. Bizim leş bekler o ortayı açtırır ama Luyindama olsaydı orada vurdurmazdı bizim Marcao paşamız önüne geçemedi Umut Nayir denilen amatör topçunun.

Marcao adamin dibinde daha napicak. Bu takimin savunmasi iyi olmasa cl de simdiye kadar rezil rusva olmustuk.

Sorun %99 orta saha ve hucum hattinda

Şöyle bir 3-4 maç oynamasa yerine Ahmet çalık oynasa ne kadar büyük bir kazmayı 1 yıldır sürekli 11 oynattığımızı boşa kontenjan ve 4 milyon euro verdiğimizi anlarız. Takım bu haldeyse en büyük sorumlu Terim ve yine bu beyinsizi marianoyu ve belhanda isimli herifi sürekli 11 oynatan Terim dir. Bu Brezilyalı köylüsü hayatında görmeyeceği paraları kazanıp bırakır futbolu adamın futbolcuyla alakası yok. Terimin komisyon transferi.

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Şöyle bir 3-4 maç oynamasa yerine Ahmet çalık oynasa ne kadar büyük bir kazmayı 1 yıldır sürekli 11 oynattığımızı boşa kontenjan ve 4 milyon euro verdiğimizi anlarız. Takım bu haldeyse en büyük sorumlu Terim ve yine bu beyinsizi marianoyu ve belhanda isimli herifi sürekli 11 oynatan Terim dir. Bu Brezilyalı köylüsü hayatında görmeyeceği paraları kazanıp bırakır futbolu adamın futbolcuyla alakası yok. Terimin komisyon transferi.

Reyiz ahmetle 10.dakikada 2-0 mağlup duruma düşeriz tamam marcao mal ama bazı pozisyonları da başlamadan bitiriyor o kısımları biz görmediğimiz için eleştiriyoruz. Örneğin duran toplarda aldığımız kafa topları hep bu adamların etkisi bu konuda bayağı yetenekliler.

Ben sezon başından beri bazı şeyleri savunuyorum oyuncuları savunuyorum zannediliyor.
Misal bu takımda cagne gibi TSL'de istatistikleri altüst eden adam lige gol atamayarak başladı eleştirildi. Herkes a cambaza bak diyordu olayın özü o değil dedim bu takıma ronaldo gelse gol atamaz oyuncu değil sistem problemimiz var. Ceza sahasında ortalama 0.5 oyuncuyla oynuyoruz e kime pas atacağız. Yaptığımız tüm ataklar başarısızlıkla sonuçlanıyor ve 10 saniye sonra bize ciddi atak olarak dönüyor.
Orta sahada bu kadar top kaptırıp atak yiyen başka takım yoktur.
Bu adamlar 1 savundu, 2 savundu, 3-5-10 maç geldi 60a 15 atak olmaz hacı olmaz olamaz illaki bir hata yapacaklar. Aynısı muslera için geçerli kaleye ortalama 10 şut yiyor 9unu kurtarıyor. Kalecinin görevi top kurtarmaktır tamam ama kalesine gelen 20 şutuda kurtarmak değildir 20 şut yiyecekse bu takımın yarısı neden oynuyor derler adama.

Oyuncular bireysel olarak çalıştırılmıyor ayrıca. Marcao ilk geldiğinde timing hatası yapıyordu 1 sene olacak hala yapıyor bu adama ne zaman koşuya başlayacağını ne zaman duracağını ekstra antremanlarla öğretmezsen nasıl öğrenebilir ki. Misal dün bir adım geride olsa diyor hocada e kardeş sen bu defans hattına bakın ofsayt çizgisi bu şöyle yapılır öğrettin mi? Yok. Öğretilecek mi? Sanmıyorum hoca kendi hatalarını kendileri öğrensin istiyor da burası ilkokul değil.
Nereye çıkıyoruz yetersiz yardımcı ekibine.

Bu takımın kornerden attığı gol sayısı son 2 yılda 1 falandır. Korner yahu bu 8 tane adamın ceza sahasında olup 1 tanesinin kafa vuramadığı bir sistem. Bu 8 adamın 5i marcao, babel, andone, nzonzi, liyundama 1i golcü. Takımında ayrıca 2.15e zıplayabilen yaylı bir japonun var.
Bu şartlar bazı gamzıslar hariç çabalayan özellikle defans bölgesinde oynayanlar için eleştirilecek bir şartlar değil.

Bak ben nagatomo ile marianoya acayip söverdim ama gel gelelim adamların yaşları ortada ama yinede ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar iş ahlakları üst seviyede bazen vücutları kaldırmıyor uzun süreçli dinlendirilmeleri lazım oluyor.
Ama gel gelelim bazı ahlaksızlar var topu alıp yanındakine veriyorlar yanından adam geçiyor bakıyorlar, bazısı var topu alıyor ve duruyor bakıyor rakip yerleşsin onları geçip video yapcam challenge oynuyor.

Defans oyuncusunu niye çalışmıyor diye eleştiremeyiz çünkü defansif olgu tek başına geliştirilecek bir sistem olsaydı bugün dünyanın en iyi futbolcuları defans oyuncuları olurdu. Hocanın ekip bu adamları geliştirecek olan şey.
Duran toplarda savunmada ne kadar iyiyiz çünkü yaptığımız tek şey duran topta savunma çalışmak zamanında çok çektik.

Bu defans hattı geçen sene ikinci yarının aynısı performans bile bence aynı ama gol atamadığımız için puanlar kaybolduğu için sorun burada aranıyor. Sorun ofansta gol atsak kimse yediğimiz gol sayısını umursamaz hata yapa yapa gelişecekler der.

marcaonun yeterli olduğunu düşünenler yetersiz olduğunu düşünenlerden çok fazlaysa geçmiş olsun.

Bu yapıda Transfer dönemlerinde yönetimlerinde bu kadar fiyasko derecesine hatayı yapmasıda çok normal.O genel kuruldan senelerdir adam gibi başkan ve yönetici çıkmamasıda çok normal, fatih terim gibi birisinin bu kadar basit hataları yapmasıda çok normal.Bunun başka bir açıklaması yok.

Reyiz ahmetle 10.dakikada 2-0 mağlup duruma düşeriz tamam marcao mal ama bazı pozisyonları da başlamadan bitiriyor o kısımları biz görmediğimiz için eleştiriyoruz. Örneğin duran toplarda aldığımız kafa topları hep bu adamların etkisi bu konuda bayağı yetenekliler.

Ben sezon başından beri bazı şeyleri savunuyorum oyuncuları savunuyorum zannediliyor.
Misal bu takımda cagne gibi TSL'de istatistikleri altüst eden adam lige gol atamayarak başladı eleştirildi. Herkes a cambaza bak diyordu olayın özü o değil dedim bu takıma ronaldo gelse gol atamaz oyuncu değil sistem problemimiz var. Ceza sahasında ortalama 0.5 oyuncuyla oynuyoruz e kime pas atacağız. Yaptığımız tüm ataklar başarısızlıkla sonuçlanıyor ve 10 saniye sonra bize ciddi atak olarak dönüyor.
Orta sahada bu kadar top kaptırıp atak yiyen başka takım yoktur.
Bu adamlar 1 savundu, 2 savundu, 3-5-10 maç geldi 60a 15 atak olmaz hacı olmaz olamaz illaki bir hata yapacaklar. Aynısı muslera için geçerli kaleye ortalama 10 şut yiyor 9unu kurtarıyor. Kalecinin görevi top kurtarmaktır tamam ama kalesine gelen 20 şutuda kurtarmak değildir 20 şut yiyecekse bu takımın yarısı neden oynuyor derler adama.

Oyuncular bireysel olarak çalıştırılmıyor ayrıca. Marcao ilk geldiğinde timing hatası yapıyordu 1 sene olacak hala yapıyor bu adama ne zaman koşuya başlayacağını ne zaman duracağını ekstra antremanlarla öğretmezsen nasıl öğrenebilir ki. Misal dün bir adım geride olsa diyor hocada e kardeş sen bu defans hattına bakın ofsayt çizgisi bu şöyle yapılır öğrettin mi? Yok. Öğretilecek mi? Sanmıyorum hoca kendi hatalarını kendileri öğrensin istiyor da burası ilkokul değil.
Nereye çıkıyoruz yetersiz yardımcı ekibine.

Bu takımın kornerden attığı gol sayısı son 2 yılda 1 falandır. Korner yahu bu 8 tane adamın ceza sahasında olup 1 tanesinin kafa vuramadığı bir sistem. Bu 8 adamın 5i marcao, babel, andone, nzonzi, liyundama 1i golcü. Takımında ayrıca 2.15e zıplayabilen yaylı bir japonun var.
Bu şartlar bazı gamzıslar hariç çabalayan özellikle defans bölgesinde oynayanlar için eleştirilecek bir şartlar değil.

Bak ben nagatomo ile marianoya acayip söverdim ama gel gelelim adamların yaşları ortada ama yinede ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar iş ahlakları üst seviyede bazen vücutları kaldırmıyor uzun süreçli dinlendirilmeleri lazım oluyor.
Ama gel gelelim bazı ahlaksızlar var topu alıp yanındakine veriyorlar yanından adam geçiyor bakıyorlar, bazısı var topu alıyor ve duruyor bakıyor rakip yerleşsin onları geçip video yapcam challenge oynuyor.

Defans oyuncusunu niye çalışmıyor diye eleştiremeyiz çünkü defansif olgu tek başına geliştirilecek bir sistem olsaydı bugün dünyanın en iyi futbolcuları defans oyuncuları olurdu. Hocanın ekip bu adamları geliştirecek olan şey.
Duran toplarda savunmada ne kadar iyiyiz çünkü yaptığımız tek şey duran topta savunma çalışmak zamanında çok çektik.

Bu defans hattı geçen sene ikinci yarının aynısı performans bile bence aynı ama gol atamadığımız için puanlar kaybolduğu için sorun burada aranıyor. Sorun ofansta gol atsak kimse yediğimiz gol sayısını umursamaz hata yapa yapa gelişecekler der.
Hocam uzun uzun ve çok güzel anlatmışsın keyifle okudum. Marcao konusunda sık sık yazıyorum hani bazen çok abartılı betimlemeler yapıyorum ki Hıncal reisin taktiğidir abartma yaparak dikkat çeksin diye.
Eğitici hoca değil Fatih hoca çok güzel yakalamışsın mesela bir guardiola geliyor aklıma bayerndeyken kimmichi maç sonu bir pozisyon için stadın ortasında herkesin içinde azarlayarak anlatması vardı kazandıkları bir maç sonrasıydı çok etkilenmiştim.
Bizim hoca hem futbolcu eğitmeyi geliştirmeyi pek becermez hem de defans oyuncularını 23 yaşında olmamış adamları oynatır akıl almaz bir hata. Başarılı olduğun zamanlarda hep defansında ujfa gibi popescu gibi şefler olmuş üstelik. Yok pas sistemi, yok hızlı defans filan 2 acemiye koca Galatasaray defansı emanet edilir mi?Yer tutmasını, topun nereye düşeceğini bilmeyen kestiremeyen sezemeyen marcaonun katkılarıyla duran toptan az gol yediğimiz iddiana katılmıyorum. Mental ve zeka olarak ciddi sıkıntılı olduğunu düşündüğüm marcao takımın oyunu düzelse bile tek başına yakabilecek kapasitede maalesef. Geçen sezon Avrupa liginde olması lazım benficaya içerde yenildiğimiz ve güzel oynadığımız maçta yedirdiği bir gol var ki tecrübesizlik yaş maş değil temel insani yetilerinde eksikliğinin ispatıydı nazarımda

Benim de ideal bir Galatasaray ilk 11 inde gozum kapali stoperde oynar diyebilecegim bir adam degil. Guven vermiyor malesef ama bu takimin cok daha buyuk sorunlari var. Marcao yasi, maasi ve performansi itibariyle sorun etmemiz gereken bir adam degil. Bu takım gol atamıyor, yardımlaşmıyor. Stoperlerimize çok geri pas geliyor. Hata yapmaları normal. Sene başındaki halinden daha iyi bence şu an. En kötü 3-4 milyona satarsın gerekirse.

12 gol yemememiz mucize. psg real madrid gençlerbirliği sivasspor ceza sahasında cirit atmış gol atmaktan beter etmişler. hadi luyindama neyse bu başlıktaki vatandaşın hiç bir ekstrası yok. bunun yerine tecrübeli biri olsa luyi'nin de performansı artacak.

avengers'ta süper kahraman olması gereken muslera tek başına kurtarıyor herkesi millet stoper övgüsü yapıyor.

hocam oyunu yarı sahanda yıkmaları ve gelen geçen her adamın beklerine üstünlük kurmaları stoperlerin problemi mi cidden? önceki cl serüvenlerimize bakmalısın tekrar fark anlaşılıyor. bu takımın duran toptan yediği gol yok nerdeyse en büyük sorunumuz buyken

Ne yalan söyleyim Marcao'nun oynamayacak olmasından dolayı üzülmedim, bu sene gerçekten acayip hayal kırıklığına uğrattı beni Marcao

4 5 milyona devre arası elden çıkarılsın, yerine de ışık kaan mıdır nedir o genco koyulsun.
al al al devirleri bitti artık, alt yapıda bir sürü genç var iki üç tanesine şans verme zamanı

30'luk dedeler hata yapacagina bu adamlar yapsin. En azindan belki ders alip gelisirler. Kaldi ki mevcut orta saha ve bek yapimizla van dijk ramos ikilisi bile bu performanstan cok daha fazlasini veremeyecektir.

Üst Alt