#45 Marcão - Sayfa 169 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
adamı savunacak değilim ama başka liglerdeki maçları bazen seyrediyorum. bu ülkede çok kolay penaltı, faul veriliyor. ankaragücü oyuncusunun bugün yediği, kırmızı karttan atılmasına sebep olan ikinci sarı kartta öyleydi, ucuz bir karttı. çağlar söyüncü'nün maçlarına bakıyorum türkiye'de olsa her maç bir penaltı, kırmızı kart çıkar. en son şampiyonlar liginde juventus maçında merih'in de ceza sahasında penaltı çalınabilecek pozisyonları vardı. çalınsaydı, kart görseydi merih'in bugün kariyeri için kötü olacaktı.

dünyada bu kadar ucuz faullerin verildiği, maçların durduğu başka bir lig yok, bu ligde defans oyuncusu yetişmez. ozan kabak iyi bir örnek burada dursaydı gelişmeyecekti çünkü iki maçta bir penaltı yaptırmış olacaktı. marcao'nun pozisyonu tartışılmaz penaltı gibi dursa da bunu çok hakem es geçiyor. her köşe vuruşunda penaltı çalınması lazım bu tarz pozisyonlara.

O pozisyona penalti verebilir hakem. Sarilip arkaya dogru cekme var. Cekme yapmasa penalti olmayacak muhtemelen. Ama tek sorumlu Marcao degil. 50 tane kritik hata yapildi. Marcao'nun penaltisindan önce degisikliklere bakin. 2. golde yapilan hata takimin 0 taktik calismasi yaptigini gosteriyor. Mahalle takimi gibi goller yiyoruz.

Ağa rakip Ankaragücü ligin en berbat takımı hata yapacak fırsat mi geldi adama gelse yapacaktı zaten sene başından beri neler yaptı gördük luyindama olmadan hiç çekilmiyor bu berbat karaktersiz bir futbolcu ne disiplini var ne karakteri kendini yere atıp duruyor rakip takımlarda olsa paso söveriz tatilde 15 günde 20 kilo felan alıp geliyor profesyonelliğin p si yok adam da ne işi var böyle topcunun takımda..
3 gün önce PSG maçında ne oynadıysa aynısını oynuyor. 2 ay önceki marcaodan farkı yok. Geri zekalı mi evet. Ama bu adam zaten defansı supursun diye alınmadı luyindama ile ikili bir şekilde bakmak gerekiyor. Yanindaki adam ortalığı supurecek bu hızlı ataklarda müdahale edecek ve oyun kuracak yapabilecegi ve kapasitesi bu. Yanina kurt bir stoper ile şahane ikili oluştururlar donku koyarsan sıçar.
Dunyada oyun kuran tek hamle stoperleri 20milyon eurodan başlıyor azıcık parlayan 40'a cıkıyor.
Futbolu bir sistem olarak görmediğimiz surece hep yanlış eleştiriler yapacağız.
Oyuncular gereksiz efor sarfediyor, toplu halde hareket etmeyi bilsek bayağı komplike bir takim oluruz.
Top orta sahada belhanda da nagatomo soldan, mariank sağdan içe yardiriyor yanındakine atmaya çalışıp kaptiriyor, takim bagiriyor allahini seven defansa gelsin diye. Topu kapiyoruz bu adamlar yine çıkmak zorundalar aynisı defans icin geçerli sürekli boğuşuyorsun yapacağın bir hata pahalıya mal oluyor.
Ve ve sezon başından beri soryorum bu takimi defansif zaafları için çalıştıran menajer kim? Bak kardeşim şurada hata yapıyorsun bunu yapmalısınız diyen üst duzey futbol oynamış menajer kim?
Veya tam tersi ofans durumunda kim egitiyor.
Ümitle, hasanla, doktor ile olacak is değil bunlar patladigimiz nokta bu

Bunu söyleyeceğim aklıma gelmezdi ama Serdar Aziz'den kötü stoper. Serdar gevşeğinin gönderilme nedenini anlıyorum, hak da veriyorum ama geçen yıl Göztepe'nin çamurunda Spartalı kesilen herifin 1 yıl sonunda geldiği nokta ibretlik.

Üst Alt