#45 Marcão - Sayfa 66 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Marcao yetenekli ve aşırı potansiyelli bir stoper şüphe yok peki bizim oyun sistemimize ne kadar uygun ne alaka diyeceksiniz marcao pas oyunu oynayan her takımda oynar hemde üst düzeyde peki biz öyle bir takımıyız ve marcaonun buz özelliğini ne kadar iyi kullanıp takıma etki etmesini sağlıyoruz marcao pasla çıktığında orta saha ne kadar ona uyuyor hepsinin cevabı olumsuz çünkü hocamız pas oyununu asla düşünmeyen hızlı geçiş oyununu oynatan bir hoca savunma da yaptığı 1 kaç hatanın hiç bir önemi yok beni düşündüren bu elimizde bu kadar pas oyununa yatkın stoper var ama takım pas oyununu asla oynayamayacak bir takım Onyekuru ndiaye vs.imkansiz zaten hocamız da o oyunu oynatacak bir sistemi yok

Benim bu mesajdan anladığım; Marcao yetenekli olduğu için bize uymuyor.

Şampiyonluk gitti hala hatası çok abartılıyor diyorsunuz yav.

O hatayı Ozan yapsa burada neler yazılırdı tahayyül dahi edemiyorum.

Yedeğe falan çekilmeyecek zaten yine oynayacak ama bu adam zirve takım stoperi oynamayı öğrenene kadar çok can yakacak.

Son sıra takımından oyuncu almanın eksilerinin bedeli ama yapacak bir şey yok.
Ozan kac tane penalti yaptirdi agzimizi acmadik

Marcao'yu hiçbir zaman çılgınlar gibi savunmadım. Sadece Luyindama'yla beraber önceki üç stoperimizin oluşturacağı her türlü ikiliden daha iyi olduğunu düşünüyordum. Tatilci karaktersiz S.rdarı kafadan eliyorum. Ozan ve Maicon ikilisi arkaya atılan toplarda çok zor anlar yaşattı bize.

Benim düşüncem genç stoper + deneyimli yaşlı stoperdi. Maalesef iki genç stoper olunca gelişimleri zor oluyor.

Ki Marcao'yu ilk hatasinda aşacak olsam Trabzonspor maçından sonra asardim. Trabzon'da asmadim, Benficadan sonra asmadim. Şampiyonluk gidince de artık üçüncü seferde izin verin biraz şikayet edeyim. Şampiyonluk gidince 30-40 milyon Euro'luk gelirden olunca alacaklılara ne diyeceksin kusura bakma Marcao 22 yaşında mi diyeceksin?

Yahu takim silik bir oyun oynuyor ve maci ceviremiyorsa Marcao'nun yedirdigi gol nasil tek sebep olabilir sampiyonlugun gitmesine siz bu dedigine inaniyor musunuz yani gercekten? Takim yapabilecegi her seyi yapti ve Marcao mu engelledi yani galibiyetimizi bu mudur?

Yahu takim silik bir oyun oynuyor ve maci ceviremiyorsa Marcao'nun yedirdigi gol nasil tek sebep olabilir sampiyonlugun gitmesine siz bu dedigine inaniyor musunuz yani gercekten? Takim yapabilecegi her seyi yapti ve Marcao mu engelledi yani galibiyetimizi bu mudur?
Tabiki değil, o yorumlar abartı ama bu Marcao beyefendinin kritik anlarda gol yedirdiği gerçeğini de değiştirmiyor. Yani bir kere olsa eyv ama adam bunu alışkanlık haline getirdi, genel olarak vasat üstü performans gösteriyor hemen her maç lakin olmadık yerde gol yediriyor. Süreklilik olması bu konuda ciddi eksiği olduğunu gösteriyor, artık konsantrasyon kaybı mı yaşıyor başka birş ey mi oluyor bilemiyorum.

Bütün bu olumsuzluklara rağmen ben ümitliyim gelecek açısından, yaşı genç ve abartıldığı kadar olmasa da potansiyeli yüksek zannımca.

Benfica maçındaki tamamen ters top ve beklenmedik bir anda yakalandı.

Erzurum maçındaki yakışmadı.

Ama bu adam iyi topçu koruyup kollayalım.

Takımın sahadaki boyu 70 metre nerdeyse, stoperleri çok zorluyor.

Tabiki değil, o yorumlar abartı ama bu Marcao beyefendinin kritik anlarda gol yedirdiği gerçeğini de değiştirmiyor. Yani bir kere olsa eyv ama adam bunu alışkanlık haline getirdi, genel olarak vasat üstü performans gösteriyor hemen her maç lakin olmadık yerde gol yediriyor. Süreklilik olması bu konuda ciddi eksiği olduğunu gösteriyor, artık konsantrasyon kaybı mı yaşıyor başka birş ey mi oluyor bilemiyorum.

Bütün bu olumsuzluklara rağmen ben ümitliyim gelecek açısından, yaşı genç ve abartıldığı kadar olmasa da potansiyeli yüksek zannımca.
Bilmiyorum ben yasimdan oturu olsa gerek agabey bu adam izledigim en iyi stoperlerinden biri olarak degerlendiriyorum sahsen ben bizim takimda. Digerlerinin topa bomba gibi davranmasi, kafa topuna cikamamasi, hantal olmasi gibi bilumum ozellikleri uzerinde toplayip ustune bireysel hatalar yaptiklari icin bu adam en azindan bu diger saydiklarimi yapmiyor sadece kritik bireysel hatalari oldu ama bunlarin hepsi adaptasyon surecinde gerceklesti ki orta sahasiz oynadigimiz gercegi de gozler onundeyken bizim herhangi bir stoperimizin bireysel hatasindan soz etmemiz hic adil gelmiyor. Keza partneri de yeni takimda bence tum hatalarina ragmen devre arasindan bu yana kusursuza yakin oynayan tek bolgemiz stoperlerimiz takim olarak her yerimiz yikik, ayakta kalan iki adam var onlarda sendeledigi zaman direk dusuyoruz ve o isimler suclu oluyor. Takim kosmaktan bile aciz, statik ve siradan bir takim iste.

Terimcilerin günah keçisi sensin oğlum. Bu takım şampiyon olmazsa artık ne yapsan ne etsen gözlerine giremezsin. Hocan eylülden beri o kadar manyak top oynatıyor ki sen bu emeklere bi erzurum maçıyla sıçtın.

Ben 2 aygırıda beğeniyorum

Maicon'a bakarak çok daha iyi ve gelişime açık futbolcu daha ne olsun

Adaptasyon sürecini felan geçtim 2 stoperde Ocak ayında geldi birbirlerini tanımaları için uzun yıllar birlikte oynamaları lazım.İlk hatadan birilerinin biletini keseceksek işimiz var

İlk maçında eleştirmiştim.. Burada bazı arkadaşlar hemen kuş, kanatlı yaptılar bizi.. Marcao’nun tek problemi pozisyon alamama.. Bunu yaşına ve tecrübesizliğine verebiliriz... Aslında top ayağına çok yakışıyor bir defans oyuncusu olarak..Oyun kurması , hızı , kondisyonu çok iyi ama pozisyon alma problemi var..

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Marcaoyu beğeniyorum ben doğrusu. Umarım hatalarını tekrarlamaz ve pozisyon alma konusunda kendini geliştirir. Herşeyini veren bir futbolcu.
İnstagramdan takip ediyorum ve bugün kendisine anladığım kadarıyla baya büyük bir dövme yaptırmış. Bunu anlamıyorum. Futbolcuların çoğu gerçekten baya cahil galiba. Eğer yaptırdıysa bu dövme ne zaman iyileşecek? Enfeksiyon kapar. Rahatsız eder. Yada hafta sonu milli aramı var? Eğer ara yoksa çok sorumsuz bir hareket

Üst Alt