#5 Tugay Kerimoğlu - Sayfa 34 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Avrupada tutunabilen nadir oyuncularimizdan. Dogrudur. Demek istediğim topclass veya ona yakın bir takımda oynama potansiyeline sahipti. Biraz daha genç yaşta gidebilseydi Avrupaya belki bunuda basarabilirdi. Suan topclass takimlarda görev alan bazi isimleri görüyoruz.

Alex Ferguson’un Tugay biraz daha genç olsa mutlaka transfer ederdim gibi bir açıklaması var.

Evimde posteri olan üç oyuncudan biriydi.
Şimdi herkes çok övüyor ama zamanında tribünler çok yana ve geriye oynuyor diye küfrederdi. Ayrıca bizdeyken de gol atıyordu ama Blackburn’de attığı güzel golleri çok farklıydı.

Açıkçası İngiltere’ye gidip kendini inanılmaz geliştirdiğini de düşünmüyorum. Organize oynayan takımlarda ışıldadı. Bizdeki Tugay’dı. Takım arkadaşları Tugay’ın koşu eksiğini kapatıyordu ama Tugay da çok iyi oyun kuruyordu. Özellikle İngiltere’de oynadığı maçların büyük çoğunluğunu İzledim. Genelde nispeten dar alanda oynuyordu. Oyun kuruyordu. Çok ileri çıkmayıp, çok gol atmıyordu ama attığı her gol jeneriklikti.

Blackburn’de efsane olup ayrıldı. Futbolu bıraktığında inanılmaz bir sevgi gösterisi vardı Blackburn stadında. Tugay maskeleri, Tugay you are my Turkish Delight tezahüratı harikaydı.

Yerden yarım metre yükseklikte attığı uzun topların hastasıydım.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

zamanında sövülerek gönderilmişti.

haksız da değildi eleştiriler açıkçası. o takımda tugay'ın oyun tarzı ağır kalıyordu.

rangers'tan sonra blackburn'de kendine uygun ortamı bulup neredeyse 40 yaşına kadar oynadı. o dönem yollarına ayrılması iki taraf için de güzel oldu belki de.

Üst Alt