# Süleyman Luş - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Süleyman Luş

+1 adamlar korkmadan koyuyor 11'e ve çocukları nasıl yetiştiriyolarsa artık yeterli performans veriyor.

Yav zaten ligin standartı belli. Oyuncuya güvenip sorumluluk verirsen Ahmet Kamil Çörekçi midir nedir öyle adamlar bile katkı veriyor. Ferdi merdi oynuyor işte Fener'de, bugün Sivas'ta sonradan bir oğlan girdi maça 90'da neredeyse 2-2 yapıyordu. Sen paradan başka bir şey bilmeyen, doymuş, içi geçmiş yabancıyı koyup Göztepe'de, Sivas'ta filan kendini yırtmasını bekliyorsun. İsmine göre kadro kurarsan oyuncu da ismine güvenip yürüyerek top oynar. Yav hadi lanet gelsin Mariano az da olsa bir kalitesi var diye oynuyor ligde, şu Yuto Dirar'dan kötü haliyle her maça 11 başlamıyor mu çıldırıyorum yani. Neymiş iyi savunma yapıyormuş. Ulan adam ileri çıkmıyor ki, zaten rakibin bekini 50 metrede top oynatıyor, savunmayı da yapsın bir zahmet. Zamanında solbekten de katkı alayım diye yılların kanadı Riera'yı beke çeviren adam Yuto'yla tatmin oluyor yav, inanılmaz. Böyle olduktan sonra da bu çocuklar kaçınca bir şey diyemiyorum. En gelişime muhtaç yaşında 21 yaşında sürgüne yolluyoruz adamları, sanki dönüp de forma verecekmişiz gibi. Kaçıp kurtarsınlar kendilerini, bu zihniyetle ne uzarlar ne kısalırlar.

Fatih Terim Süleyman Luş-Mustafa Kapı-Atalay Babacan-Emin Bayram-Işık Kaan-Abdussamed Karnuçu gibi gençlerden herhangi birisine şans versin ben kendisinden özür dilemeye hazırım ama adım gibi eminim yine Selçuk-Mariano-Nagatomo gibi 33 yaşında işe yaramayan ihtiyarlar ile yola devam edecektir ...
Hocam geçen sezon Maicon ve Serdar sürekli sakatlanmasa Ozan da oynamayacaktı. Belki de kaybolup gidecekti. En son Semih'i oynattı genç olarak. O da Servet'in sakatlığından dolayıydı. Yani yine mecburiydi. Hoca hiç gençlere şans vermiyor ne yazık ki. Ya altyapıdakiler Mariano'nun, Selçuğun oynadığı futbolu oynamayacak kadar çöp ya da hoca korkağın teki. Başka açıklaması yok.

Hocam geçen sezon Maicon ve Serdar sürekli sakatlanmasa Ozan da oynamayacaktı. Belki de kaybolup gidecekti. En son Semih'i oynattı genç olarak. O da Servet'in sakatlığından dolayıydı. Yani yine mecburiydi. Hoca hiç gençlere şans vermiyor ne yazık ki. Ya altyapıdakiler Mariano'nun, Selçuğun oynadığı futbolu oynamayacak kadar çöp ya da hoca korkağın teki. Başka açıklaması yok.
Ben Fatih Terim'in artık hiçbir futbolcunun performansına göre tercih ettiğini düşünmüyorum. Futbolcuların performansına dikkat etseydi Donk&Mariano&Nagatomo&Selçuk&Babel&Belhanda ve Feghouli gibi adamların sürekli forma giymesi imkansızdı

Fatih Terim ezbere isimler üzerinden takımını sahaya sürüyor ve işin kötü tarafı bunda da ısrar ediyor hani Tudor veya Mancini&Hamzaoğlu filan ısrarla bu kadar kötü futbol oynatsaydı takıma büyük ihtimalle şimdiye kadar isyan çıkmıştı ama Fatih Terim söz konusu olunca en ufak bir hareket olmuyor Fatih Terim'in de kendine çeki düzen vermek gibi bir derdi yok anladığım kadarıyla hala bize masal anlatıyor yok oynamak isteyen taraf bizdik yok her türlü pozisyona girdik diye

Ben Fatih Terim'in artık hiçbir futbolcunun performansına göre tercih ettiğini düşünmüyorum. Futbolcuların performansına dikkat etseydi Donk&Mariano&Nagatomo&Selçuk&Babel&Belhanda ve Feghouli gibi adamların sürekli forma giymesi imkansızdı

Fatih Terim ezbere isimler üzerinden takımını sahaya sürüyor ve işin kötü tarafı bunda da ısrar ediyor hani Tudor veya Mancini&Hamzaoğlu filan ısrarla bu kadar kötü futbol oynatsaydı takıma büyük ihtimalle şimdiye kadar isyan çıkmıştı ama Fatih Terim söz konusu olunca en ufak bir hareket olmuyor Fatih Terim'in de kendine çeki düzen vermek gibi bir derdi yok anladığım kadarıyla hala bize masal anlatıyor yok oynamak isteyen taraf bizdik yok her türlü pozisyona girdik diye
Hocanın anlamsız bir inatçılığı var. 20 sene önce de böyleydi halen de böyle. Mesela taraftar Belhanda'nın oynamamasını istiyor. Ama sırf taraftardan çekindi demesinler diye oynatmaya devam ediyor. Yoksa Belhanda'yı sokaktan bir adam çevir o bile anlar bir halt olmayacağını. Belki de kendisi de bu durumun farkında ama inadı, egoları her şeyin önüne geçiyor. Kişisel egoları için Galatasaray'a bile zarar veriyor şu an farkında değil henüz.

Ümit karanın bir anekdotu var.
Bu yedek oynuyor o zamanlar.
Hoca buna bir gün soruyor, Ümit sen nereliydin diye.
Ümit de hocam adanalıyık felan diyor, hoca şaşırıyor, neden daha önce söylemedin diyor.
Bilse oynatacak bak bak...

Gscimbom mobil

Hocanın anlamsız bir inatçılığı var. 20 sene önce de böyleydi halen de böyle. Mesela taraftar Belhanda'nın oynamamasını istiyor. Ama sırf taraftardan çekindi demesinler diye oynatmaya devam ediyor. Yoksa Belhanda'yı sokaktan bir adam çevir o bile anlar bir halt olmayacağını. Belki de kendisi de bu durumun farkında ama inadı, egoları her şeyin önüne geçiyor. Kişisel egoları için Galatasaray'a bile zarar veriyor şu an farkında değil henüz.
Ligde deplasman maçına çıkıyoruz orta sahamız Selçuk&Belhanda sol açıkta Ömer bayram bekler Mariano&Nagatomo Fatih Terim gerçekten bu kadroyu tercih ederken ne düşündü çok merak ediyorum

Hani kadro eksik şöyle böyle desek rakibimiz Göztepe'nin kadro değeri bizimkinin altıda biri lider Sivas'ın kadro değeri yine aynı. Haydi elimizdeki oyuncular sıkıntılı yanlış transferler yapıldı desek kadroyu kuran da Fatih Terim değil mi ?

Fatih Terim geldiğinden beri 25-26 tane transfer yapıldı ve hala Ocak ayında değişim gerekli diyor olur da Ocak ayında birisini satabilirsek yine sil baştan kadro kurarız sonra yaz transfer döneminde yine aynısı. Bir de Avrupa'da bu işi hakkıyla yapan takımlara bakıyoruz Ocak ayında transfer yapmaya gerek yok diyorlar çünkü adamlar doğru kadro planlaması nasıl yapılır biliyor

Elindeki tek ön libero Nzonzi'yi kadro dışı bırakıyorsun Lemina'nın sakatlık problemi olduğunu bildiğimiz halde sonra lig maçına Selçuk ön libero olarak çıkıyor Luyindama&Marcao ikilisine 1 tane bile adam akıllı stoper almadığımız için şimdi Donk'un saçmalıklarını izlemek zorunda kalıyoruz Babel'in olmayacağını bile bile aldığımız için şimdi Ömer Bayram'dan sol kanat oynamasını ümit ediyoruz takım daha doğru düzgün rakip kaleye gidemezken tutup Falcao'yu getiriyoruz dalga geçer gibi

Takımda sorun say say bitmiyor ki neresini tutsan elinde kalıyor takım 17&18 sezonun başında Tudor'un kurduğu kadro 2 sene şampiyon oldu ama miladını tamamladı işte, ve biz hala Mariano&Nagatomo gibi adamlardan medet umuyoruz ...

Üst Alt