#55 Yuto Nagatomo - Sayfa 113 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Çok kötü, ve ciddi bir handikap! Top bizdeyken, hiç bir şekilde kendisine kendi sahamızda pas verilmemeli. Topu alıp direk sağ ayağına alıyor, sol ayağını hiç kullanamıyor.

3. bölgede verebiliriz topu kendisine. Onu da orta açması için olabilir.

Umarım düzelir, ama pek umudum yok. 33 yaşına girmesine ramak kalmış 1.70 boyunda sağ ayaklı sol bek ile oynayacağız yine şampiyonlar liginde.

Ah ulan Asamoah..

Kupa maçlarında dahi faydalanamayacağımız hale gelmiş. Çok kötü. Geldiği gibi hiç değil. Beklerimiz gerçekten de bize yaraşır değiller.​

Ayakları hakikaten felaket. Ama iyi olan oyuncular da verimli top çıkartamıyor ki. Ben artık bu top kayıplarını oyuncuların ayak kalitesinden ziyade takımın saha yerleşimine bağlamaya başladım. Bunun da direkt futbolculardan ziyade teknik kadroyla ilgisi olduğunu düşünüyorum. Nagatomo her şeyiyle bu takımın bireysel savunma kalitesinin 1 gömlek üstünde oyuncu ama top kaybını geçtim, hücuma bu kadar sınırlı katkı verebilen oyuncunun Avrupa'da hedefi olan takımda işi yok. İşin garibi adam ilk geldiğinde hücuma bayağı istekli çıkıyordu. Sinan'a, Gomis'e yaptığı 2-3 güzel ortasını geçtim, az daha Kadıköy'de Fener'e ampul gibi asıyordu adam. Volkan'ın inine son kez girmeden önce yaptığı son şovlardan biri olmasa galibiyet golünü atabilirdi orada. Ama bilhassa son 1 yıldır neredeyse adam akıllı yarı sahayı geçemez oldu. Tabii önünde Garry-Henry gibi pas kalitesi, oyun aklı bireysel yetenekleriyle tam tamına zıt adamların olması da etken olabilir. Babel'le birlikte oynayıp hiç yoktan bir Riera-Baytar işbirliği yaratabilirler belki. Zaten sene sonu sözleşmesi bitiyor, kalmaya da pek niyetli değil. Takımın en bariz eksikliklerini Avrupa'da ligler başlamışken dolduramayan yönetimin Nagatomo'dan sonra sol beki Ömer Bayram'a emanet etmeyecek güvenilirliği yok. 1 sene daha idare etsin, seneye sol beke mutlaka kalite oyuncu şart.

Sağ bek neyse de sol bekte altrenatif bile yok. Belki linnes ama o da övüldüğü kadar iyi değil. Bu takımın sol ayaklı net bir sol beke ihtiyacı var.

Linnes solda oynaya oynaya sag bek oldugunu unutmus gibi oynuyor sag bek olarak oynadiginda. Onu sol icin degerlendirmek lazim bence.

Kagit üstünde 6 tane bek oyuncumuz var, bunlari toplasan 2 tane adam akilli oyuncu bile etmiyor su anki durumda.

Linnes solda oynaya oynaya sag bek oldugunu unutmus gibi oynuyor sag bek olarak oynadiginda. Onu sol icin degerlendirmek lazim bence.

Kagit üstünde 6 tane bek oyuncumuz var, bunlari toplasan 2 tane adam akilli oyuncu bile etmiyor su anki durumda.

Üstad avrupa ne yapıyorsa biz tersini yapıyoruz.Normalde 3 tane yaşlıyı 8 tane genç taşır bizde 3 tane genç 8 yaşlıyı taşımaya çalısıyor ama patlıyoruz.Bu böyle gitmez.İki bekin yaşlı ortasaha desen temposuz kanatlar yaşlı.

solda linnes oynamalı. solda süre aldığında fena oynamıyor. birinci tercih linnes, ikinci terich yuto olmalı.

sene sonu yuto'nun kontratı bittiğinde ihtiyar olmayan sol ayaklı sol bek ararız.

Üst Alt