#6 Jean Michaël Seri - Sayfa 147 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Gerçekten Seri üzerine takım kurulası bir adam, ama dediğim gibi Seri'den optimum verim alabilmek için etrafındaki oyuncuların da Seri'ye göre seçilmesi lazım

Şu anda takıma baktığımda seneye de umarım Galatasaray formasıyla izleyebilirim dediğim Marcao&Luyindama ve Muslera üçlüsünden sonra Seri var onun haricinde Onyekuru & Lemina veya Falcao filan gitse de üzülmem açıkçası

Gerçekten Seri üzerine takım kurulası bir adam, ama dediğim gibi Seri'den optimum verim alabilmek için etrafındaki oyuncuların da Seri'ye göre seçilmesi lazım

Şu anda takıma baktığımda seneye de umarım Galatasaray formasıyla izleyebilirim dediğim Marcao&Luyindama ve Muslera üçlüsünden sonra Seri var onun haricinde Onyekuru & Lemina veya Falcao filan gitse de üzülmem açıkçası

Seri’nin yanına nasıl oyuncular alınmalı mesela?

Seri’nin yanına nasıl oyuncular alınmalı mesela?
mesela orta sahanın ortasında Seri tek başına olması lazım yanına Nzonzi & Lemina gibi adamları koyduğun zaman etkinliği yarı yarıya düşüyor Seri ortada tek olmak istiyor anladığım kadarıyla gelip geriden topu alan ilk adam olmak istiyor

Mesela Seri 'nin sağ önüne Evander gibi 8/10 görevlerini yerine getirebilecek bir oyuncunun olmasını isterdim
Veya sol tarafında biraz daha işçi diyebileceğimiz Nakamba tarzı bir oyuncu ile oynayabilirsin

İlla gidip Evander'i Nakamba'yı alalım demiyorum da ben sadece tip olarak örnek veriyorum. Yani demek istediğim şu Seri'nin önüne/yanına Evander gibi "özel" bir hücumcu orta saha koyarsın üçüncü orta saha oyuncun ise işçi tipte bir orta saha olur mesela şöyle asimetrik bir orta saha üçlüsü izlemek isterdim

-----------Seri----------
---------------
Nakamba
--Evander--------------

Seri 6 numara olacak. Önüne iki tane box to box oyuncu koyacaksın.. İnanılmaz işler yapar bu adam. Nzonzi bu yüzden yanlış hamle oldu. Seri 8 numara değil. Seri'nin önüne Belhanda'yı koysak 8 numara olarak Seri-Lemina-Belhanda müthiş götürürdü.

Bu seneyi kaybettirdi Nzonzi hamlesi.

Yani Seri&Lemina ve Nzonzi üçlüsü yanlış tercih oldu ama teknik ekibin ilk tercihi de bu üçlü değildi belli ki Banega öncelikliydi mesela veya Nainggolan'ın eşinin hastalığı olmasaydı belki de şu anda bizim oyuncumuzdu

Bence Nzonzi transferi değil istediğimiz oyuncuların transferini bitirememiş olmamız bu noktaya getirdi bizleri

Üst Alt