#6 Jean Michaël Seri - Sayfa 152 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
sezonun ilk yarisinda gördük bunu haci

onyekuru yokken seri pas atacak topcu bulamiyordu, o geldikten sonra performansi birden degisti

lemina da hucumda katkisi limitli

kisacasi seriden max. verim almak icin takimi ona gore kurmak gerekiyor bu bir gerçektir

seriyi biz bir iki mac disinda 6 numarada kullanmadik ki hic
hep sag ic oynattik
sezonun hemen hemen tümünde sag ic oynadi adam
psg ve brugge maclarinda takimin en iyisi seriydi mesela o zamanlar onyerkuru mu vardi?

tam tersine lemina ofansif bir oyuncudur
icerde oynadigimiz fb macini izle sakatlanana kadar takimin en iyisi leminaydi
lemina sut atabilen, dripling yapan, adam eksiltebilen bir cm
oyun falan pek kuramaz ama delici özelligi sayesinde önde cok is yapan bir adamdi

burada tek suclu ftdir
hep bahaneler uydurarak kendi beceriksizligini görmezlikten geldi

isin komik kismi ne biliyor musun?
marcao falan iyilessin
leminayi yine defansin önünde oynatip seriyi öne yollar
adim gibi biliyorum bunu

seriyi biz bir iki mac disinda 6 numarada kullanmadik ki hic
hep sag ic oynattik
sezonun hemen hemen tümünde sag ic oynadi adam
psg ve brugge maclarinda takimin en iyisi seriydi mesela o zamanlar onyerkuru mu vardi?

tam tersine lemina ofansif bir oyuncudur
icerde oynadigimiz fb macini izle sakatlanana kadar takimin en iyisi leminaydi
oyun falan pek kuramaz ama delici özelligi sayesinde önde cok is yapan bir adamdi

burada tek suclu ftdir
hep bahaneler uydurarak kendi beceriksizligini görmezlikten geldi

isin komik kismi ne biliyor musun?
marcao falan isilessin
leminayi yine defansin önünde oynatip seriye öne yollar
adim gibi biliyorum bunu

bu sezon begeniliyorsa defansif ozelliklerinden dolayi begeniliyor. ben sut attigini yahut adam eksiltigini hatirlamiyorum valla

seri konusunda hemfikiriz zaten, adam 6 oynamali

bu sezon begeniliyorsa defansif ozelliklerinden dolayi begeniliyor. ben sut attigini yahut adam eksiltigini hatirlamiyorum valla

seri konusunda hemfikiriz zaten, adam 6 oynamali

olm bu kadar da balik hafizali olmayan yahu korkutuyorsunuz beni

al bak sana lemina

ömer - lemina
seri
hep bu sekilde oynasaydik su anda cidden sampiyonduk

Mika kalmazsa önümüzde ki sezon hüsran olur. Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç için uğraştığımız her saniye bizim için zarar, ve Seri transferi için kullanılmalıdır.

Gerekirse Londra’ya Fulham kulübünün kapısında nöbet tutulsun. Bu adamı önümüzde ki sezon kadromuzda tutmalıyız. Benim kalbim dayanamaz arkadaş, doyamadım daha.

Gerekirse 1 transfer yapılsın. Elimizde ki kadroyla 11 çıkar. Yeter ki bu adam olsun.

Okan, Mariano, Donk, Marcao, Saracchi, Seri, Ömer, Emre, Feghouli, Yunus Akgün ve Adem Büyük.

Iddia ederim bu kadro sezon başı hazırlıklarını iyi yapsın, şampiyon olur.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Lemina'nın skor yönü hiç yüksek olmadı. Öyle iyi şutör falan da değil.

Dribblingi iyi, dengesi iyi ama gol sezgisi çok düşük, gol yollarında da çok zayıf.

Zaten bu yüzden Seri - Lemina oynayacaksa önlerinde çok skorer bir adam olmalı diye çokça yazdım. Seri de eski skorer dönemlerindeki gibi değil çünkü.

Neyse abartmadan bir kez daha yazıyorum, dün iyi oynadıysak bu adam sayesinde. Orta sahada top alıp en kısa sürede diğer oyuncuya ulaştırmak meziyettir, Başak orta sahası kaç kişi basarsa bassın hep basit hareketlerle topu doğru yere ulaştırdı lakin pas oyunundan anlamayan, futbolu sadece top sürmek, çalım atmak olarak görenlerin bunu idrak edemiyor olması da şaşırtmıyor.

Dün a klas bi orta saha oyuncusu izletti.Kesinlikle kalmalı..Ciğersiz saldıran zencileri tek pasıyla 40 metre geriye koşturabilir tek vücut çalımıyla boşa çıkarabilir.İzlemesinden keyif aldığım bi kaç oyuncudan biri. Lemina ya da seri den biri kalacaksa Seri kalmalı. Mariano feg ve Seri yi çıkar takımın İQ 50 yi geçmez

sezonun ikinci yarisinda bu oyunu cok goremedik iste

bu da sadece terimin leminayi geride oynatmasiyla alakali degil

ft kim bilir neler söyledi leminaya
arkada dur defansa direnc katiyorsun bile demistir
bak bu macta ne güzel rahat rahat öne dogru oynamis di mi
ilk zamanlar hep böyle kullandik leminayi ve iyi de oynuyordu
sonra da maci yarida birakiyordu paso sakatlandigi icin
nzonziyi sutlayinca leminayi en arkaya cektik mal gibi

su anda sut özürlüsü belhandanin yerine bu adami orada kullansaydik cok mü kötü olurdu

insan düsündükce sinirleniyor

Dribblingi iyi, dengesi iyi ama gol sezgisi çok düşük, gol yollarında da çok zayıf.

Zaten bu yüzden Seri - Lemina oynayacaksa önlerinde çok skorer bir adam olmalı diye çokça yazdım. Seri de eski skorer dönemlerindeki gibi değil çünkü.

Neyse abartmadan bir kez daha yazıyorum, dün iyi oynadıysak bu adam sayesinde. Orta sahada top alıp en kısa sürede diğer oyuncuya ulaştırmak meziyettir, Başak orta sahası kaç kişi basarsa bassın hep basit hareketlerle topu doğru yere ulaştırdı lakin pas oyunundan anlamayan, futbolu sadece top sürmek, çalım atmak olarak görenlerin bunu idrak edemiyor olması da şaşırtmıyor.
Seri'yi neden önde kullandı hoca sence önceki maçlarda? İlerde yaratıcı oyuncu eksikliği çektiğimiz için olabilir mi? O bölgede oynayanlardan farklı işler yapabilecek Belhanda var sadece o da bir tane iyi pas atsa 2 tane kontra yediriyor. Gerisi Ömer-Lemina-Donk-Taylan-Selçuk(!) düz oyuncular genelde hücum aksiyonları açısından.

Lemina seri olmayacak gibi. Seri kesinlikle tek oynamalı. Leminayi 8 numaraya atinca skor katkisi yok.

Lemina'nın iyi şutör olmaması Belhanda'yı da iyi şutör yapmıyor. Lemina'yı yıllardır biliyoruz hiç bir zaman skor katkısı yüksek bir adam olmadı.

Kariyerinde toplasan 10 golü yok.

melonun da yoktu bize gelmeden önce
ilk senesinde neler yapti hepimiz biliyoruz
bu sinyalleri ben leminadan da almistim oynadigi her macta
defansif yönü kuvvetli bir adam degil ama önde belhanda yerine hayli hayli oynardi bu arkadas ve basarili da olurdu
ilk yariyi neredeyse full sakat gecirdi
ikinci yarida da 6 numarada kullandik sadece
öne dogru cikamadi pek

Seri'yi neden önde kullandı hoca sence önceki maçlarda? İlerde yaratıcı oyuncu eksikliği çektiğimiz için olabilir mi? O bölgede oynayanlardan farklı işler yapabilecek Belhanda var sadece o da bir tane iyi pas atsa 2 tane kontra yediriyor. Gerisi Ömer-Lemina-Donk-Taylan-Selçuk(!) düz oyuncular genelde hücum aksiyonları açısından.

Aslında mevzu hem Lemina hem Seri'nin evrildiği oyuncu tipiyle alakalı. Lemina mesela potansiyel olarak muazzam bir mezzela ama skor yönü olmayınca önde kanatlara inen tarzda oynamak makul olmuyor. Seri'de de aynı durum geçerli, önde oynayınca o da kaleden uzak oynuyordu, muhtemelen geçen yıl Fulham'da da böyle kullandılar zira adam sağ içken 20 gollük katkı verdi iki sezon üst üste.

Transfer planlamasında senle konuştuğumuz hata aslında burada başlıyor biri regista biri ball winning midfielder tarzı iki adamı aldık ve ikisi de 6 oynamayı seviyor ve birbirleriyle çakışıyorlar. Halbuki Naingolan gibi birisi gelseydi ikisinden birinin yerine çok daha iyi olurdu. Daha kötüsü biz bir de Nzonzi'yi aldık yani aslında 3 tane farklı tipte 6 numara almışız da haberimiz yokmuş.

Bundan sonraki transfer stratejimizde eldeki oyunculara bağlı olarak skor yönü yüksek orta sahalara yönelmemiz lazım tamam Feg ve Onye gol atınca çok gerek kalmıyor da, onlar atamayınca çok kritik oluyor, geçen yıl Fernando ve Badou'nun bu konudaki eksiğini gidermiştik, bu yıl olmadı.

melonun da yoktu bize gelmeden önce
ilk senesinde neler yapti hepimiz biliyoruz
bu sinyalleri ben leminadan da almistim oynadigi her macta
defansif yönü kuvvetli bir adam degil ama önde belhanda yerine hayli hayli oynardi bu arkadas ve basarili da olurdu
ilk yariyi neredeyse full sakat gecirdi
ikinci yarida da 6 numarada kullandik sadece
öne dogru cikamadi pek

Hayır Melo La Liga'dayken atıyordu az çok, bizde de ilk sezon attı zaten onun sebebi de pasör orta saha tipi kanatlarla oynuyor olmamızdı zira kanatlardan gol katkısı alamadık doğru düzgün.

Onun dışında Melo ceza sahasına girmeyi seven bir oyuncuydu Lemina'da bu yok. Olmayan özellikleri zorla atfetmeye de gerek yok.

Hayır Melo La Liga'dayken atıyordu az çok, bizde de ilk sezon attı zaten onun sebebi de pasör orta saha tipi kanatlarla oynuyor olmamızdı zira kanatlardan gol katkısı alamadık doğru düzgün.

Onun dışında Melo ceza sahasına girmeyi seven bir oyuncuydu Lemina'da bu yok. Olmayan özellikleri zorla atfetmeye de gerek yok.

olm fener macinda girmis iste
bu adami bu sekilde kullanmamiz gerekirdi iste her zaman
babelin malca eliyle aldigi pozisyonda da lemina var ceza sahasi icinde
bizde senin söyledigin her seyi yapmis zaten
geriye cekip 6da kullanmasaydik yapmaya da devam ederdi bunlari

olm fener macinda girmis iste
bu adami bu sekilde kullanmamiz gerekirdi iste her zaman
babelin malca eliyle aldigi pozisyonda da lemina var ceza sahasi icinde
bizde senin söyledigin her seyi yapmis zaten
geriye cekip 6da kullanmasaydik yapmaya da devam ederdi bunlari

Koca sezon bir maçta ceza sahasına girdi, bir tane de şut çekti diye tüm sezon öyle oynayabilir diye düşünmek saçma.

En iyi performansını 6 numarada vermiş, zaten maçların yarısını kaçırmış adamı 10 numara oynatsaydık böyle olmazdı şeklinde savunmak çok zorlama oluyor.

Koca sezon bir maçta ceza sahasına girdi, bir tane de şut çekti diye tüm sezon öyle oynayabilir diye düşünmek saçma.

En iyi performansını 6 numarada vermiş, zaten maçların yarısını kaçırmış adamı 10 numara oynatsaydık böyle olmazdı şeklinde savunmak çok zorlama oluyor.

neresi zorlama yav

bak bu macta da ceza sahasi icine girip gole neden oluyor
ikinci golde de sok presle topu calip penaltiyi hazirliyor

lemina ilk yarida cok fazla mac kacirdi ama oynadigi her macta öne dogru bir seyler yapmistir
sadece defansla ilgilen deyip bu adami 6 numarada kullanmak cok sacmaydi
ki oyunu yavaslatmak disinda baska bir ise yaramadi

6 numarada seriyi kullanip, leminayi aynen bu sekilde kullanabilirdik önde

biz ama tam tersini yapip iki oyuncuyu da bitirdik

Üst Alt