6 Maç = Minimum 12 Puan - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

6 Maç = Minimum 12 Puan

Trabzon'u yendik o sezon.

Trabzon küçük takım ayağı yapılmasın boşuna adamlara karşı da üstünlüğümüz yok ikili maçlarda.

Son 3 yılda derbi konusunda kazandığımız üstünlüğü tamamen kaybettik.

2005-2006'da da Beşiktaş'ı içerde, dışarda yenerek telafi etmiştik Fb maçlarını. Trabzon'dan da 4 puan almıştık. 18de 10 yani.

Trabzon'u yendik o sezon.

Trabzon küçük takım ayağı yapılmasın boşuna adamlara karşı da üstünlüğümüz yok ikili maçlarda.

Son 3 yılda derbi konusunda kazandığımız üstünlüğü tamamen kaybettik.

2005-2006'da da Beşiktaş'ı içerde, dışarda yenerek telafi etmiştik Fb maçlarını. Trabzon'dan da 4 puan almıştık. 18de 10 yani.

Selçuk’un zirve yaptığı dönem önümüze geleni tokatlıyorduk ne güzel.

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Tamam da işte işin psikolojik üstünlük tarafı da var evimizde en son ne zaman derbi kazandık 2.5 sene önce Beşiktaş maçıydı herhalde, cidden can sıkıcı seviyeye geliyor bu iş.

Geçen yıl ile ilgili konuyu açmıştım da 8 puan toplasak ve Beşiktaş'a yenilmesek yine şampiyon olamıyorduk. İçerdeki 4 maçı kazanmalıydık şampiyonluk için.

Fenerbahçe derbilerinin tek olumsuz tarafı psikolojik etkisi. Yoksa 3 puandan fazlası değil.

8 puan öndeyiz. Şampiyonluğun en büyük adayıyız. Niye üzülelim! Ama basit nedenlerle puan kaybetmek, hele Fenerbahçe'ye karşı insanı çileden çıkarıyor. Antalya maçı bitince bu kadar üzülmemiş hatta 1 puanı kurtardığımız için sevinçliydim.

Ünal aysal zamanı zirve yaptık derbilerde.
Ne zaman pısırık yönetimler gelse dibe vurduk rakiplere.
Çatır çatır takım kurup çatır çatır konuşan adamlarla psikolojik üstünlüğü ele aldık.

Şimdi yerlerdeyiz.
Bu camia hak ettiği şekilde yönetilmiyo malesef. O yönetecek hırslı dik adamlar gelmiyo bu kulübün başına.

TapaTalK

fb ye karsi bu 8 puani korumanin degerli mi , yoksa kaybedilen 2 puanin orn bjk ye karsi yarista kaybedilmis 2 puan mi oldugu ilerleyen haftalarda netlesir

neticede fb de bu hafta berabere kaldi ,siz 2 puan biraktiginiz hafta bir x rakibiniz de ertesi gun puan kaybedince eger puan olarak ondeyseniz ne hissedersiniz ,

20-30% "tuh daha da acamadik" der ama buyuk cogunluk "1 hafta daha ilerledik ayni puan farkiyla" der.

Aynı şey mi sence? Baskı, korku vb. etkenleri baz alırsak?

Ben geçen seneki derbi performanslarını ciddiye almıyorum hocam. Çünkü ben geçen seneki kadroyu ciddiye almıyorum. Bu sene korkak dediğimiz adam Fenerbahçe'ye karşı 3'lü savunma ile çıktı tek pozisyon vermedi. Yanlış mıyım? Dünkü Galatasaray'ın başında Conte olsa puan kaybederdik. Olaylar üstüne neden - sonuç ilişkisini iyi kurmamız lazım.

Bu arada kadronun bir gün önce sızdırılması olayı çok ciddi bir konu ama kimsenin önemsediği yok.

Ben geçen seneki derbi performanslarını ciddiye almıyorum hocam. Çünkü ben geçen seneki kadroyu ciddiye almıyorum. Bu sene korkak dediğimiz adam Fenerbahçe'ye karşı 3'lü savunma ile çıktı tek pozisyon vermedi. Yanlış mıyım? Dünkü Galatasaray'ın başında Conte olsa puan kaybederdik. Olaylar üstüne neden - sonuç ilişkisini iyi kurmamız lazım.

Bu arada kadronun bir gün önce sızdırılması olayı çok ciddi bir konu ama kimsenin önemsediği yok.

Ben Tudor’un 3’lü savunma ile oynamasını anlayabiliyorum aslında. Tarz meselesidir, olabilir. Ama tek eleştirim, madem böyle oynayacaksın Tolga’yı oraya koyma. Hem adama yazık, hem de bize. Adam sakatlıktan çıktıktan sonraki ilk maçı olmasına rağmen aslanlar gibi mücadele etti, paraladı kendini.

Ayrıca dün Tudor da çok gergindi. Maçın hemen başında Aykut’a daldı. Baskıdan dolayı olduğunu düşüyorum bu çıkışının. Daha sakin olmalıydı.

Kadro sızdırılması hakkında ise, böyle şeylerin olabileceğini düşünüyorum. Bunu yapanın da %100 Almancı biri olduğu konusunda eminim.

Bilic mevzusuna dönmeye başladı adam tüm şampiyonlukları kırılma maçlarından sonra vermişti, aynı duruma benziyor şu ana kadar.

Terim fazla cesurdu bu da fazla korkak. Derbi kazandıracak ya da psikolojik üstünlüğü aldıracak adam olmadığını da dün akşam görmüş olduk. Nerdesin Melo.

Valla reis maçtan sonra kendisi de söylediya bu maçı kazanırsak şampiyon olmuş olmayacağız, kaybedersek de lig bitmiş olmayacak demiş oyunculara. Sen adamlara maçtan önce bunu dersen rakibi şey yapmak(anladın sen)için çıkmaz bu adamlar sahaya. Normal bir maçmış gibi oynarlar. Melo psikolojik üstünlüktü tek başına eyvallah öylesi de zor gelir ama ona bile maçtan önce böyle konuşsan o bile sahada minnoşlaşabilir. (Bizdeki derbilerine göre) Dediğim gibi Melo’nun özünde var böyle maçlarda oynamak ama kim bilir Fatih Terim maç haftası ve maçtan önce nasıl nasıl bir konuşma yapıyordu adam o hale geliyordu.

Adam gibi bir taktik ve maç öncesi konuşmayla Fernando bile Melo kadar olmasa da ortalığı dağıtabilirdi. Taktik-psikoloji ne alaka diyenler için hafta içi sürekli kazanmak için hazırlanan takım oyuncusuyla kontrollü oyun benimseyecek takımın oyuncusunun maça bakışı farklı olur.

Maçtan sonra söyleyeceği şeyi hafta boyunca söylemiş. Kazanırsın daha lig bitmesi dersin maçtan sonra, şampiyon olmadık dersin de maçtan önce bam bam bam diyeceksin abi(CL için falan değil fener maçı özelinde konuşuyorum.)

Ben Tudor’un 3’lü savunma ile oynamasını anlayabiliyorum aslında. Tarz meselesidir, olabilir. Ama tek eleştirim, madem böyle oynayacaksın Tolga’yı oraya koyma. Hem adama yazık, hem de bize. Adam sakatlıktan çıktıktan sonraki ilk maçı olmasına rağmen aslanlar gibi mücadele etti, paraladı kendini.

Ayrıca dün Tudor da çok gergindi. Maçın hemen başında Aykut’a daldı. Baskıdan dolayı olduğunu düşüyorum bu çıkışının. Daha sakin olmalıydı.

Kadro sızdırılması hakkında ise, böyle şeylerin olabileceğini düşünüyorum. Bunu yapanın da %100 Almancı biri olduğu konusunda eminim.

Liderken, iyi bir takım olmamıza rağmen eleştirip baskı kurarsak adamın üstüne olacağı budur.

Beşiktaş'tan minumum 4, Trabzondan 6, Başakşehir'den en az 3, Fenerbahçe den de 1 puan almamız lazım. Bunu da sadece rakibe basarak yapamazsın. Oyun için hamleden tut taktik açıdan zenginliğe kadar bir çok faktörü doğru yapmayı gerektirir büyük maçlar. Dün ikinci yarı 15 dakika ve ilk yarı ilk 5 dakika hariç oyunu hiç alamadık. Fenerbahçe son 15 ve ilk yarının 20 dakikasini kendi evinde gibi rahat top çevirerek oynadı. Üretkenlik sıkıntısı olmasa yenerlerdi de. Bundan sonra oynayacagimiz hiç bir takım ki Trabzon ile buna dahil bunlardan yeteneksiz değil hücumda. Sen gidip en sorunlu yeri savunma karnı olan takıma pas yapacak alanı verirsen, kontra yapacak Rodrigues, Yasin gibi oyuncularını düşünmeyi Eren Ahmet gibi saçma işler yaparsan yenilmedigine sukredersin tabi.

SM-N9000Q cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Fb maçı sonrası bu tepkiler doğal bence. Taraftarı da anlamak lazım.

Ne güzel söyledin hocam; sonrasında doğal. Benim demek istediğim öncesi... Adam namağlup gelmiş. 8 takımı ipe dizmiş. Hala güvenmeyip "derbilerde dağıtacak; bu beceremez" diyoruz. Hem biz hem medya. Siz takip etmediğini mi sanıyorsunuz? Buradaki konuşmalardan bile haberi vardır adamın.

Üst Alt