#66 Arda Turan - Sayfa 115 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#66 Arda Turan

Arda nin da feg in de suçu yok
Analiz manaliz yapmayan takıntılı bir inatçı hoca var başımızda
Arda bu fizik hâliyle 15 dk oynar bunu 5 yaşında oğlum söylüyor 70 yaşında hoca koca camiayla billur geçiyor
Fegholui başka bir hocayla 15 gole en az katkı yapar.
Başımızdaki efsane takıntı bütün futbolcularin özgüvenini yerle bir etmis durumda..

SM-A715F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Takımı seviyorsa Fatih hoca arda 11 desin dediği anda hocaya itiraz edip yerine oynaması gereken oyuncuya motivasyon vermeli. Bedeni artık kaldırmıyor. Belki son 10 dakika olur. Oda yeteneğine güvenerek.

Evet propagandasıyla siyasetine

Silahla hastane basarak sağlığına

Milletin karısına laf atarak yaşantına

Masa altına sakladığın puro ve içkiyle beslenmene

8m na imza atarak kulübünün ekonomisine

Çok güzel dikkat ediyorsun

Kendisiyle ahiretliğiz

Son düzenleme:
kaptan arda asagidaki gol vidyo linklerle ilgili oldugu icin kendi basligina da eklemek istedim.

mac basligina eklemistim nacizane yorumumu ;
2. golun atak baslangici sapka cikarilacak turden.
*lyund pasi aliyor once cekiyor hafiften ,sonra taylan 'a baskiyi gordugu icin daha soldaki bos olan marcao'da varken - lyund pasi dikine one dogru yerden derinlemesine pas almak icin kendisini gosteren berkan'a yolluyor berkan da dikine oyunu devam ettirip
*arda'ya veriyor yerden, *kaptan arda klas bir vucut hareketi ile topuk pasi asisti ile kerem'i iceri girer girmez muthis time-ing ile bulusturuyor sonrasi gol......
golu atan kerem'i de alkislamak gerekir , pozisyonu takip edip kendisini iceri atip pas yolu aciyor - boylelikle golden onceki son topu arda tecrubesi cok bir klas pasla keremi kaciriyor.
*muthis bir baslangic ve final kanimca.
< : golun linkini sevgili @Kadir Ari renkdasimiz eklemisti >

--
3. gol atak baslangici resmen 2.golun baslangici hemen hemen ayni yerlerden ayni oyuncu bas rolde ; lyundama.
onceki goldeki karesine nazaran bu gol baslangicinda saglam pres yiyor riske atiyor , o an pas opsiyonlari >
kaleye donebilir uzun pasla. en garanti yol, orta cizgi yari alanimizdaki yardima gelen berkan'a verebilir bir sekilde, sonradan gelen taylan arkada golge olsa da belki bir saniye sonra pas opsiyonu olabilir, ikili pres olsa taca atabilir lyund,,,,
fakat o 2.golun atak baslangicindaki basrollugunden dolayi ozguven ve moral ile topu yine o goldeki gibi one dikine yine ayni yere oynuyor - bu sefer pas almak icin kendini gosteren *berkan degil *kerem oluyor ,kerem pasi alir almaz one dogru topla gidiyor pasi diyagonal sekilde : >
* arda ~ feg ikilisinin arasina atiyor > *kaptan arda carpraz muthis kosu ile cezasahasina bos kosu yapip rakibin stoperini de bozuyor dengesinden ediyor - < : *arda nin biraktigi rahat alana *feg ayni tecrube ile deplase olup muthis zamanlama ile topla bulusup guzel bir feyk ile rakibi ekarte edip duzgun bir vurusla fileleri havalandiriyor....
*yine ayni sekilde muthis bir baslangic ve final....

nacizane olarak bu iki golde pozitif katkisina vurgu yapmak istedim.
genel performansindan bagimsiz.
katilan olur veya olmaz, neticesinde goreceli bir durum yine de degineyim dedim.

ardanın en verimli olduğu yer 10 numaradır.

ne kanat oynayacak kondisyonu ve ne de o fiziği.

feghouli ile arda maçlar zora girdiğinde 10 numara pozisyonunda denenebilir. tabi arda eski ardanın %20si ile falan oynuyor şuan. bu yaşta bu kadar düşüş normal değil. bir yerlerde bir sorun olmalı.

Günümüz futbolu statik adamı kaldırmıyor.

Maçta Arda, Feg ve Diagne gibi 3 statik adamla oynadık bu da kapanan takımlara karşı üretkenlik problemi yaşatırki öyle oldu. Bunlardan en fazla 1 tane oynatabilirsin.

Verdiği veya veremediği katkıdan bahsetmeyeceğim ama gollerden sonra aşırı sevinçlerini bu rakip özelinde yersiz buldum sanırsın ucl çeyrek final müsabakası

Anca şöyle fark yapılan maçların son 10-15 dakikası girebilir. O da topu tutup zaman geçirsin falan diye. Eğer gerçekten bu kadar çok oynatılmak isteniyorsa tabii ki.. Zaten oyun sistemimizin ( varsa tabi ) büyük bir kısmı bek ve kanatlardan oluşuyor. E sen birini çoktan feda ediyorsun. Sonra Kerem sorumluluk almaya çalışıp bir hata yaptığı zaman ( dünkü maçın ilk yarısında çok olumsuz yorum da aldı ), vay efendim bu çocuk olmaz.

Üst Alt