#7 Garry Rodrigues - Sayfa 187 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
tipik açık alan oyuncusu, henri ve bu sahadayken oyunu rakip alana yıkıp oynarsanız etkisiz olursunuz kaldıki rakip alana da yıkamazsınız bunlarla. devamlı top kaybı yaparlar. terim kafasındaki oyunu bu oyunculara oynatmamalı, onun yerine oyunculardan maksimum performans elde edeceği bir oyun oynatmalı. yani oyunculara göre bi oyun olmalı. o da kontratak futbolu gibi gözüküyor. bunlar ancak geniş alanda oynar. dünkü kadro ve oyun ile biz keçiöreni de yenemeyiz.

sekmeler karıştı, garry için yazdım

Geçen sene Rodrigues 'in tinercilere attığı gole bakıyorum Garry Rodrigues baştan sona muazzam bir gol hazırlamış

İçerdeyken sola doğru açılıyor rakibin tam kör noktasında bekliyor kendisini boşa çıkarıyor sonra bir anda defans arkasına koşu ile gol pozisyonuna giriyor doğru zamanda topa basıp rakiplerini alt ediyor net bir vuruşla golünü yapıyor

Hepimiz Linnes 'i övdük bu pozisyonda haklı olarak ama Rodrigues resmen "akıllı" davranıp golü hazırlamış kendisine. Şimdi benim merak ettiğim bu "akıllı" davranan Rodrigues 'e ne oldu ?

Tamam bende farkındayım Gomis 'in çapraz koşusu ile Vida ve Medel 'i o pozisyonda aldığının ama bunları yapabilen Rodrigues 'e ne oldu ?

-Eskiden sıfıra çok rahat inerdi şimdi öyle bir derdi bile yok
-Nagatomo ile muazzam anlaşır kendi oynadığı kadar Nagatomo 'yu da pozisyonların içine sokardı şimdi adeta Nagatomo 'nun önüne çıkıp illa topu ayağına istiyor
-Eskiden çok hareketli ele avuca sığmazdı şimdi rakipler Rodrigues 'i karşılarken hiç zorlanmıyor bile
-Eskiden çok hızlıydı, rakibi ters ayakta yakalayıp ani patlayan hızıyla rakipleri çaresiz bırakıyordu şimdi yürüme hızından biraz daha hızlı
-Eskiden sahanın en çalışkan futbolcusuydu rakibi kovalar basar açık alanlar yakalar sağa geçer sola geçerdi şimdi çoğu zaman Rodrigues 'in hareket ettiğini bile göremiyoruz

Tamam Gomis ile yakaladığı uyumu bir anda baltalayıp Eren 'le oynattık adamı haklı olarak performans düşüklüğü yaşar da bu kadar da olmaz Yasin Öztekin ayarında bir futbol oynuyor sezon başından beri 1-2 maç hariç

İnşallah kendine gelir biran önce bu takımın iyi bir forvete ihtiyacı olduğu kadar, Emre Akbaba 'nın geri dönmesine ihtiyacı olduğu kadar Rodrigues 'in de kendisine gelmesine ihtiyacı var çünkü biliyoruz yapabilir o geçen sene 6 aylık performansıyla takımı şampiyonluğa taşıyan Rodrigues 'ti şimdi neden yapamasın ki ?

Şimdi kendisini de bir yönden haklı buluyorum geçen sene ona çok iyi alan açan boşa çıkaran duvar olan bir Gomis vardı-Oyun aklıyla fark yaratan bir Feghouli-Mariano ikilisi vardı orta sahamızı taş gibi tutan Fernando-Ndiaye ikilisi vardı bu sene çoğu zaman Ömer-Sinan-Eren-Selçuk-Ndiaye ile filan oynadı adam Nagatomo-Linnes gibi anlaşabileceği bek oyuncularıyla Emre-Belhanda gibi nispeten oyun aklı olan Rodrigues 'in derdinden anlayabilecek adamlarla, iyi de olsa kötüde olsa bence bu takımda sürekli oynaması gereken bir Feghouli ile ve en önemlisi ise geçen sene Gomis 'in yaptığını yapabilecek bir forvet ile oynarsa daha iyi duruma gelecektir Rodrigues ...

Parayı verdik. Götünü kaldırdık. Olacağı bu işte, gram güven vermiyor. Takımda Muslera-Serdar-Nago-Linnes dışında güvendiğim kimse yok. Ozan ve diğer gençleri saymıyorum.

Forvetsiz bu adamdan bir şey beklemeyin dostlarım. Adamı savunmuyorum ama inanın hiç bir futbolcu ilerde sabit bir odunla oynamak istemez.

Oynatir hoca
Sinan iyilesene kadar bunu oynatir.
Hocada forma adaleti yok bu sene
Ezbere kadrolar cikariyor

Aga seni de anlamiyorum.Bunu da oynatmasa kimi oynatacak?Gecen sezonun yildizi sonucta.

Feg'e sezon basindan beri sans vermemesi,Sinan tercihi uzerinden forma adaleti elestirisine katilirim da Garry'e katilamayacagim.

Aga seni de anlamiyorum.Bunu da oynatmasa kimi oynatacak?Gecen sezonun yildizi sonucta.

Feg'e sezon basindan beri sans vermemesi,Sinan tercihi uzerinden forma adaleti elestirisine katilirim da Garry'e katilamayacagim.

Abi kotu oynayan kesik yemiyor
Sicana kadar yada sakatlanana kadar oynuyor
Garryi oynatacagina son macta fegi oynat
Ne bileyim yunusu fln oynat mugdata sans ver
mariano ile linnes kanadi yap
Farkli seyler denensin istiyorum reyis.

Sağ kanatta oynatalım biraz. Sol kenarda pek numarası kalmadı. En tırt sağ bek bile Garry'nin topu sağa çekip, uzak köşeye vuracağını çok iyi bildiğinden Garry'e önlem almak için sadece sağını kapatıyor. Haliyle Garry de pek bir etki yaratamıyor. Forvette Gomis gibi ceza sahası golcüsü de olmayınca asist özelliğini de gösteremiyor. Misal geçen sene Göztepe'ye attığı bir gol vardı Gomis'le verkaç yaparak atmıştı. Eren'le bu pek mümkün görünmüyor.

Üst Alt