#7 Henry Onyekuru - Sayfa 231 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bu adamı beğenmeyen futboldan anlamıyodur.Pozisyona girmeden tamamladığı maç hatırlamıyorum be.Bitiriciliğini,final paslarını 1-2 tık geliştirirse çok absürd gol/asist sayılarına ulaşabilir önümüzdeki senelerde.
Şimdi bu adamın bitiriciliğini ve final paslarını beğenmiyoruz diye futboldan anlamıyor muyuz yani? Adam Fenerbahçe maçı ile birlikte girdiği pozisyonların hiçbirini bitiremiyor diye biz eleştiremeyecek miyiz şimdi? Oh be ne güzel pozisyona girip kaçırıyor mu diyelim?

Cok onemli bir silah ve hamle oyuncusu ancak 90dk ve 11 oyuncusu degil. Tabi CL'de deplasmanda buyuk takima karsi yine 11 baslar ya da derbilerde. Ancak Anadolu takimlari ile oynadigimiz ozellikle ic saha maclarinda, set oyununda maalesef etkinligi azaliyor. Yine pozisyon buluyor ama belki de suan enerjisi yetmiyor son vuruslar icin. Yine de severiz pilav ustu kuru, Onyekuru.
Fenerbahçe maçında Erol Bulut çözdü bunu. O yüzden derbilerde de sonradan girmeli. Adamı kademeli savunduğun anda bitiyor. Öne geçtikten sonra alacaksın bunu %20 olan bitiriciliği tutarsa atıyor. Tutmazsa yine dağlara taşlara. Ama olsun pozisyona girip atamıyor. Ama giriyor yani.

diagne de 60 maçta 40 tane gol attı ama giderken arkasından davul zurna çalıyorduk. gol pozisyonuna girmek gol atmasan da önemli ama oyunun geri kalanında onye'nin takımdan mahrum bıraktıklarını da görmek lazım. onye beşiktaş gibi 3 tarafı pasör oyuncularla çevrili bir takımın bitirici oyuncusu olabilir ama bizimki gibi niteliksiz hücumculardan oluşan bir takımda akbaba-kılınç rotasyonu bile daha faydalı olur o kanatta. onye'nin olduğu maçlarda sadece onye pozisyona girerken dün onye'nin olmadığı anlarda kılınç'a kadar tüm takımın pozisyona girmesi bile neden onye'nin şu andaki futbol yetenekleriyle bu takımın 11 oyuncusu olamayacağının ispatı gibi.

Dünkü maça ve birkaç oynadığı maça daha bakınca (geçen seneki Fener maçı mesela ya da bu sene ilk oynadığı maç) diyorsun ki bu adam kontra oyuncusu. Herhangi bir Anadolu takımında oynasa açık ara gol kralı olmuştu.

Ama bir yandan yine aynı maçlara daha dikkatli bakıyorsun, defans arkasına attığı koşular muazzam. Yani set oyununda da adam yok değil, var. Ama kaleden uzaklaştıkça etkisini yitiriyor. Şöyle sağlam bir 10 numaramız olsa ve önde olmadığımız maçlarda kaleye daha yakın oynatsak iyice uçuşa geçecek.
Feghouli iste. Arada da Gedson.

Şimdi bu adamın bitiriciliğini ve final paslarını beğenmiyoruz diye futboldan anlamıyor muyuz yani? Adam Fenerbahçe maçı ile birlikte girdiği pozisyonların hiçbirini bitiremiyor diye biz eleştiremeyecek miyiz şimdi? Oh be ne güzel pozisyona girip kaçırıyor mu diyelim?

Final paslarını,bitiriciliğini ben de beğenmiyorum ki kimse de dört dörtlük oyuncu olduğunu söylemiyo zaten.3-4 maç skor katkısı veremedi diye bütün suçu bu adama yükleyen hocanın kayırdığını iddia eden kişilere söyledim ben o sözü.Şu anki Galatasaray için Onyekuru takımın vazgeçilmezidir.Artıları eksilerinden çok daha fazladır.

Final paslarını,bitiriciliğini ben de beğenmiyorum zaten kimse dört dörtlük oyuncu olduğunu söylemiyo zaten.3-4 maç skor katkısı veremedi diye bütün suçu bu adama yükleyen hocanın kayırdığını iddia eden kişilere söyledim ben o sözü.Şu anki Galatasaray için Onyekuru takımın vazgeçilmezidir.Artıları eksilerinden çok daha fazladır.
Onyekuru vazgeçilmez falan değil işte ben de ondan bahsediyorum. 1-0 öne geçersin mesela sonra alırsın Onyekuru'yu ve %20 olan bitiricilik performansı ile atarsa atar atmazsa kahreder. Şu anda ondan iyi adam yok ve maalesef oynayacak ama şu adamı gözünüzde büyütmeyin. Tam boş alan topçusu. Ama boş alanı da onun kadar iyi değerlendiren yok ne yalan söyleyeyim. He biz ligde kaç maçta boş alan bulabiliyoruz orası meçhul işte.

Haftaya yine böyle bir performans gösterir ben size söyleyeyim. O yüzden "Luyindama Mbappe'yi savundu"cular gibi hemen atlamayın buraya. Hatta ondan sonraki hafta da iyi olur bir ihtimal. Sonra 5 maç 20 tane yüzde yüzlük gol kaçırır ve 0 gol 1 asistle falan oynar o 5 maçın toplamında. He oynar mı oynar çünkü ondan daha iyi futbolcumuz yok ama sağ kanada da Onyekuru'nun sağ kanat versiyonunu bulursak (bu belki de Kerem olur) Onyekuru'nun katlettiği o 5 maçlık dönemde sağ kanattan Onyekuru performansı alırız ve öyle öyle bakarız yolumuza. Takımın üzerine kurulacağı bir topçu asla değil. O yüzden sağ kanada bir alternatifi alınmalı veya içimizde çözülmeli ama bu kesinlikle asistçi falan olmamalı. Şu "Kanatlardan biri golcü biri asistçi olacak" anlayışından nefret geldi artık. Ben sağlı sollu gelirken görmek istiyorum takımı. Gerekirse bekler ve orta saha yapar asisti.

Aynen, sanki altyapidan yeni çikti veya 17 yaşinda. Bu adamin en büyük özelligi bitiriciligi, iyi yaparsa övülür, kötü oynarsa eleştirilir. Dün iyi oynadi, övüldü. Ondan önceki maçta iyi oynamadi, eleştirildi. Olay bu.

Haftaya yine böyle bir performans gösterir ben size söyleyeyim. O yüzden "Luyindama Mbappe'yi savundu"cular gibi hemen atlamayın buraya. Hatta ondan sonraki hafta da iyi olur bir ihtimal. Sonra 5 maç 20 tane yüzde yüzlük gol kaçırır ve 0 gol 1 asistle falan oynar o 5 maçın toplamında. He oynar mı oynar çünkü ondan daha iyi futbolcumuz yok ama sağ kanada da Onyekuru'nun sağ kanat versiyonunu bulursak (bu belki de Kerem olur) Onyekuru'nun katlettiği o 5 maçlık dönemde sağ kanattan Onyekuru performansı alırız ve öyle öyle bakarız yolumuza. Takımın üzerine kurulacağı bir topçu asla değil. O yüzden sağ kanada bir alternatifi alınmalı veya içimizde çözülmeli ama bu kesinlikle asistçi falan olmamalı. Şu "Kanatlardan biri golcü biri asistçi olacak" anlayışından nefret geldi artık. Ben sağlı sollu gelirken görmek istiyorum takımı. Gerekirse bekler ve orta saha yapar asisti.
Luyindama konusunda laf attigin icin alinti yapip dusuncelerimi soylemistim ama bakiyorum da hala devam ediyorsun. Bir de atlamayin falan diyorsun hayirdir? Insanlar sana mi soracak neyi yazip yazmayacagina?

Luyindama konusunda laf attigin icin alinti yapip dusuncelerimi soylemistim ama bakiyorum da hala devam ediyorsun. Bir de atlamayin falan diyorsun hayirdir? Insanlar sana mi soracak neyi yazip yazmayacagina?
Asıl sana hayırdır. İsteyen istediğini yazıyor zaten. Sana ne oluyor? Benim lafım haftaya iyi oynadığında yine Onyekuru'ya ayılıp bayılmayan benim gibi üyelere laf atacaklaraydı. Çünkü bir sonraki hafta yine leş atacak. Onyekuru bu işte. Bitiriciliği kötü olduğunda leş, ortalama üstü olunca mükemmel. Ki çocuğunlukla leş olduğu için insanlarca eleştiriliyor. Eleştirmeyelim mi yani Onyekuru'yu? İyi oynadığında nasıl övdüğümü de görürsün zaten Onyekuru'yu.

Asıl sana hayırdır. İsteyen istediğini yazıyor zaten. Sana ne oluyor? Benim lafım haftaya iyi oynadığında yine Onyekuru'ya ayılıp bayılmayan benim gibi üyelere laf atacaklaraydı. Çünkü bir sonraki hafta yine leş atacak. Onyekuru bu işte. Bitiriciliği kötü olduğunda leş, ortalama üstü olunca mükemmel. Ki çocuğunlukla leş olduğu için insanlarca eleştiriliyor. Eleştirmeyelim mi yani Onyekuru'yu? İyi oynadığında nasıl övdüğümü de görürsün zaten Onyekuru'yu.
Elestirmek ayri, baskalarina laf sokmak ayri. Luyindama konusunda sadece elestiri yapmadigini sen de iyi biliyorsun ve hala devam ediyorsun.

Hepsini Luyindama başlığında bulabilirsin. O başlığı onların inleri gibi düşün. Ama Donk'un ilk kötü oyununda "Luyindama Mbappe'yi tuttu lan" diye çıkarlar ortaya yağmur çiseleyince ortaya çıkan şemsiyeciler gibi. Rahat ol.

Bu mu elestirmek?

diagne de 60 maçta 40 tane gol attı ama giderken arkasından davul zurna çalıyorduk. gol pozisyonuna girmek gol atmasan da önemli ama oyunun geri kalanında onye'nin takımdan mahrum bıraktıklarını da görmek lazım. onye beşiktaş gibi 3 tarafı pasör oyuncularla çevrili bir takımın bitirici oyuncusu olabilir ama bizimki gibi niteliksiz hücumculardan oluşan bir takımda akbaba-kılınç rotasyonu bile daha faydalı olur o kanatta. onye'nin olduğu maçlarda sadece onye pozisyona girerken dün onye'nin olmadığı anlarda kılınç'a kadar tüm takımın pozisyona girmesi bile neden onye'nin şu andaki futbol yetenekleriyle bu takımın 11 oyuncusu olamayacağının ispatı gibi.

Ya arkadas senin ulke futbol tarihinde onyekuruyu yedek oturtacak 1 tane kanat oyuncusu yok neden bahsediyorsun?

Üst Alt