#7 Henry Onyekuru - Sayfa 236 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
geldiğinde herkesin mutluluktan havaya uçtuğu adama, şimdi bir anda çoğu kişi gitsin gözüyle bakıyor

benim aklım almıyor. Bu ligde hem hızlı,hem golcü,hem faul-penaltı-kart aldırabilecek kaç oyuncu var?

fb-bjk senelerdir bulamadı böyle birini. Henry daha 23-24 yaşında. Kerem ile aynı yaşta. Üstelik bu kadar tecrübe kazandı ve aidiyet duygusu yüksek

4 milyon euro bana göre hiç bir şey değil kendisi için. Umarım kaynak bulunur ve alınır

geldiğinde herkesin mutluluktan havaya uçtuğu adama, şimdi bir anda çoğu kişi gitsin gözüyle bakıyor

benim aklım almıyor. Bu ligde hem hızlı,hem golcü,hem faul-penaltı-kart aldırabilecek kaç oyuncu var?

fb-bjk senelerdir bulamadı böyle birini. Henry daha 23-24 yaşında. Kerem ile aynı yaşta. Üstelik bu kadar tecrübe kazandı ve aidiyet duygusu yüksek

4 milyon euro bana göre hiç bir şey değil kendisi için. Umarım kaynak bulunur ve alınır

geldiğinde herkes mutlu olmadı, ilk 2-3 maç performansından sonra oldu.

fb daha iyisini yunanistan'dan 1.5 milyon euro'ya buldu, büyük ihtimal az şaibeyle karışık 7-8'e de pazarlarlar. kanat forvet olarak gol atmak önemli ama oyunun diğer hiçbir yerine katkı verememek sizin tavanınızı 18-19 onye olarak belirler. türkiye liginde şampiyonluğun anahtarı olup burak'ın, yusuf'un estirdiği fransa liginde 18'e giremezsiniz.

ha tabii ki kumar oynanabilecek bir adam ama 2 yıldır çokca tecrübe ettiğimiz üzere 4 milyon filan boşa harcanacak paralar da değil. biz fernando'yu 5 milyona aldık 2 yıldır yerini dolduramadık. gomis'i 3.5'a aldık hala yokluğunu arıyoruz. mariano aynı şekilde. bizde üstelik onye'nin yaptığı hemen her şeyi yapıp bunun yanında oyuna ondan çok daha fazla katılabilen, 2-3 pozisyonu yedekleyen bir kerem aktürkoğlu var. normal şartlarda hiçbir takımda onye'nin arkasına düşmeyecek bir oyuncu ki bu şartlar sağlanırsa galatasaray hamle oyuncusuna 4.5 milyon bağlayacak bir ekonomik refahta değil. onye'yi alıp kerem'in arkasında bekletmektense eupen'deki onye'yi kerem parasına alıp onun kadar topçu olmasını beklemek daha mantıklı geliyor benim gözüme.

geldiğinde herkes mutlu olmadı, ilk 2-3 maç performansından sonra oldu.

fb daha iyisini yunanistan'dan 1.5 milyon euro'ya buldu, büyük ihtimal az şaibeyle karışık 7-8'e de pazarlarlar. kanat forvet olarak gol atmak önemli ama oyunun diğer hiçbir yerine katkı verememek sizin tavanınızı 18-19 onye olarak belirler. türkiye liginde şampiyonluğun anahtarı olup burak'ın, yusuf'un estirdiği fransa liginde 18'e giremezsiniz.

ha tabii ki kumar oynanabilecek bir adam ama 2 yıldır çokca tecrübe ettiğimiz üzere 4 milyon filan boşa harcanacak paralar da değil. biz fernando'yu 5 milyona aldık 2 yıldır yerini dolduramadık. gomis'i 3.5'a aldık hala yokluğunu arıyoruz. mariano aynı şekilde. bizde üstelik onye'nin yaptığı hemen her şeyi yapıp bunun yanında oyuna ondan çok daha fazla katılabilen, 2-3 pozisyonu yedekleyen bir kerem aktürkoğlu var. normal şartlarda hiçbir takımda onye'nin arkasına düşmeyecek bir oyuncu ki bu şartlar sağlanırsa galatasaray hamle oyuncusuna 4.5 milyon bağlayacak bir ekonomik refahta değil. onye'yi alıp kerem'in arkasında bekletmektense eupen'deki onye'yi kerem parasına alıp onun kadar topçu olmasını beklemek daha mantıklı geliyor benim gözüme.

valla satın alma opsiyonlu kiralık geldi dendiğinde herhalde benim gördüğüm %97 herkes mutluydu.

pelkas bir kere kanat sayılmaz. İki tane orta saha kimlikli oyuncu oynamak zorunda kalıyor, çünkü gerçek kanat yok. Bjk desen lens,boyd,nkodou,gökhan töre,diaby falan bir sürü isim denedi ama hiçbiri tutmadı. Ghezzal tuttu en sonunda

monaco'da oynamaması onu asla ama asla kötü yapmaz. De Bruyne mesela chelsea'de kadroya giremiyordu. Wolfsburg'ta iyi oynayınca city yöneticileri "bu adam daha önce bizim ligde kadroya giremiyordu, bu seviyede değil" falan dese büyük balık kaçırırdı demek ki

her oyuncu her takımda oynayacak diye bir şey yok. Slimani bu ligde yapamadı ama fransa'da yapıyor mesela

onyekuru bana göre kerem'den şu anda çok daha iyi oyuncu. Kerem daha kendini kanıtlayamadı bile. Hemen gelecek 5 yılımızı kurtardık kafasına girmeye gerek yok. Seneye 3-4 maç kötü oynasa onun da üstü çizilir

onyekuru gerek belçika'da, gerekse türkiye'de yeterince kanıtladı kendini. Yaşı daha yeni 24 olacak. Alınması halinde karakterini ve ne vereceğini biliyorsun

dolasıyla muhakkak alınması gerekiyor. Babel-Feghouli gibi içi geçmiş isimleri yollarsın, olur biter

valla satın alma opsiyonlu kiralık geldi dendiğinde herhalde benim gördüğüm %97 herkes mutluydu.

pelkas bir kere kanat sayılmaz. İki tane orta saha kimlikli oyuncu oynamak zorunda kalıyor, çünkü gerçek kanat yok. Bjk desen lens,boyd,nkodou,gökhan töre,diaby falan bir sürü isim denedi ama hiçbiri tutmadı. Ghezzal tuttu en sonunda

monaco'da oynamaması onu asla ama asla kötü yapmaz. De Bruyne mesela chelsea'de kadroya giremiyordu. Wolfsburg'ta iyi oynayınca city yöneticileri "bu adam daha önce bizim ligde kadroya giremiyordu, bu seviyede değil" falan dese büyük balık kaçırırdı demek ki

her oyuncu her takımda oynayacak diye bir şey yok. Slimani bu ligde yapamadı ama fransa'da yapıyor mesela

onyekuru bana göre kerem'den şu anda çok daha iyi oyuncu. Kerem daha kendini kanıtlayamadı bile. Hemen gelecek 5 yılımızı kurtardık kafasına girmeye gerek yok. Seneye 3-4 maç kötü oynasa onun da üstü çizilir

onyekuru gerek belçika'da, gerekse türkiye'de yeterince kanıtladı kendini. Yaşı daha yeni 24 olacak. Alınması halinde karakterini ve ne vereceğini biliyorsun

dolasıyla muhakkak alınması gerekiyor. Babel-Feghouli gibi içi geçmiş isimleri yollarsın, olur biter

pelkas onyekuru ne kadar kanat sayılırsa o kadar kanat sayılır. birisinin fark yarattığı bölge 10 numara, diğerinin santrafor. ikisi de esas kanat gibi oynamıyorlar ama ikisi de kendi oyun tarzında etkili oyuncular. ama pelkas'ın oyuna kattığı yaratıcılık çok daha çeşitli, onye'nin en azından skor tavanı daha yüksek olsa da çeşitliliği çok daha kısıtlı.

de bruyne chelsea'de bolluktan oynamıyordu, onyekuru gittiği çok yerde yoklukta fırsat bulamadı. slimani'yi monaco'da farklılaştıran oyuncu kalitesi kadar sistemdi de. türkiye'de tek santrafor oynadı, monaco'da ben yedder'le çift forvet olarak coştu. zaten kafa olarak o kadar düşen oyuncunun bir şey vermesi beklenemez de bir antrenör dokunuşu olmadığını söylemek de doğru olmaz.

onyekuru kerem'den çok daha yüksek profilli oyuncu. kerem kanat forvet anlamında her konuda daha iyi. çok daha iyi pasör, çok daha akıllı, onyekuru'nun tavanı olmasa da ortalaması kadar iyi bitirici ve daha çok yönlü. kerem'in kötü oyunu toplam kaliteyi düşürür, onye gol atamadığı gün takımı hücumda 1 adam eksik oynatır. kerem trabzon'da en iyi oyunundan uzak dururken bile 75 dakika sahada kalıp yokluğunda o kanattan etkinliği aranan bir all around futbolcu.

kerem en azından futbolcu olarak kendini 5 maçta onyekuru'nun 3 yılından daha çok kanıtladı diye düşünüyorum. onyekuru kariyerinin ilerleyen yıllarında çok usta bir golcüye dönüşebilir ama aynı ihtimal kerem'in mükemmel bir topçuya dönüşmesi kadar da var. türkiye-belçika eyvallah ama onyekuru'nun en azından şu aşamada top liglerde çok güvenilir bir oyuncuya dönüşmediği 2 yıl önce 15 milyonluk yatırım yapan monaco'nun 4.5 satın alma opsiyonuyla gider mi diye duaya yatmasından belli.

babel neyse de feghouli kontratı sende bitirecek o muhakkak. ki ikisinden biri giderse de yerini dolduracak oyuncunun kim olacağı şu an kuşkusuz gibi. 4.5 milyon ''normal şartlarda'' para değil ve onyekuru gibi bir potansiyele harcanabilir eyvallah ama zaten bütçeler düşükken ve galatasaray'a transfer bitirebilen yönetici 20 yılda bir gelirken yine önlibero, 8 numara ve hatta 10 numara gibi öncelikli pozisyonlardan kısılıp türkiye ligi performansıyla onyekuru'ya harcanacak bir meblağın bize iyi geri dönüş yapacağını zannetmiyorum. elinde kerem gibi bir değer varken öyle bir riske girmenin de lüzumsuz olduğunu düşünüyorum.

Son 2 sezonur Onyekuru'nun verdiği katkıdan ziyade yapamadıkları daha öne çıkıyor doğruya doğru "normal" şartlarda Onyekuru'dan daha iyisini isterim yani daha dolu dolu kanat oyuncuları var potansiyel olarak P. De la Vega / C. Tzolis / K. Sulemana vs. vs. veya doğrudan daha olmuş bir oyuncuya da gidilebilir ilk 2 sezonundaki Feghouli bu yıl ki Ghezzal'ın yaptığı gibi bir şutu bir ortasıyla maçı alabilecek oyuncular olabilir

Ama yine de Onyekuru 4 mil.€ etmez denmesine katılmıyorum, Tzolis'i Sulemana'yı alacak olsan 10 mil.€ ortalama piyasa değerleri veya dediğim olgun oyuncuların maaliyetleri çok daha korkunç boyutlarda olabiliyor Feghouli örneğindeki gibi. Normalde parası olan ekonomik özgürlüğünü kazanmış bir takım olsak Onyekuru kesinlikle 4 mil.€ bonservis ile alınsın derim Kerem ile birlikte sol kanatta çok da iyi giderler ama Galatasaray'ın bulunduğu ekonomik durumda Onyekuru'nın alınması kadar başka eksikleri de var sağ/sol beklerimizin değişmesi gerekiyor Donk yerine Luyindama'nın formasına aday bir stoper gerekiyor, Taylan'a alternatif gerekiyor Gedson giderse doğrudan 8 numara gerekiyor Feghouli/Babel/Arda gibi emekli futbolcuların yerine sağ kanat gerekiyor Mostafa Mohamed'in bonservisinin alınması olmazsa olmaz, olabilirse Halil'in bonservisi alınabilir olmazsa 2. forvet ihtiyacımız var

Hani bu bahsettiğim transferleri yapıp ekonomik olarak hala çok rahat oluruz Onyekuru neden alınmasın ki ? bugün sonradan girdiği 7 maçta 4 gol bulup penaltılar kazanmış bir oyuncu Onyekuru en kötü durumuyla/sakatlık durumuyla bile şu katkıyı verebilen bir oyuncu

Yani demek istediğim şu ki Onyekuru'nun daha iyisi alınamayacaksa Onyekuru'nun kalmasını isterim ama bu diğer ihtiyaçlarımızın önüne geçmesin Onyekuru & Halil ve Mohamed'in bonservislerini alıp sağ bekinde Şener sol bekinde Ömer 'le orta sahada Etebo & Akbaba'yla stoperde patlamaya hazır Luyindama gamsızlar kralı Donk ile yola devam edeceksek hiç gerek yok ki Galatasaray ve becereksiz yöneticiler söz konusu olduğunda şu dediğimin olmama olasılığı yok gibi bir şey

Başımıza ne geldiyse bu tip istikrarsız oyunculardan dolayı geldi. Bir maç yıldızlaştıktan sonra üç maç sahada geziniyor. Bonservisi kesinlikle alınmamalı.

kerem ve onyekuru ile sol kanat rotasyonunu oluşturmalıyız. lig eskisi gibi 34 hafta değil. seneye sayı 1 takım azalacak ama 38 haftalık bir lig olacak. kaliteyi de, oyuncu sayısını da belirli bir çizginin üzerinde tutmak lazım.

şu an tamamen boş olan sağ kanada bitik feghouli'nin yerine asist yönü güçlü, çalımcı bir adam bulursak onyekuru'dan güzel verim alırız.

sorumluluğu tamamen onyekuru'ya verip bire bir oynamasını isteyince adam eksiltemediği için sıkıntı yaşıyor ama sahada o işi yapacak başka adam olursa yapacağı ceza alanı koşuları ile epey gol atar. elbette merkeze de daha iyi top yapabilen oyuncular bulmamız şart.

M.oyu bende seviyorum ilk geldiginde oyun icinde cok etkili oluyordu, gollerde atiyordu. simdi ne oyun icinde etkili nede gol atiyor gol atamamasi ona pozisyon haziraylayamamizdan ama yerden yere vurulan ve 1sampiyonluga katkida bulan Onyekurunun 5 Yere göğe sigdiramadigimiz m.o 6 golu var.. Onyekuruya karsi nedir bu onyargi anlamiyorum.gol kaciriyorsa Kerem de kaciriyor Halilde tek artisi hiziymis Adam gibi bi pasorle oynadigi zaman kimse bu cocuga tedbir alamiyor siz gercekten futbol mu izliyorsunuz baska bisey mi .Sonra birileri gelip beni alintiliyor ne bu sinir ne bu Gerginlik Onyekuru gibi adam bulmussun kilini tuyunu ariyorsun .Bu cocuk formunda oldugunda buyuk mac kazandiran bi cocuk . 2 hafta sakat kaldi utanmasalar kronik sakat diyecekler cocuğa

M.oyu bende seviyorum ilk geldiginde oyun icinde cok etkili oouyordu gollerde atiyordu simdi ne oyun icinde etkili nede gol atiyor gol atamamasi one pozisyon haziraylayamamiz ama yerden yere vurulan ve 1sampiyonluga katkida bulan Onyekurunun 5 m.o 6 golu var Onyekuruya karsi nedir bu onyargi anlamiyorum.gol kaciriyorsa Keremde kaciriyor Halilde tek artisi hiziymis Adam gibi bi pasorle oynadigi zaman kimse adams tedbir alamiyor siz gercekten futbol mu izliyorsunuz baska bisey mi .Sonra birileri gelip beni alintiliyor ne bu sinir ne bu Gerginlik Onyekuru gibi adam bulmussun kilini tuyunu ariyorsun .Bu cocuk formunda oldugunda buyuk mac kazandiran bi cocuk .cocuk 2 hafta sakat kaldi utanmasalar kronik sakat diyecekler cocuğa
Fazla tekdüze bi herif açıkçası bize daha tahmin edilemeyecek adamlar lazım o bölgeye he ideal bi yedek ama 4 milyon bir yedeğe verilir mi bilemiyorum

Üst Alt