#7 Henry Onyekuru - Sayfa 36 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Rodrigues denen yetenek fakiri yuzunden bu adami pozisyon disinda oynatiyoruz

Nagatomo - Onyekuru onlu arkali cok can yakar

Sagda ise Yunus Akgun yahut Emre Akbaba oynamali

emre akbaba sağda hiç birşey yapamaz

Valla ters ayak top tutar sut ceker iceri kat eder pas yapar Linnes'in bindirme potansiyelini kullaniriz

Rodrigues'ten cok daha fazla is yapar ama ben de Yunus'u gormek istiyorum orada

Hayalimde

Muslera
Linnes Serdar Ozan Nagatomo
Akbaba Fernando Belhanda
Yunus Ali Yavuz Onyekuru

seklinde bir kadro var

Valla ters ayak top tutar sut ceker iceri kat eder pas yapar Linnes'in bindirme potansiyelini kullaniriz

Rodrigues'ten cok daha fazla is yapar ama ben de Yunus'u gormek istiyorum orada

Hayalimde

Muslera
Akbaba Fernando Belhanda
Yunus Ali Yavuz Onyekuru

seklinde bir kadro var
ali yavuz geriye gelip top alır oynarsa,oyun yapısı öyle çünkü.geriye gelecek,kanada gidecek.top tasımayı seviyo ali.öyle cakılı bekleyemez

Hayalimde

Muslera
Akbaba Fernando Belhanda
Yunus Ali Yavuz Onyekuru

seklinde bir kadro var

Bunu da kafamda

Reina
Hysaj Albiol Koulibaly Ghoulam
Hamsik Jorginho Allan
Callejon Mertens Insigne

seklinde oynayan Sarri Napoli'siyle eslestirdim. Bizim kadro bazilarinin dusundugu gibi gegenpress'ten cok buna uyumlu bence cunku:
  1. Super Lig'de derbi disinda oynadigimiz her macta rakiplerimiz bize karsi kapanip topu bize verip kontra ya da baskiyla vuruyor cunku biz topla eveleyip geveliyoruz
  2. Takimin topa sahip olmaya alisik bir oyunu oturtmasi daha istikrarli sonuclar veriyor ozellikle ligde (Tudor bundan muzdaripti, sahayi iyi parselleyen rakiplere karsi zorlaniriz aksi takdirde)
  3. Beklerimiz (Linnes - Nagatomo) iyi bindiriyor, bu sistemde stoperlere fazla oyun kurma isi dusmuyor gerci Koulibaly tam bir azman arti muthis bir ayaga sahip ama ben Ozan'da o potansiyeli goruyorum
  4. Sonunda set oyunu izleriz top bizdeyken catlamayiz artik
Bu oyunu oynamamiza engel olabilecek seyler:

1. Akbaba Hamsik kadar saglam basmiyor yere, dribblingi sutu pasi var ama Hamsik'i Hamsik yapan bunlarin yaninda cengaver olmasi. Ancak Akbaba en azindan ceza sahasina kosularla verkaclarla sut tehditleriyle buna en yakin adam kadrodaki
  2. Fernando Jorginho'nun temposunun yarisina bile sahip degil. Acilen fizik olarak toparlayip tum sahayi gezmesi gerek. Pas kalitesi olarak da o kadar iyi degil tabii ama takimda bu isi en iyi yapacak adam yine. Topa manali sekilde sahip olmak istiyorsak Fernando sart.
  3. Allan - Belhanda alakasiz iki adam. Aslinda Allan gibi hayvan gibi pres yapip posession recycle edecek adam var elimizde (bkz. Ndiaye) ama boyle oynadigi muddetce pas atamayan bir adamin orta sahada yeri yok. Belhanda da ofansif yukumlulugu azaldiginda daha iyi oynuyor zaten.
  4. Callejon - Insigne top saklayabiliyor. Yunus da saklayabilir gibi ama takimda top saklayabilen kanat yok. Ayrica bu adamlarin ozellikle Insigne'nin muthis bir sut ozelligi var ve bizde boyle bir kanat da yok.
  5. Son olarak ileri uclu surekli kendi arasinda pozisyon degistirip ya da asimetrik dizilip rakibi bozuyordu Serie A'da ama biz bunu oturtana kadar Subat gelir. Ali Yavuz bu rolun altindan kalkabilir mi? Muhtemelen hayir.
Yine de soyle bir sey en azindan denensin isterdim.

Onyekuru 'ya gerçekten güveniyorum uzun zaman sonra ilk defa gerçek mevkisi olan sol kanatta oynayacak

Kayserispor 'un savunması bizden bile daha kötü durumda bence Onyekuru çok güzel işleyecektir orayı ...

Benim bir beklentim yok kendisinden hem bazen atabildiği pasları gole çevirecek adam yok hem kendisinin sahada gösterebildiği pek başka meziyet yok.

Gol olsa bile 3'e 1 pozisyonda kaleye vurması hatalıdır bence.Onun dışında çok istekliydi.2-0'dan sonra biraz daha dikkatli olsa 2 tane daha yazardı.

DrqJKCBWoAAO1Ou.jpg

Üst Alt