#7 Henry Onyekuru - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Maç içinde taşınması gereken bi oyuncu mu peki sence? Alanını falan kaybediyor mu yani?
Şu yüzden soruyorum. Eğer fiziksel olarak yatan bi adam değilse Fatih Terim bu adamla kırık 4-4-2 oynar. Çünkü çok belli adamda skorer kafası var.
Savunma yönünün etkili olmadığını düşünüyorum . 4-3-3 ün kanatına çok daha uygun . Yani Salah ile ne kadar 4-4-2 oynanırsa bence Onyekuru ile de o kadar oynanır . Savunma arkasına sarkmalarından yararlanmak lazım bunu çok ve çok iyi yapıyor . Sneijder'in yahut Selçuk'un iyi geçirdiği zamanlarda attığı pasların bir benzerini yapabilecek oyuncumuz olsa çok atar . Kaleye ne kadar yakın topla buluşturursak o kadar iyi bence 4-3-3 için ideal .

Savunma yönünün etkili olmadığını düşünüyorum . 4-3-3 ün kanatına çok daha uygun . Yani Salah ile ne kadar 4-4-2 oynanırsa bence Onyekuru ile de o kadar oynanır . Savunma arkasına sarkmalarından yararlanmak lazım bunu çok ve çok iyi yapıyor . Sneijder'in yahut Selçuk'un iyi geçirdiği zamanlarda attığı pasların bir benzerini yapabilecek oyuncumuz olsa çok atar . Kaleye ne kadar yakın topla buluşturursak o kadar iyi bence 4-3-3 için ideal .

Feghouli'nin iyi zamanları aklıma geldi. Feghouli'nin sağda oynadığı takım için solda oynayarak 10-15'ten az gol atmaz o zaman bu çocuk. Feghouli'ye(iyi bi Feghouli'den bahsediyorum tabii ki) ceza sahası içinde ekstra bi alternatif yaratmak demek rakip defansı gömülmeye mecbur bırakmak demek.

Neyse daha adamın parası belli olmadan gereğinden fazla Polyannacılık yapmayayım :D

Hayırlı olur umarım.

Burdaki veri dogruysa sakatliktan once de sonra da oynatmamislar. Milli takimda 70 dk oynamis nijerya icin parlak degil. Dediğin oyunculardan farkli durumu.

Milli takim durumu herseyi anlatmiyor ama soru israeti yaratiyor

Henry Onyekuru - Milli takım

ub.msji

olabilir. Milli takım her şey değil sonuçta. Onyekuru zaten olağanüstü oyuncu da değil. Bana göre alternatif olarak transfer edildi. Üstelik kiralık, yani mali riski yok. Olursa ne hoş, olmazsa da yapacak bir şey yok.

Beklenti doğru ayarlanırsa işimize yarar.

Transferi gerçekleşirse (ki gerçekleşti gibi) transferlerin planlı yapıldığı bilinir ve ''Ağustos sonuna kadar artıkları almaya çalışırız'' umutsuz algılar sona erer. Çünkü Onyekuru Everton'a gitmeden önce de ismi Galatasaray'la geçiyordu. 2 senedir gözlemlenmiş ve uygun fırsat çıkınca transfer edilmek istenmiş. Arsenal hayali olan, benim de Arsenal'e yakıştırdığım bir oyuncu. Çok potansiyelli. Sakatlığı ne derece etkilemiştir bilmiyorum ama Bruma'nın daha işlevli hali. Fatih hocanın Onyekuru'nun forvet arkasında oynadığını belirtmesi de zaman zaman 4-4-2 deneyebileceğini gösteriyor.

Cok muazzamsa niye Nijerya dk kadrosuna almamis adami

ub.msji

DK elemelerinde kadrodaymış, sakat olduğu için çağrılmadı.

23421622_828530197327547_1100613686319382528_n.jpg

Bahsettiğiniz gibi sol forvet olarak değerlendirmek lazım. Kanat oyuncusu gibi değil. Sol kanatta Nagatomo ve Fernando'nun da kademesiyle defansif zaafiyeti kapatırız. Tolga Ciğerci'nin bile ceza sahasına sürpriz koşuları ile yaptıklarını göz önünde bulundurursak Onyekuru çok ekmek yer bizim ligde.

Valla tutacak mı bilmiyorum ama Trezeguet ye kıyasla çok daha içime sindiği kesin. Umarım makul bi ücret alıyordur.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Transferi gerçekleşirse (ki gerçekleşti gibi) transferlerin planlı yapıldığı bilinir ve ''Ağustos sonuna kadar artıkları almaya çalışırız'' umutsuz algılar sona erer. Çünkü Onyekuru Everton'a gitmeden önce de ismi Galatasaray'la geçiyordu. 2 senedir gözlemlenmiş ve uygun fırsat çıkınca transfer edilmek istenmiş. Arsenal hayali olan, benim de Arsenal'e yakıştırdığım bir oyuncu. Çok potansiyelli. Sakatlığı ne derece etkilemiştir bilmiyorum ama Bruma'nın daha işlevli hali. Fatih hocanın Onyekuru'nun forvet arkasında oynadığını belirtmesi de zaman zaman 4-4-2 deneyebileceğini gösteriyor.

Nerde, ne zaman?

Üst Alt