#7 Kerem Aktürkoğlu | ARŞİV - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu çocuğun topla ilişkisi çok iyi, hemen kendini belli etti fakat fiziği Abdulkadir Ömür gibi zayıf sanki... Hocaya geçen sezon Taylan'ı sorduklarında hazır değil deyip duruyordu, sonra formayı verince gördük ki diğerlerinden çok öndeymiş.Muhtemelen bu çocuk da ilk 11 çıkmaya başladığı zaman neden bu kadar zamandır oynamadı diyeceğiz.

Mactan once yaptigi aciklama:

“Galatasaray'da oynuyorsanız her zaman hazır olmak zorundasınız. Şans verilirse hem hocamı hem de taraftarlarımızı gururlandırmak istiyorum.”

Gelmeden once playofflarda maclarini izledikten sonra ben kolay kolay yerli oyuncu begenmem ama Kerem iyi bir kumas demistim, cunku duz bir oyuncu degil. Hizli, hareketli, topu aldiginda dikine gidip tehlike yaratiyor ve adam eksiltebiliyor. Yani bir kanat oyuncunun gorevi ne ise onu yapiyor. Keske bir kac mac ust uste ilk 11’de izleyebilsek, dogru durust bir sans verilirse fark yaratacagini dusunuyorum.

6-0 ile ovunen sikecilerde ayni sizler gibi mazide yasiyolar renkdas. Ben Galatasaray'imin bugunune gelecegine bakarim. Sayin futbol fakiri teknik direktorumuz geldigi gunden beri geriye gidiyoruz. Bunlari goremiyorsan derdin Galatasaray degildir.

Ne mazisi arkadaşım, adam son 3 yılda 2 şampiyonluk kazanmış, geçen yıl pandemi belası girdiği sırada son 10 yılın en dominant Galatasaray'ını yapmış, mamalanmış Fener'e Kadıköy'de futbol dersi vermiş. Ki bunları FFP belasında transfer yapamazken yapıyor, elinde Beşiktaş kadar topçu ikna edebilen, Fener kadar yolsuzluk yapabilen yönetim yok. Milli takımdan da ülkenin başbuğuyla kavga ederek ayrılmış, 3 yıldır gram büyük takım-hakem desteği görememiş. Bugün bile dandik Kayseri'ye karşı 90'da net penaltısı hiç ediliyor. Benim derdim Galatasaray, bu futbol ortamında bu adamdan iyisinin gelemeyeceğini bildiğim için arkasında duruyorum. Şu maçtan sonra teknik direktör yerle yeksan ediliyorsa esas sizin derdiniz Galatasaray değildir.

Yaw verdiyse verdi, inkar eden de yok, dunyalari da kazandi. Daha ne yapalim? 80 yasina kadar takimi mi yonetsin? Onemli olan simdi! Olmuyor iste, suanda ortada sadece Galatasaray ve Galatasaray'dan aldigi gucu var.

Adamın kariyerinin en vasat yıllarında bile istatistikleriini söyledik. Geçen yıl şampiyonluk yolunda giderken pandemi arası ve Muslera'nın sakatlığına kadar olan dönemde oynattığı oyunu inkar edenin gözü kör olur. Olmayan ne anlamadım. Adamın ülke futbolunda rakibi olabilecek tek teknik direktör hayatındaki 2 yegane şampiyonluğu Terimsiz döneminde kazanırken Terim ceketini atıp herifi milli takıma şutlamış. Türkiye'de bu yöneticiler varken başa Guardiola gelse zaten şu ortamda 3 puan fazladan alacak. Hakiki hakiki Avrupa'da başarı filan mı bekliyorsunuz bilmiyorum ama bu 3 yıldaki yönetim ve finansal şartlarda Galatasaray'a 2 şampiyonluk, 4 kupadan fazlasını kimse kazandıramazdı. Bence siz Terim'le başarıya çok şımardığınız için karanlık dönemlerin gerçek yokluğunu idrak edemiyorsunuz.

5 dakika oynadı ve neden bu kadar ovuldu anlamadim. Daha dar alan becerisi ne gormedik. Bir tam mac oynasin sonra yorum yapariz.

Top ayağındayken 10 yıldır bu işten ekmek yiyen Ömer Bayram, Linnes, Diagne kadar filan sırıtmıyor. Toptan kaçmıyor, sorumluluk alıyor, karakterli bir çocuk gibi. Sadece 3 dakika oynayıp 10 kere topla buluşması bile ne kadar istekli bir adam olduğunu kanıtlıyor. Ayrıca 9 kişi kapanan Kayseri'ye karşı oynadı adam, bundan daha dar alanla sınanmaz zaten. Direkt 11 çıksa belki sırıtır ama duran topları da iyice patlıcana bağlayan Ömer Bayram'ın her türlü önünde tercih ederim rotasyonda.

Adamın kariyerinin en vasat yıllarında bile istatistikleriini söyledik. Geçen yıl şampiyonluk yolunda giderken pandemi arası ve Muslera'nın sakatlığına kadar olan dönemde oynattığı oyunu inkar edenin gözü kör olur. Olmayan ne anlamadım. Adamın ülke futbolunda rakibi olabilecek tek teknik direktör hayatındaki 2 yegane şampiyonluğu Terimsiz döneminde kazanırken Terim ceketini atıp herifi milli takıma şutlamış. Türkiye'de bu yöneticiler varken başa Guardiola gelse zaten şu ortamda 3 puan fazladan alacak. Hakiki hakiki Avrupa'da başarı filan mı bekliyorsunuz bilmiyorum ama bu 3 yıldaki yönetim ve finansal şartlarda Galatasaray'a 2 şampiyonluk, 4 kupadan fazlasını kimse kazandıramazdı. Bence siz Terim'le başarıya çok şımardığınız için karanlık dönemlerin gerçek yokluğunu idrak edemiyorsunuz.
Yaw sonucta ligi 6. mi ne bitirmedik mi? Avrupa'daki sonuca girmedim bile. Bu sene Avrupa ortada, lig dalgali . Antep disinda rahatca oynadigimiz mac yok.
Ayrica kesinlikle dersine calismiyor. Dersine calisan insan gidip %90 oraninda kendini daha once kanitlamis oyuncu pesinde kosmaz. 4 ay boyunca pesinden kostugumuz adamlar Alan, Pato, Cagne, Tetteh avareli. Ayni donem 2 milyona alabilecegin Vedat'i yazin 5 milyona aldirmaya calisir. Tabi sizin icin tek suclu oyuncu satamayan yonetimdir.
Ayrica tartisma cikarmak istemiyorum ama cevap da yazmayacagim ama son 2 sampiyonlugu Terim degil taraftar kazandi. Sabaha kadar tartisirim ama ise yaramayacak. Pandemi surecinde asil gucun taraftar oldugu ispatlandi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt