7Days EuroCup Takip Başlığı - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

7Days EuroCup Takip Başlığı

Saçmalıktı ya zaten CL'ye katılmamız. Yok paraymış, yok kupa ileride Euroleague'in yerini alacakmış da şu anda zayıf takımlar varken alıp adımızı şampiyonlar arasına şimdiden yazdırmalıymışız vs.

Daha önce defalarca yazdığım kadrolar ve mevcut koçla kupa, en azından final çok rahat kovalanır Euroleague bileti alınır. 5 milyon dolar da yeter. Erden Timur'a bunun garantisini verseler adam 3 milyon dolar koyar zaten. (şampiyonluk veya final garantisi veremezsin tabi sonuçta sportif sonuç ama en azından sonuna kadar iddialıyız dersin) Diğer sponsorlar vs ile de 5 milyon dolar kadro+staff masrafı çıkar. Deplasman masrafları vs bile çıkar kulübe tek kuruş harcatmadan Euroleague gelir.

Yönetimde nasıl bir kafa yapısı var bilmiyorum ama. Misal Erden Timur basketbola 3 vereceğine 1 versin, 2'yi futbola mı aktarsın diyorlar bilmiyorum. Ama yazık ediyorlar. Bu kulüp kadınlarda Euroleague kazandı, hem de yıllarca kendisinden 50 kat fazla bütçe harcayan ezeli rakibinin elinden, 2 kere Eurocup kazandı, erkeklerde Eurocup kazandı; Andriç'le Ender'le falan Eurolague'e katıldı, Krilenkolu, Teolu namağlup CSKA'yı yendi, Ergin Hoca döneminde ilk tur gruplarından çıkıp 2. turda 6 kişiyle maç kazandı vs. Engelsiz Aslanların kupa sayısının haddi hesabı yok...

Yarışmadan bu kadar uzak takım kurmak, oyuncuların parasını ödememek, hocaları zor durumda bırakmak; kısacası bu branşa bu kadar üvey evlat muamelesi yapmak enteresan.

Ama basketbolun konuşulduğu bir ortamda çıkıp "Bu ülkeye basketbolu Galatasaray getirdi" demesini herkesten iyi bilirler.
Vallahi ne söyleyeyim Berkan her cümlene katılıyorum. Efes'in Fener'in 25 milyon bağladığı şubeye 5 milyon çıkarttık diye batacaksak batsın bu kulüp. Nisan 2014'de kadın takımı Eurolig şampiyonuydu erkek takımı da Eurolig Top 8'deydi oradan buraya nasıl düştük inanamıyorum. Hiç mi yönetimler taraftarlar rekabetten uzak kalmayı rahatsız etmiyor anlamıyorum.

Bologna-Bursa oldu final. Belinelli, Teodosic, Shengelia, Hackett vs. garip kadroları var. Çoğu oyuncuları belli bir yaş sınırını geçtiği için Eurocup'ta oynamaları normal yalnız Shengelia fazla kalıyor buraya.

Üst Alt