8+3 Sorunsalı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

8+3 Sorunsalı

Yönetim,teknik heyet, medya ve en önemlisi biz taraftarlar açıklanacak 8 numaranın peşindeyiz günlerdir. Oraya yabancı oyuncular yazılıyor çiziliyor. Herkesin kafasında da muhakkak 3 Türk kim oynar sorusu beliriyor. Abdülkerim bir kere banko oynayacak, burası kesin. Diğer 2 Türk oyuncu kim olacak , en güçlü adaylardan biri de şüphesiz Kerem. Avrupa kupası maçlarında sorun olacak bir durum yok elbette ama özellikle 38 haftalık lig maratonunda rotasyonu muhakkak düzgün ayarlamamız gerekiyor.

Şu an tam kadro olduğumuzu ve sakatlık olmadığını düşünürsek takımın oyun gücünün en yüksek olduğu kadro benim futbol anlayşıma göre bu şekilde oluşabilecek kadro olabilir. Kerem Demirbay yerine Oliviera yazdığımız an Zaha ya da Tete ikilisinden birini kesip Kerem Aktürkoğlu oynatabiliriz. Gelecek yeni 8 numaranın yabancı olması durumunda sol bek olarak Kazımcan'ı kullanıp Kerem Demirbay yerine de gelecek 8 numarayı yazabiliriz. Bu durumda Kerem Aktürkoğlu,Oliviera,Demirbay,Mertens gibi oyuncular hamle oyuncusu olacak. Bu kadroyu inşa edenler muhakkak bu oyuncuları idare etmek zorundalar aksi halde ufak bir başarısızlıkta bu yüksek kadro kalitesi başımıza iş açabilir. Takım ritim yakalar giren çıkan farketmeksizin başarılı sonuçlar gelirse o zaman sıkıntısız bir sezon bizi bekliyor olacak.En büyük sıkıntımız şu an 3 yerli zorunluluğu ve oyuncularımızın tam hazır olmayışı. Onun dışında kadro kalitesi olarak iyi durumdayız.

1693031535249.png

Demirbay olmaz bence 11’de

Zaha’nın olduğu her senaryoda hep Kazımcan’ı koymak zorundaymışız gibi hissediyorum hem teknik hem yerli açısından. Zaha ve angelino ile sol kanat elek olabilir defansif açıdan.

Nelsson’un gideceği, Ramos ve 8 no’nun geleceği senaryo için

1. alternatif: Kaleci degisikligi ve beke kazım’ı yerlestirmek:

Günay
Boey - Ramos - Abdül - Kazım
Torreira - Yabancı 8
Tete - Ziyech - Zaha
Icardi

2. alternatif: Beke kazım’ı yerlestirmek, tete’yi kenara almak:

Muslera
Boey - Ramos - Abdül - Kazım
Torreira - Yabancı 8
Ziyech - Aktürkoglu - Zaha
Icardi
3. alternatif: Yabancı 8 no’dan feragat edip Demirbayla devam etmek:

Muslera
Boey - Ramos - Abdül - Angelino
Torreira - Demirbay
Ziyech - Aktürkoglu - Zaha
Icardi​

4. Alternatif: Musleradan vazgecip ideale yakın 10’la başlamak
Günay
Boey - Ramos - Abdül - Angelino
Torreira - Yabancı 8
Ziyech - Aktürkoğlu - Zaha
Icardi
En sağlıklısı 2. ve 4. alternatif gibi geliyor bana. Ziyech ve Zaha kolay kolay yedek kalmazlar, o senaryoda hic kadro yapmadım

Bir de ek olarak Talisca gelirse o zaman işin içinden zor çıkarız bu konuda. Talisca geldiği an tek çare kaleyi, stoperi ve sol beki yerli yapmak bi duruyor

Ben Talisca'ya ihtiyacımız olmadığını düşünüyorum. Nelsson illa gitmek istiyorsa gitsin güzel paraya ama onun dışında Nelsson'u elden çıkarıp Ramos monte etmek bana çok mantıklı gelmiyor. Bizim Ramos ve Talisca'dan ziyada çok iyi bir box to box oyuncusuna ihtiyacımız. Bu oyuncu öyle bir oyuncu olacak ki senin bütün sorunlarını çözecek. Torreria oynamadığında onu yedeklemekten ziyade takımın oyun gücünün çok fazla aşağı düşürmeyecek bir oyuncu olmalı. Mesela Fenerbahçe maçlarında Berkan ile oynadık Torreria hiç aranmadı. Kadro kalitemiz rakipten çok iyi durumdaydı geçen sene diğer takımlara göre ve neredeyse hiç sakatlık vs yaşanmadı. Avrupa kupası vs yoktu. Dinlenme ihtiyacı hissetmedik.

Kerem Aktürkoğlu'nun forvet arkasında çok başarılı olacağını düşünmüyorum ben çünkü sırtı dönük oyunu iyi oynasa da teknik kapasitesi ve oyun bilgisi o bölge için çok iyi değil. Oyun bilgisi iyi olmadığı için fizik kalite olarak da kendisini çok hırpalar orada. Mertens kadar bile diri kalamayabilir. Doğru baskı konusunda yetersiz.İlla bir 10 numara ile oynamak zorunda değiliz, oynayacaksak da bu Ziyech olmalı bence.

Ligde çok kaliteli Hücumculara sahibiz. Özellikle iç saha maçlarında:

Abdülkerim + kerem d + kerem akt

Deplasmanlarda :

Abdülkerim + Kaan Ayhan + kerem akt

Şeklinde çıkarız

SM-S901E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3-0 rövanşında bile Muslera sahaya çıktı. Türkiye kupası o da ilk turları haricinde Günay oy-na-maz..

Kerem, Kerem D, Abdülkerim’i fixleriz. Plase Barış ve Kazımcan olur..

Zaha, Tete, Ziyech üçlüsü zaten aynı anda sahada olmaz. En azından ilk 10 hafta falan olmaz

3-0 rövanşında bile Muslera sahaya çıktı. Türkiye kupası o da ilk turları haricinde Günay oy-na-maz..

Zaha, Tete, Ziyech üçlüsü zaten aynı anda sahada olmaz. En azından ilk 10 hafta falan olmaz
Dostum ben de biliyorum ilk 10 hafta olmayacağını, zaten yazıda belirtttim şu an hepsi hazır olsa sakatlık vs olmazsa diye.

Başlık sonuna kadar haklı her konuda bir post atarak anlatıyordum ama böyle başlık çok yerinde olmuş.En ama en büyük sıkıntımız bu.ilerde Ziyech tete Zaha kesilmez dersek Kerem nerede? hadi yedekten girdi daha da etkili olduk ama 11 nasıl başlayacaz
Kalede Muslera hazretlerini kesemezsin kesersen cennet yüzü göremezsin.
Abdül iyiki almışız 30 milyonluk transfer değerinde adamımız.İkamesi Emin de çok çok iyi hem yerli hem yedek kalitesi yeterli
Kazımcan bence angelinodan formayı almaya en büyük aday yerli.
Keremlerden Aktürk başlarsa ki en büyük ihtimal o o zaman ileride Zaha tete Ziyech ten biri yedek olacak olur ki sıkıntı olur.
Orta sahaya Salih Özcan transferiyle tüm sorunlarımız ortadan kalkar eğer dedikleri gibi iyiyse
Boldladıklarım 3 yerli için en güzel adaylar
Plase aktürk ve demirbay

Zaha Tete Ziyech aynı anda sahada olmuyorsa niye aldık? Milyonlar alan bu adamları sorunsuzca yedek bırakabileceğimizi düşündüren ne merak ediyorum.

8 numarada gelince 4-3-3'e göre bir kadro olmuş olacak elimizde. Ziyech sağ kanat dedi hoca Mertens'e güvenip 10 numaralı 4-2-3-1 yapmaya da gerek yok. İnatla 4-2-3-1 sabitinden gitmeye çalışması yersiz geliyor.

Apoker dışında net isim yok bence.

Zaha gelse Kerem yok,
Ziyech gelse Barış yok,
8 numara gelse veya Oliveira oynasa Berkan ile Büyükkero yok,
Angelino oynasa Kazım yok,
Muslera'ya da kesin gözüyle bakılıyor.

bu 5 yabancıdan kesilecek 2 zayıf halka kim olur? Angelino yerine Kazımcan ve 8 numaraya Salih Özcan filan çekmek en olası senaryo duruyor.

Ramos ile Nelson'u eşlersen sorun yok yapılabilecek bir transfer.

hee tek hamleyle eli büyük oranda rahatlatacak tek dokunuş ne dersek oda Günay'ın kaleyi devralması. Bakın devralma diyorum çünkü kalecide öyle rotasyon filan olmaz tüm savunma dengesini uyumunu altüst edersin arkada fena aksarız. Bu işler çocuk oyuncağı değil. Uyum, oyun akışkanlığı diye bir şey var. O yüzden devralmak ifadesi daha doğru yani Muslera yedeğe düşer. Yapabilir mi sanmıyorum.

Kadro planlaması yüzünden İcardi ve Torre hariç bazen ağır toplardan biri cezalı olduğunda veya sakatlandığında bay Buruk'un derin nefes alacağı anlar yaşayacağız!

Zaha Tete Ziyech aynı anda sahada olmuyorsa niye aldık? Milyonlar alan bu adamları sorunsuzca yedek bırakabileceğimizi düşündüren ne merak ediyorum.
8+3 varken Tete, Ziyech, Zaha, Mertens, Icardi’nin aynı amda sahada olacağına inanıyorsun yani? Hani Mertens’te milyonlar alıyor, hatta Oliviera’da…Hatta gelecek 8 numara da, hatta Ramos’da…

Transferr diye taraftar kendinden geçerken 14-15 oyuncuyla sahaya çıkacağımızı düşündü sanırım.

Günay ilk maçında olumlu izlenim verirse iç sahada 10 maç oynar.

Kalan 30 maç nolur ben de bilmiyorum Aktürkoğlu bile çöp oldu, yarın Akerim ŞL’de saçma bir gol yedirdiğinde o da çöp olacak.

Yeni gelecek orta saha yabancıysa ( ki yüksek ihtimal) elimizde banko 3 yerli yerine sürekli değişen uyumsuz kadro mutsuz oyuncu topluluğu olur.
Kiralık Angeliño yerine kazımcan Abdül ve Salih Özcan ile çözülebilir

Muslera ölene kadar oynamayacağına göre illa ki kaleyi birileri devralacak. Ha Günay iyi olduğu için değil senin alacağın 8 numara senin oynadığın oyunu muazzam seviyeye çıkarırsa yedekte Batuhan olsaydı onu yazardım sorun etmeden. Senin oyun gücün yüksek olsun yeter ki. Beşiktaş kalede Ersinle, Başakşehir kalede Mert/Volkan ikilisi ile yine Beşiktaş avrupada başarılı iken kalesinde üst düzey kalecisi yoktu. Oyun gücünü yukarı çıkardıktan sonra ortalama kaleci kalede idare eder. Molde maçında savunmada Nelsson-Apo yerine, Upemacano-Ramos ikilisi olsaydı şu an forumda neler konuşuluyordu acaba :)

Üst Alt