8+3 Sorunsalı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

8+3 Sorunsalı

Takımın oyunu ve oyuncuları rolleri oturduğunda ligdeki son 10 takım zorluk çıkarmayacaktır (umarım tabi) - ona göre Günaydır , Berkandır , K.Demirbay vs vs rotasyon yapabilirsin. Hatta bir adım ileri gidiyorum her şey tıkırında olursa Akmanlar bile işe dahil olabilir düşüncesindeyim.

Fakat Genoa'nın hem Dubois hem Berkan paketi tatsız biraz - hadi Dubois 1 haftada 2 tane 90 dakika çıkarır mı emin değilim, hem de yabancı kontenjanı açılabileceği için okeyim ama Berkan'a defansif meziyetlerini sorgulasamda hala gitsin diyemem kesinlikle.

Dip not : Finiv yabancı kaleci aldı - yakında onlarda mıymıylanır bu kurala zaten.

Nelson gidecek ise oraya bir yerli alsak da iş çözülecekti geç kaldık. Takımda kesilmeyecek oyuncu olmaması lazım muslerada kesilecek gerekirse icardi de .Sıkıntının büyüğü burada Kerem oliviera dubua geçen sene gomis her oyundan alındığında antipatik hareketler yapıyor hem taraftari geriyorlar hemde hocanın disiplinini sorgulatiyorlar.
Örnek olarak içerideki samsunspor maçında kaleye Günay ile başlamak mi daha mantıklı yoksa muslera ile mi biz taraftar olarak ilerde yetenekli oyuncular görmek istiyoruz.
Ziyech
Tete icardi zaha
Bu şekilde olması için ya defans Abdülkerim xxx kazimcan olacak yada Kerem in top kayıplarını izleyeceğiz.

Mesele de bu 8+3 aslında, iyi ki bir CL oynama ihtimalimiz belirdi, sanarsın senede 30 maç CL oynayacağız. Hayır abi bizim maç ağırlığımızın yüzde 95'i Türkiye Ligi & kupası zaten. Oturup da taş çatlasa 6 ila 8 maç arası oynayacağın bir organizasyon için bu kadar statiği bozuk ve devamlı rotasyon gerektiren bir kadro oluşturmamalısın. O mu oynayacak, bu mu oynayacak, yok efendim her hafta rotasyon yaparız falan. Çocuk oyuncağı mı abi bu, FM oynayıp oynayıp ondan sonra gerçek dünyaya uyarlanabileceğini sanıyorlar. Gerçi FM'de bile rotasyonu düzgün yapamayınca oyuncular kazan kaldırıyor, gerçek dünyada neler olabileceğini tahmin bile edemeyiz.

SM-S911B cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Mesele de bu 8+3 aslında, iyi ki bir CL oynama ihtimalimiz belirdi, sanarsın senede 30 maç CL oynayacağız. Hayır abi bizim maç ağırlığımızın yüzde 95'i Türkiye Ligi & kupası zaten. Oturup da taş çatlasa 6 ila 8 maç arası oynayacağın bir organizasyon için bu kadar statiği bozuk ve devamlı rotasyon gerektiren bir kadro oluşturmamalısın. O mu oynayacak, bu mu oynayacak, yok efendim her hafta rotasyon yaparız falan. Çocuk oyuncağı mı abi bu, FM oynayıp oynayıp ondan sonra gerçek dünyaya uyarlanabileceğini sanıyorlar. Gerçi FM'de bile rotasyonu düzgün yapamayınca oyuncular kazan kaldırıyor, gerçek dünyada neler olabileceğini tahmin bile edemeyiz.

fm değil zaten bu

fm biraz futbol gurme oyunu

bunlar fifacılar

avam yani

onlar için oyunu kapatıp açınca güç 100 oluyor tekrar

ön tarafa 50 tane adam koyabiliyorlar

fm değil zaten bu

fm biraz futbol gurme oyunu

bunlar fifacılar

avam yani

onlar için oyunu kapatıp açınca güç 100 oluyor tekrar

ön tarafa 50 tane adam koyabiliyorlar
Öyle tabii.

Bunlara kalsa her oyuncu her pozisyonda da oynar mesela. Kerem 10 numaraya geçsin, Zaha santrafor olsun, Ramos gelsin 3'lü defansa dönelim, her maç farklı bir formasyon, her maç bir topçumuzun mevkisi sağa sola kaysın.

Müthiş bir zihniyet.

Kaan oynadigi maclarda hep iyi göründü. Ben öyle lig icin ayri CL icin ayri takim kurma taraftarida degilim. Hem avrupada oynacagimiz maclarin yarisini bitirdik gibi bir sey oldu zaten bu ön elemelerle, insanlar bunun farkinda bile degil.

Bence hem lig icin hemde avrupa icin söyle bir sey yapilabilir:

Muslera
Boey - Kaan - Abdülkerim - Angelino
Ziyech (transfer) - Torreira - Kerem
Tete - Icardi - Zaha​

Günay
Kaan Emin Abdülkerim Kazım
Berkan Demirbay
Barış Sırachan Kerem
Halil

Hiç sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum. Bazı lig maçları 4 Türk bile sahada görebiliriz. Sadece Cl de oynamadığı için küsen olabilir. Onu da Okan hoca yönetmeli.

Son düzenleme:
Mavi kart kontenjanı çıkmış. Neden Muslera'ya vatandaşlık almak için girişim yapılmaz? 12-13 senedir Türkiye'de çalışıyor adam. Hem bu kuraldan sürekli şikayetçiyiz, hem gereğini yapmıyoruz.

Mavi kart kontenjanı çıkmış. Neden Muslera'ya vatandaşlık almak için girişim yapılmaz? 12-13 senedir Türkiye'de çalışıyor adam. Hem bu kuraldan sürekli şikayetçiyiz, hem gereğini yapmıyoruz.
Başka ülke milli takımında oynadığı için Türk olsa da tff ye göre yerli sayılmıyor bildiğin kadarıyla.Kendlsş Türk vatandaşı olabilir kolay ama yerli oyuncu statüsü alamıyor

Başka ülke milli takımında oynadığı için Türk olsa da tff ye göre yerli sayılmıyor bildiğin kadarıyla.Kendlsş Türk vatandaşı olabilir kolay ama yerli oyuncu statüsü alamıyor
A milli takıma uygunluğu bulunmayan oyuncular için diye biliyorum. Mesela Yusuf Avusturya milli takımında oynadığı için Türk milli takıma uygunluğu yok. Ama mavi kart kontenjanını kullanabiliyor. Uruguay milli takımında oynaması engel teşkil etmez bu durumda. Bu sezon için geçti artık. Önceden düşünülmesi gerekirdi.

Önceden çifte vatandaş olup başka MT seçenler (Gurbetçiler) yahut Türki ülke vatandaşları için geçerli mavi kart uygulaması. Olmayacak dua yani Muslera hakkında söylenenler. Geçiniz...

Üst Alt