#80 Olimpiu Moruţan - Sayfa 75 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
çalımı basabiliyor ama hızıyla birleştiremediği için geniş alanda tehdidi az

kaleye yakın almak mecburiyetinde

biz de o konforu sağlayamıyoruz maalesef.
hocanın kendi oyuncularını tanıdığını sanmıyorum.

mesela; babelden takımı yönlendirmesini bekliyor
morutandan açık alanda basıp gitmesini
taylandan meloluk yapmasını
cicadan savaşçı ortasaha olmasını vs

adam kendi takımını tanımıyor, takıma göre oyun oynatmıyor, bu düzende isterse salah malah gelsin rezilleri oynar çöp gözükür

takımın en yetenekli oyuncusu ya sonradan giriyor ya da 60 olduğunda oyundan çıkıyor.

bu arkadaş bizim takımdaki topçulara yeteneğinin zekatını verse herifler ihya olur. fakat böyle bir yeteneği işlemek ve potansiyeline ulaştırmak da bir beceri istiyor.

sayın hocamda bu beceri seviyesi oldukça düşmüş gözüküyor.

morutanın oyundan çıkması için kenarda hızıyla ya da fiziğiyle fark yaratacak bir topçu lazım, onyekuru gibi. bana kalsa sahada yürüse de çıkarmam.

fakat teknik ekip bu arkadaşı çıkarıp babeli almayı tercih ediyor.

takımın en yetenekli oyuncusu ya sonradan giriyor ya da 60 olduğunda oyundan çıkıyor.

bu arkadaş bizim takımdaki topçulara yeteneğinin zekatını verse herifler ihya olur. fakat böyle bir yeteneği işlemek ve potansiyeline ulaştırmak da bir beceri istiyor.

sayın hocamda bu beceri seviyesi oldukça düşmüş gözüküyor.

morutanın oyundan çıkması için kenarda hızıyla ya da fiziğiyle fark yaratacak bir topçu lazım, onyekuru gibi. bana kalsa sahada yürüse de çıkarmam.

fakat teknik ekip bu arkadaşı çıkarıp babeli almayı tercih ediyor.
1-2 maç sonra tamamen yedek bırakacak diye korkuyorum. 10 no olarak kullansa şu çocuğu her maç 3-4 aksiyonu olur ceza sahası civarında

Ben kenarda oynamasından yanayım. Merkezde olsa açısı daralacak ve boğuşması gereken oyuncular artacak. Hani Cicaldau için denilen şey Morutan için de geçerli. Soluna alıp içeri kıvrılarak oynamalı, kafasını da biraz daha kaldırarak oynamalı. Yeteneğinden şüphe yok zaten.

Takımın boyu uzun olduğu için kendini tam gösteremiyor, savunma ile kendi arasında 50 metre falan oluyor oynarken...

Morutan 10 numara oynasın diyenlerin çoğu, Cicaldau' nun da sürekli rakip ceza sahası civarında bulunması gerektiğini söyleyen kişiler...

Defansı bu kadar aksayan takıma sundukları reçeteye bak!..FT bile hayal aleminde bu denli turlamaz yaw!..

Morutan 10 numara oynasın diyenlerin çoğu, Cicaldau' nun da sürekli rakip ceza sahası civarında bulunması gerektiğini söyleyen kişiler...

Defansı bu kadar aksayan takıma sundukları reçeteye bak!..FT bile hayal aleminde bu denli turlamaz yaw!..
Takimda geri 4'lu, Taylan ve Berkan ile 6 savunma var zaten. Kac tane savunma oyuncusu gerekiyo? Defansi aksayan takimin problemini adam gibi bir sistemle cozersin. Morutan, Cica gibi seni ileri tasiyacak yegane adamlari mac boyu savunma yaptirarak degil. Bu takim gol atmadan sampiyon olamiyacak degilmi.

Takimda geri 4'lu, Taylan ve Berkan ile 6 savunma var zaten. Kac tane savunma oyuncusu gerekiyo? Defansi aksayan takimin problemini adam gibi bir sistemle cozersin. Morutan, Cica gibi seni ileri tasiyacak yegane adamlari mac boyu savunma yaptirarak degil. Bu takim gol atmadan sampiyon olamiyacak degilmi.
Senin kadrolarında kaç orta saha oyuncusu oynuyor birader?!..

3 orta sahadan ikisi hücuma dönük Cica ile Morutan olursa, onların arkasını merkezde tek başına toplayacak bir DM henüz icat edilmedi de!..

Beklerin ve DM nin performansının artmasıyla Cica' ya binen defansif yük azalır ve hücuma daha rahat çıkar; fazlası olmaz...Hem Cica full ofansif oynasın, hem Morutan serbest takılsın; denk rakiplere karşı futbolun gerçeklerinden uzak bir yaklaşım...

Ha, 3-4-3 dizilişinde Morutan kanat forvet gibi oynar, defansif sorumluluğunu azaltırsın. Ancak o durumda da Merkezdeki iki orta saha oyuncusundan biri olan Cica' nın defansif sorumluluğu daha bile artmış olur...

Söylenenler doğru mu doğru. E bunu sahada uygulayabilmek yada o dizilişi bulmak da bi zahmet hocanın işi. Senede milyonlarca lirayı niye alıyor.

Senin kadrolarında kaç orta saha oyuncusu oynuyor birader?!..

3 orta sahadan ikisi hücuma dönük Cica ile Morutan olursa, onların arkasını merkezde tek başına toplayacak bir DM henüz icat edilmedi de!..

Beklerin ve DM nin performansının artmasıyla Cica' ya binen defansif yük azalır ve hücuma daha rahat çıkar; fazlası olmaz...Hem Cica full ofansif oynasın, hem Morutan serbest takılsın; denk rakiplere karşı futbolun gerçeklerinden uzak bir yaklaşım...

Ha, 3-4-3 dizilişinde Morutan kanat forvet gibi oynar, defansif sorumluluğunu azaltırsın. Ancak o durumda da Merkezdeki iki orta saha oyuncusundan biri olan Cica' nın defansif sorumluluğu daha bile artmış olur...
Takimda gole yakin Cica, Morutan, Forvetler(genelde yalniz biri sahada) ve Kerem disinda adam yok. Bu 4 adamin ikisini kaleden uzak oynattigimiz icin takim gol atamiyo sezon basindan beri. Yemeyede halen devam ediyo. 4.6 milyon euro yillik maliyeti olan bir teknik kadromuz var. Sorunu cozmek senin benim isim degil.

Söylenenler doğru mu doğru. E bunu sahada uygulayabilmek yada o dizilişi bulmak da bi zahmet hocanın işi. Senede milyonlarca lirayı niye alıyor.
Bunu kim belirliyor? Sana göre doğru, bana göre değil. Niye olmayacağını da söylüyorum kendimce. Siz de öyle yaparsanız bir anlamı olabilir...

''MM-Halil-Kerem-Morutan-Cica hepsi birden hücuma dönük oynasın. Hoca değil mi, Terim çözsün'' diyeyim ben de o zaman; ne farkı var?..

Bazı maçlarda yahut bazı maçların belli bölümlerinde zaten bunu da deneyecektir Hoca. Ancak takımın birinci planı olamaz...

Cica ve Morutan; sevdiğim, transfer edilmiş olmalarından memnuniyet duyduğum, yetenekli oyuncular...

Cica 8.5 numara gibi oynamalı, öyle de oynatılıyor. Takım defansına katkı vermesi gerekiyor ki kadro zaafiyeti nedeniyle sıkıntı yaşanılan şu dönemde sorumluluk bilincini ayrıca takdir ediyorum. Hem kadronun daha yeterli hale gelmesi, hem de kendisini geliştirmesiyle birlikte, hücumda daha baskın rol alacağını umuyorum; halihazırda 4/4 lük adam olsa bize kalmaz, birkaç yıl önce Batı Avrupa kulüplerinin yolunu tutardı zaten...

Morutan' ın, şu an kadrodaki en yetenekli futbolcu olduğuna dair yaygın kanaate net katılanlardanım. Ancak yetenek=yeterlilik denkleminin yanlışlığının sayısız örneği var. Maç içi devamlılığı başta olmak üzere geliştirmesi gereken bazı yönleri olmasa, o da bize kalmazdı...

Bu iki oyuncumuzun buranın kıymetini en iyi bilenlerden olduğu, verdikleri demeçlerden, davranışlarından filan çok belli oluyor. Çok önemli bulduğum bir konudur. Orta ve uzun vadede kendilerinden beklentim oldukça yüksek...

Saygıdeğer ft kendisini yiyecek gibi durıyor her maç aynı dakikalarda alarak halbuki geçen maç oyundan almasa en azından 1 gol daha bulabilirdik

Eğer gençlere yatırım yapcaksan az sabırlı olcan 2. Yarı başında oyundan topçu alarak genç oyuncu falan yetiştiremezsin

Üst Alt