#81 Hamza Akman - Sayfa 29 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bu çocuğu geliştireceksek kiraya falan verilmesin. Kiralık kulüpte gelişen tek kişi Arda Turan başka da hatırlamıyorum. Hangi genci kiraya verdiysek vasatlaştı. Gözümüzün önünde aşama aşama belirli bir rolde oynatmaya başlayalım. Atılım yapacaksa burada yapsın zaten para sıkıntısı da var tam fırsatı oyuncu çıkartmak için.

Bu çocuğu geliştireceksek kiraya falan verilmesin. Kiralık kulüpte gelişen tek kişi Arda Turan başka da hatırlamıyorum. Hangi genci kiraya verdiysek vasatlaştı. Gözümüzün önünde aşama aşama belirli bir rolde oynatmaya başlayalım. Atılım yapacaksa burada yapsın zaten para sıkıntısı da var tam fırsatı oyuncu çıkartmak için.
işin en üzüntü veren kısmı ; bu çocuğun hiç oynayamadan gözümüzün önünden kayıp gitmesi.
Bu kadar kötü oyuncuların yer aldığı orta sahada bu çocuk nasıl hiç yer bulamıyor inanın aklım mafsalım almıyor yaaa.Bu çocuklar ne zaman pişecek ne zaman olacaklar. Kiralık konusuna kesinlikle katılıyorum .Yunus gitti harikalar yarattı geldi ne oldu????üstüne fersaha fersah fazla maaşlarla Tete gibi , Ziyech gibi oyuncular geldi. Sonuç .Artık kesinlikle bir yerlerde hatalar olduğunu düşünmeden edemiyorum.

Bazılarının düşündüğünün aksine ümit vaad eden altyapı ürünleri oynayabilecekleri bir yerlere kiralık gönderilmeli asıl ki maç kondüsyonu ve tecrübesi kazanabilsinler. Burada kalıp birkaç maç 5-10 dk süre almakla üzerine fazla bir şey ekleyemezler. Kiralık veya bonservisiyle gidip bir daha adını duymadığımız çocuklar için yapacak bir şey yok; kapasiteleri yokmuş demektir. Yapacak adam bir şekilde bir yerlerde patlar...

Bu çocukların hepsi üst düzey profesyonel futbolcu olamayacaklar. Şimdi U21 takımı deniyor; eskiden ''PAF (Profesyonelliğe Aday Futbolcular) takımı'' tabiri kullanılırdı...Çok beğenilip dikkat çekenlerin profesyonelliğe sıçrama ihtimali daha yüksektir, o kadar, fazlası değil...

Yani beklentiyi doğru belirlemek lazım. İçlerinden çok azının iyi bir seviyeye gelmesi zaten işin doğası gereğidir. Altyapıya alınırlarken hakkaniyetli seçimler yapılıp yapılmadığı, verilen eğitimin yeterli olup olmadığı tartışmalı olsa da o konularda % 100 ideal noktada olunsa bile öyle senede 5-10 futbolcu profesyonelliğe adım atıp ortalığı kasıp kavurmayacak. Dünyada bunu yapabilen bir kulüp olmadı, olmayacak...

Hala kiralık falan konuşuluyor. O iş o kadar kolay değil. Topçu iyi ise gelişiyor her türlü oynayarak. Onun dışında oyun tarzı olarak dayanıklılığını çok üst düzey seviyeye çıkarması lazım ki bizde oynasın onu da yapmamış bu ana kadar belli.

Fizik olarak a takım seviyesine gelmemiş topçuyu oynatma lüksümüz yok. O seviyeye gelsin ki daha sonra oynayarak oyun görüşünü taktiğini geliştirsin. Örnek barış alper yılmaz ve semih kılıçsoy.

Kesinlikle bizim gibi büyük bir kulübün fizik olarak gelişmemiş topçularla vakit kaybetmemesi gerekiyor.

Bir örnek daha real madridin ardaya yaptırdığı antremanları düşünün.

Kiralık giderek zoraki fiziği maç temposuna gelir ama bu sefer çok özel yeteneği yok ise vasat topçuya dönüşüyor.

1,5 sene önce de aynıydı bu çocuk geçen sene bir durgunluk yaşası sakatlık vs aşına ancak saha önceden şans verebilirdi bizde bu konular uzatıldıkça uzatılıyor. Şov için değil de oyuncuyu kazanmak için adımlar atmak lazım. Ümraniye falan diyorsunuz da ligdeki takımların bazıları %30 daha güçlüdür misal onlar karşı bile ıkınıp sıkılıyoruz. Türkiye’de başarılı olacak profil bu.
Hareketli, genç, risk alan. Avrupalı da zaten o yeteneğin kokusunu alınca geliyor zaten bu da genç oyuncuyu daha motive eder.
2 sene güzelce parlatıp uygun bir bedelle okutacaksın.

Yav sürekli fizik fizik fizik kardeşim fizikten kastınız ne. Kuvvet deyin şuna artık bizim gsc fizik fetişisti yaa yemin ederim. 60 kilo ziyech 10 yıldır da 60 kilo herif ama kuvvetliydi hep bize gelene kadar. Mesela di maria çöpten hallice cevik, kuvvetli ve hızlı herif. Mesela modric say say bitmez.

Yav sürekli fizik fizik fizik kardeşim fizikten kastınız ne. Kuvvet deyin şuna artık bizim gsc fizik fetişisti yaa yemin ederim. 60 kilo ziyech 10 yıldır da 60 kilo herif ama kuvvetliydi hep bize gelene kadar. Mesela di maria çöpten hallice cevik, kuvvetli ve hızlı herif. Mesela modric say say bitmez.
Fizik sadece kuvvet değil dayanıklı olması lazım çevik olması vesaire. O saydığın topçular sadece kuvvetli değiller ama çok dayanıklı çevik ve süratli topçular.

Fizik kelimesi bunların hepsini kapsar. Ben kuvvet demem zaten sadece kuvvetten bahsetmiyorum. Kuvvet diyerek kendin ortaya çıktın sonra kendi tezini sanki benim tezimmiş gibi çürüttün.

Ek olarak Hamzanın kuvvete carlos gibi bacaklara ihtiyacı yok. Anlattım yukarıda dayanıklı olmasına çevik olmasına ihtiyacı var.

Ali Turap Gençler içinde a takım seviyesine en yakın oyuncu. Hamza dan daha önde buna rağmen bir maça çıktı yorumları hatırlarsınız çocuğa denmeyen kalmadı. Hamza'nın bence de önce kiralıkta kendini ispatlaması gerekiyor. Şuan oynasın diyenler ilk maçında en çok sövenler olacak.

Ali Turap Gençler içinde a takım seviyesine en yakın oyuncu. Hamza dan daha önde buna rağmen bir maça çıktı yorumları hatırlarsınız çocuğa denmeyen kalmadı. Hamza'nın bence de önce kiralıkta kendini ispatlaması gerekiyor. Şuan oynasın diyenler ilk maçında en çok sövenler olacak.
Zaten en büyük sorunda burada başlıyor.Tahammul 0 .Yabacilara tahammül fersah fersah daha fazla.

Bu çocukların oynayabileceği bir rezerv lig hala neden kurulmuyor anlam veremiyorum.
Geçen sezon mu evvelki sezon mu ne kuruldu ya sonra sezonun ortasında koç ! istedi diye iptal olmuştu
tff yi beklersek işimiz yaş.
Hollanda-Belçika gibi ülkelerden bizim gibi oyun mantalitesine sahip ve şampiyonluk kovalayan bir takımla anlaşma yapıp altyapıdan gençleri ve genç yabancı scout transferlerini oraya kiraya göndermeliyiz.

Rezerv ligler birseye yaramaz. Almanlar, Belcikalilar, Holandalilar gibi 2. takimin Rezerv Ligi yerine alt liglerde oynama hakki olmali. O takimlarin 2. Lig beyaz yada kirmiziya kadar yükselme izni olmali. 18-19 yasinda orda olgun adamlara karsi oynayarak kendilerini gelistirmeleri bence daha mantikli.

Rezerv ligler birseye yaramaz. Almanlar, Belcikalilar, Holandalilar gibi 2. takimin Rezerv Ligi yerine alt liglerde oynama hakki olmali. O takimlarin 2. Lig beyaz yada kirmiziya kadar yükselme izni olmali. 18-19 yasinda orda olgun adamlara karsi oynayarak kendilerini gelistirmeleri bence daha mantikli.
Birsekilde oynasinlarda gözümüzün önünde olsunlarda.Heba olup gitmelerine bir dur diyelimde adı ne olursa olsun.Tek isteğim bu.

Ali turap galatasaray a takımı seviyesinde 1 topçu değil

Ali turap galatasaray a takımı seviyesinde 1 topçu değil
Başına birşey gelmesine gelmezde senin düşüncen nihayetinde ,bu çocuklar gökten zembillemi A takımı seviyesinde olacaklar.Hamzayi bir 2-3 maç 90 dakika görürüz öyle karar verilir.Bu çocuklara biraz sabır biraz emek harcamak zo-run-da-yiz

Bu maçta şans verilmesi gerektiğini dusunuyorum. Eyüp bana biraz ağır geldi, Hamza hızlı, daha çabuk karar veriyor.

Üst Alt