#87 Robinson Zapata - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#87 Robinson Zapata

Cevap: #87 Robinson Zapata

Simo kova, Tafi bilmem ne, Mondi bilmem ne, uzar gider. Bakın kimse Zapata b kalecilerin kalibresinde demiyor. Simovic haric hepsinin ilk maclarını hatırlıyorum. Hepsi elestirildi. Biraz tolerans gösterin. Takım 3 kuluvarda yürümüyoki bu kadar baskı yapıyosunuz. Galatasarayın ölüsü bile Avrupa'ya gider. Fazla tedirgin bazılarınız.

Yahu asmayın adamı hemen. Daha ilk maçına çıktı adam oynasın birkaç maç. 2. golde yapacağı hiçbir şey yoktu zaten, ilk golde de aynı şekilde bir köşeyi seçip atlaması gerekiyordu ama yanlış tercih yaptı. 3.golde biraz daha atik davranıp kurtarabilirdi belki evet. Ama dediğim gibi daha erken, biraz sabredelim.

Simo kova, Tafi bilmem ne, Mondi bilmem ne, uzar gider. Bakın kimse Zapata b kalecilerin kalibresinde demiyor. Simovic haric hepsinin ilk maclarını hatırlıyorum. Hepsi elestirildi. Biraz tolerans gösterin. Takım 3 kuluvarda yürümüyoki bu kadar baskı yapıyosunuz. Galatasarayın ölüsü bile Avrupa'ya gider. Fazla tedirgin bazılarınız.

Tek cümle, Hagi sevgin her şeye ağır basıyor.

Sen böyle bir kafa topunda ters köşeye atlayan ve şuursuzca atlayan bir kaleci gösteremezsin. İkinci bir durum da şu. İlk golünde kesinlikle hatası var. O direğe o kadar yapışırsa içeri atılan topta ters köşeye zıplar. Oysa direkten 2 adım içeride olsa top içeri gelene kadar pozisyonunu almış olur ve vurulan topta doğru köşeye atlar. Tutar tutmaz ayrı bir olay. Yakın mesafeden tutamadı dersin ama hatalı. İki tane korneri aldı diye övmeye gerek yok, Ufuk da alıyordu arada bir 2 tane.

O direğe yapışmasa kapattığı köşeden golü yeme şansı doğar ki asıl hata budur. Hata yapıp o direğe yapışmasa yine golü yerdi. Ters ayağında yakalanmaması için ya ortada yada uzak direkte olması lazımdı. İlk golde kesin hatası yok.

O değil de son dakikada yaptığı ama hakemin vermediği penaltıyı gördünüz mü ?

Kusura bakmayın da normal bir kaleci topa öyle gitmez. Sanki gelen bir adam yokmuş gibi kucaklamaya çalışıyor topu.

Yan toplarda iyiydi ama hakkını vermek lazım ama ben halaa Ufuk'dan çok fazlası olduğunu düşünmüyorum hatta Ufuk kendine güvendiği zaman Zapata'dan daha yararlı olur.

Bunlar dışında tek bir gerçek var o da kadromuzda adam gibi bir kaleci yok.

O direğe yapışmasa kapattığı köşeden golü yeme şansı doğar ki asıl hata budur. Hata yapıp o direğe yapışmasa yine golü yerdi. Ters ayağında yakalanmaması için ya ortada yada uzak direkte olması lazımdı. İlk golde kesin hatası yok.

Top havadan iniyor, defans Zurita'nın önünü kapatıyor , o köşeye topu atacak olsa bile Zurita -o açıdan- zıplayıp alır topu çok rahat. O direğe kadar yapışan adam tam ters köşeye atılan topu da alır içine. Bence net hatalı.

O değil de son dakikada yaptığı ama hakemin vermediği penaltıyı gördünüz mü ?

Kusura bakmayın da normal bir kaleci topa öyle gitmez. Sanki gelen bir adam yokmuş gibi kucaklamaya çalışıyor topu.

Yan toplarda iyiydi ama hakkını vermek lazım ama ben halaa Ufuk'dan çok fazlası olduğunu düşünmüyorum hatta Ufuk kendine güvendiği zaman Zapata'dan daha yararlı olur.

Bunlar dışında tek bir gerçek var o da kadromuzda adam gibi bir kaleci yok.

+1905

Yahu asmayın adamı hemen. Daha ilk maçına çıktı adam oynasın birkaç maç. 2. golde yapacağı hiçbir şey yoktu zaten, ilk golde de aynı şekilde bir köşeyi seçip atlaması gerekiyordu ama yanlış tercih yaptı. 3.golde biraz daha atik davranıp kurtarabilirdi belki evet. Ama dediğim gibi daha erken, biraz sabredelim.

Tabiki zaman gerek hemen ilk macta yerden yere vurmak yanlis,ama insanlarada artik ne sabir ne sevgi ne saygi kaldi,sinir küpü olduk resmen ,her hata ufak da olsa artik gözümüse öyle bir batiyorki deli olmak elde degil.hele sezginin 500.000euro cok buldu adam 2 tane gol atiyorsa ilk macinda ozaman gelde ......

Adam 6 aydır top oynamıyordu sanırım ve 2 haftalık idmanla maça çıktı + takıım arkadaşlarının hepsinin ismini bile bildiğine şüpheliyim ,eleştirmek için çok erken 3-4 maç geçsin öyle karar verelim.

Sertaç,

Zıplayıp alacağı kadar yükselen bir top olmadı. Defans önünü de kapatamıyor. Kapatsa orta açtırmazlar. Defans Cenk 'i de tutmuyor. Zapata 'nın 3 gol içinden en çaresiz olduğu pozisyon buydu bence de. Neyse sonuç olarak Galasataray 'ın kalecisi mi değil mi göreceğiz. Ekstra kurtarış yapmalı bu takımda oynamak için.

eleştirmek için çok erken. cenkin attığı gollerde yapabileceği fazla şey yok ama elyasanın topu ortaya geldi iyi yer tutsa alırdı.

Bu kaleci tam bir kova. İlk maçında Antepten Biri ofsayttan olmak üzere 4 gol yedi, birde yaptığı hareket kırmızı kart + penaltı gerektirir idi hakem görmedi.

Ligde averajımız -3 arkadaş . Bırakın şimdi kalecileri asıp kesmeyi asıl sorumlular nerde sizce

Santisle fraconun karışımı bu zapat

Santisin top gelmeden yatışını almış,franconunda topu sektirmesini.2 Özelliği bir arada barındırıyor

Üst Alt