#89 Sofiane Feghouli(ARŞİV) - Sayfa 299 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İlk yarı hakkında ki düşüncelerimi açık yüreklilikle her daim dile getirmiştim. Şurada ilk yarı arkasında duran bir elin parmağını geçmez. İlk yarı oynatılmaması neredeyse şampiyonluğumuza mal olacaktı. Feghouli benim için sezonun oyuncusu olmuştur. Aldığı yüksek ücrete rağmen kalitesini yansıtmış ve gereğini yapmıştır.

İlk yarı oynatılmaması şampiyonluğu getirmiştir olursak belkiide. Feg bu seviyede olmazdı bence o kadro konusu olmasaydı. Fiziksel ve mental anlamda iyi değil ve istikrarsızdı baya.

Belhanda ve Feghouli ikilisi bu akşam hayal kırıklığına uğrattı beni inşallah Beşiktaş maçında üstlerine düşeni yaparlar çünkü asıl önemli olan o maç

Ayaklar kötü değil ama hareket edemiyor olması en büyük eksikliği.

Bazen dripling ile taşıyıp oyunu açabilecek alanlar geliyor ama gidemeyeceğini bildiği için frene basıp Belhanda ve Mariano'yu arıyor oralarda.

Özellikle Mariano'nun da atletizmi köreldiği için sağ kanadımız yaratıcılık yönünden hala iyi olsa da hız eksiği çok dert açıyor başımıza.

Fakat her şeye rağmen bir iki pozisyonun içinde vardı Feghouli. Çaprazda gelişine vurduğu topu indirmeyi denese daha etkili olabilirdi. İkinci yarıda ise Belhanda'ya attığı iyi bir top vardı ama Belhanda felaket bir orta yaptı bomboşken.

kapalı takımlara zorlanıyor yapacak bişey yok. eldeki en iyilerden biri bu. tek başına maç almak kolay değil. hem de şanssız olursun bi maçı alırdın, mesela bursa deplasmanını aldı adam. her deplasman maçında biri kurtaracak diye beklersek çok puan kaybederiz. bi maçı da aldır diyolar hem belhandaya hem buna. kardeş takım koca bi çöp hangi birinde bi iki kişi kurtaracak.

bu tür kapalı takımlarda ve kilitli oyunlarda gol bulmak için;

duran topları etkili kullanman gerek, yapabiliyo muyuz ❌
uzaktan şutlar çekilmeli, var mı? ❌
takım daha hareketli oynamalı, öyle mi? ❌

mesela fener bjk maçlarında top oynamadan maç alıyolar. herkes bal falan diyor. futbol hata oyunu. 1 anlık hata 89 dakikalık güzel pyununa mal olur. sahte koşular yaparak ralibin alan açmasına ve hata yapmasına neden olursunuz. bugün keçiörenspor 11 kişiyle kapansın ona gol atmak da zor olur. çünkü blokları kitlemiş kalabalık adamla. çöp feneri bildim bileli hep ön direk arka direk koşuları yaparlar.

bizim takımdan beklenti belhandanın fegulinin maç aldırması, neden bir kişi ekstra oynamak ile yükümlü? takım 11 kişisiyle daha fazla koşup daha fazla hareket ederse zaten rakibi çözmüş olacaksın. dolayısıyla da biri çıkıp maç aldırır diye kazanma şansını o kişinin o günkü şansına bırakmazsın

Götünü kaldırmadığı zaman şutlar dağlara taşlara ortalarda dışarıya gidiyor işte. Hafta’da iki maç kaldıramıyor işte. O yüzden para ediyorken satılmalı. En çok para alan futbolcumuz üstelik.

Feghouli 'nin istatistikleri çok güzel ligde 7 gol 5 asist hiç fena değil bunun yanında maç başına 30 isabetli pas ve %82 isabet oranıyla oynuyor maç başına 1.2 şut çekiyor bunlar gayet iyi rakamlar ama ya işin dripling ve orta yönüne geldiğimizde ?

Maç başına 0.9 dribling ve 0.8 isabetli orta kesinlikle Feghouli klasına yakışmıyor. İşte tam da bu yüzden alacağımız sol kanat oyuncusunun inatla çok iyi dripling yapabilen ve isabet yüzdesi yüksek ortalar açan bir kanat oyuncusu olmasını istiyorum. Trezeguet 'de bu oran 3.2 dripling ve 1.8 isabetli orta üstelik bunu yaparken 9 gol ve 9 asist katkısı da vermiş maç başına 3.1 şut denemiş

Ne olursa olsun Trezeguet gibi driplingleri ve isabetli ortaları ile hücumda çeşitlilik katacak bir adama ihtiyacımız var ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt