#92 Steven Nzonzi - Sayfa 56 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#92 Steven Nzonzi

6 numarada hiçbir yaraya derman olmuyor. Biz ayağı iyi top yapan veya herkesin topla yardırdığı büyük takım değiliz ki 6 numarada bu adamın sakinliği fark yaratsın. Zonzi bize anca 3'lü stoperin ortasında katkı verir. 6 numarada Lemina bu kadar istim üstündeyken Zonzi'yle başlamak saçmasapan bir hareketti. Ama Zonzi'nin kalitesini ikame edecek bir oyuncu da elimizde olmadığına göre bu oyuncudan faydalanmak durumundayız, bunun da en kolay şekli 3'lü savunmada oynatmak. Bizim kalibrede takım için 6 numarada oynatmak için fazla düz, kulübede oturtmak için fazla lüks. Şu anda etkisiz eleman gibi takılıyor sahada.
ya da lemina 6ya nzonzi + seriyi 8e atacagiz

Rıdvan Dilmen: "Türkiye'ye çok orta saha oyuncusu geldi. Appiah gibisi de geldi ama bir Fernando gelmedi. Fernando lider oyuncuydu. Bazen bir oyuncu, çok oyuncudur. Galatasaray'da bana bir tane lider oyuncu söyleyin yok işte ama Fernando tam bir liderdi"
Aynen böyle düşünüyorum. Fernando Melo'dan da daha iyi futbolcuydu.

TRT-LX1 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Rıdvan Dilmen diyorsa kesindir.

ya da lemina 6ya nzonzi + seriyi 8e atacagiz

Seri de 6 oynamayı seviyor, en çok orada verimli. Lemina yine daha opsiyonel de o da zırt pırt sakatlanıyor. Bari herif sağlamken 2 maç 6'da faydalansak diyorum hop gidiyor hoca yeniden 8'e koyuyor. Bir izleyemedik Donk-Zonzi-Marcao'lu 3'lü, önünde Seri-Lemina-hocanın evladını yanyana. Ama Zonzi 6 numara için hakikaten çok faydasız bizim için. Bari hücuma çıkınca bekler açılıp Zonzi geriye gitse, hücumu 3'lü gibi oynasak diyorum onu da yapmıyoruz. Hem hücumda çoğalamıyoruz, hem dönüşte 3'lü yerleşemediğimiz için beklerin arkasında kırıcı olamıyoruz. Saçmasapan bir sistemsizlik.

Ne yalan söyleyeyim beğenmedim tabi bunda kaç haftadır oynatılmamasının verdiği kırıklık var muhtemelen.
Sezon başındaki nzonzi nere bu maçtaki nere.

Rıdvan Dilmen: "Türkiye'ye çok orta saha oyuncusu geldi. Appiah gibisi de geldi ama bir Fernando gelmedi. Fernando lider oyuncuydu. Bazen bir oyuncu, çok oyuncudur. Galatasaray'da bana bir tane lider oyuncu söyleyin yok işte ama Fernando tam bir liderdi"
Aynen böyle düşünüyorum. Fernando Melo'dan da daha iyi futbolcuydu.

TRT-LX1 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Felipe melo varken biz buyuk maç kaybetmiyorduk.Fernando dediğin adam pısırığın tekiydi.Malatyada canlı izledim malatyalı ortasaha bir taban gösterdi maç boyu fernando ikili mucadeleye bile girmedi.Meloyu çabuk unuttunuz herhalde.Melo bambaşka bir adamdı.

Seri de 6 oynamayı seviyor, en çok orada verimli. Lemina yine daha opsiyonel de o da zırt pırt sakatlanıyor. Bari herif sağlamken 2 maç 6'da faydalansak diyorum hop gidiyor hoca yeniden 8'e koyuyor. Bir izleyemedik Donk-Zonzi-Marcao'lu 3'lü, önünde Seri-Lemina-hocanın evladını yanyana. Ama Zonzi 6 numara için hakikaten çok faydasız bizim için. Bari hücuma çıkınca bekler açılıp Zonzi geriye gitse, hücumu 3'lü gibi oynasak diyorum onu da yapmıyoruz. Hem hücumda çoğalamıyoruz, hem dönüşte 3'lü yerleşemediğimiz için beklerin arkasında kırıcı olamıyoruz. Saçmasapan bir sistemsizlik.
seri 6 da oynamayi felan sevmiyor. seri daha cok 8/10 arasi oynamasi gerek bugün oldugu gibi. 3 kere böyle oynadi 3 kere de en iyisiydi. bugün gibi devam edeceksin ( + 2 tane kacan kanat)

Sistemi olan herhangi bir teknik adam once onun ismini tahtaya yazar. Ama 3lu savunma ortasi, ama 6 numara, her turlu oynar. Belhanda copunun ilk 11 ciktigi bir takimda yer bulunamamasi tam bir geri zekalilik.

Ben Melo ile kıyaslanabilecek bir orta saha görmedim Türkiye'de hiç, adam 2-3 kişinin birleşimi gibiydi. Kafa topu, pozisyon alma, uzun top, dribbling, agresiflik zaten öylesi dünyada bile yok şu an. Nzonzi'ye gelirsek Terimin sisteminde eleştiri yemesi normal ama ilk haftalardaki isteği hiç yok, o maçlarda da herkes söylüyordu birkaç haftaya takıma uyar diye aynen öyle oldu. Gevşek araplar ve Terimin boktan sistemi Dünya üzerindeki her oyuncuyu düşürür bence.

Sıkıntı şuradan kaynaklı adam oyunu tek yönlü oynuyor bizim gibi hareketsiz takımda çok göze batıyor

Sevilla gibi sistem takımları için mükemmel bir adam zaten o yüzden oralarda başarılı oldu

Nzonzi, Lemina ve Seri gibi yeni elemanlar konusunda İmparator'un hataları olduğunu düşünüyorum. Kapasitelerinin çok altında oynuyor herifler, ara ara da bize gösteriyorlar bu durumu. Gerçi Nzonzi sene başında çok iyi oynuyordu bence, onu da kulübeye çekmek demoralize etmiş olabilir.

Üst Alt