abd'de eşcinsel evliliğin yasal olması - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

abd'de eşcinsel evliliğin yasal olması

Istanbul_Turkey_LGBT_pride_2012_(49).jpg

Mi demiş obama da

Olaya bak devlet cikip durduk yere temel hakkini yasak ediyor sonra hadi tamam diyince millet seviniyor.

Sen sevdikten sonra devlet neye karisiyor o nasil bir hadsizlik duyguya karisilir mi?

Bir insan karşı konulamaz bir şekilde aynı cinse ilgi duyuyorsa yapacak bir şey yok, o insana karışmak kimsenin ne haddi ne de hakkı, bu çerçevede olumlu bir gelişme bana göre. Yalnız eşcinsel çiftlerin çocuk sahiplenmesini doğru bulmuyorum açıkçası.

ne yazmıştın d. kardeşim

bende yazayım aynısını

bir gün murhonun editlerindende kurtulacağız aynı gayler gibi inş.
gay kelimesinin türkçesini yazmıştım

biz daha bunu sansürlüyoruz murhan gelir sansürler şimdi dedim

halbuki adamlar bunu yasal olarak tanıyıp evliliğine onay veriyorlar biz forumda bile yazamıyoruz dedim

tabi anında edit

Ve tabiki toplum böyle olaylara hazir degil. Almanya gibi bir ülkede bile, iki babasi olan bir cocugu okulda yasatmazlar, cocuklugunu alirlar. Bunun ile alakali lesbiyen aile icinde büyümüs bir kiz da makale yayinlamisti, ve en azindan bir taraf Öz annesi olmasina ragmen, yasadigi sikintilari dizmisti. Simdi burada biri cikip, nekadar nankör kiz diyebilir, ama böyle bir durumda cocugun sirtina kücük yasta daglari yüklemis oluyorsun.

Seçim yapamayacak yaşta olan çocuğun eşcinsel bir çifte evlatlık olarak verilmesi büyük haksızlıktır bana göre.

'bana gore', so : subjektif fikir

in that case, burada sozunu ettigin haksizlik, objektif olarak haksizlik degil, sadece senin dayanak noktalarindan tureyen dunya gorusunde haksizlik, innit?

Doğal olmayan bir hayata mahkum edilmemesi gerekir.

her sey dogal, aka 'doganin parcasi'

doga = degisim/hareked

Biraz daha açacak olursam; straight olan/olacak bir insanın eşcinsel ebeveyne sahip olması bana sıkıntılı geliyor.

cocuk str8 olabilir, escinsel de olabilir. nitekim, str8 ebeveynlerin yaninda yetisen tonla escinsel cocuk var, paralel sekilde escinsel ebeveynlerin yaninda yetisen tonla str8 cocuk ,neden olmasin

kissadan hisse; ortada zihinsel ve kulturel sartlanmisliklardan ote herhangi bir problem oldugu soylenemez ,diye dusunmekteyim

Ve tabiki toplum böyle olaylara hazir degil. Almanya gibi bir ülkede bile, iki babasi olan bir cocugu okulda yasatmazlar, cocuklugunu alirlar. Bunun ile alakali lesbiyen aile icinde büyümüs bir kiz da makale yayinlamisti, ve en azindan bir taraf Öz annesi olmasina ragmen, yasadigi sikintilari dizmisti. Simdi burada biri cikip, nekadar nankör kiz diyebilir, ama böyle bir durumda cocugun sirtina kücük yasta daglari yüklemis oluyorsun.

Haklısın zaten ABD'nin sevdiğim yönü bu.Bugün her 2 diziden birinde eşcinsel olan karakterler var.Topluma eşcinselleri benimsetmek için yapıldığını düşünüyorum.Dizilere filan baksan sanarsın her 4 ABDliden birisi eşcinsel diğeri yahudi diğeri de Hintli :)

Üst Alt