Abdurrahim Albayrak, Başkanlığa Aday Olmak İstiyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
1153300.jpg

Albayrak aday olmak istiyor
Mayıs 2021’de Galatasaray'ı seçimler bekliyor. Metin Öztürk resmen adaylığını açıklarken, Burak Elmas ile Ozan Korkut da çalışmalarını sürdürüyor. Mevcut yönetimin kimi aday çıkaracağı da bu noktada büyük soru işareti. Galatasaray’da yöneticilik tecrübesi anlamında mevcut yönetim içeresindeki en yetkin kişi ve başkanlığı düşünen Abdurrahim Albayrak var.

Başkan Mustafa Cengiz de şu an görevine devam etmek ve bir dahaki seçimde de adaylığını koymak istiyor. Ancak 16 Kasım 2020’ye kadar fikri değişirse ne olur.. Galatasaray Tüzüğü’nün 92. maddesine göre başkanlık makamı boşaldığında seçime 6 aydan fazla süre varsa bir ay içerisinde seçime gidilir, başkanlık makamı boşaldığında seçime 6 aydan az bir süre varsa yönetim kurulu ikinci başkan yönetiminde görevine devam eder.

16 Kasım'a denk geliyor
Tüzüğün ilgili maddesinde belirtilen bu 6 ay, mayıs ayının ikinci yarısının ilk cumartesi gününden geriye doğru sayılır. Bu tarih de 16 Kasım’a denk geliyor. Yani Mustafa Cengiz 16 Kasım’a kadar görevde kalırsa ve sonrasında görevinden çekilirse başkanlık koltuğuna Abdurrahim Albayrak oturacak, öncesinde görevi bırakırsa seçime gidilecek.

Ajansspor

Fenerbahçe olmadığımız için gerçek olmayacaktır. Abdürrahim şu 2. başkanlığı üstüne başkanlık seçimine girecek yüzsüzlüğü gösterirse Galatasaray'da 20 yıldır itinayla sürdürdüğü şakşakçılık mevkisinden de ilelebet aforoz edilir diye düşünüyorum.

HABERASLAN ÖZEL HABERİ

Galatasaray’da Mali genel kurul ve secimli genel kurul yaklaşıyor. Camiada baskan adayları bir bir ortaya çıkacak. Edindiğimiz net bilgi Burak Elmas başkanlığa aday olacak. Liste için de çalışmalara başladığı belirtiliyor.

Burak Elmas eski baskan Faruk Süren'in damadı ve UEFA kupasını kazanılan dönemde futbol şube sorumlusu görevini üstleniyordu.

Camiamız için hayırlısı olsun. Detay bilgiler geldikçe paylaşacağız.

Olmaz olsa da kazanamaz...
Bize Bahattin Demirbilek, Hakan Üstünberk, Erden Timur, ya da şimdiki Samsunpor sahibi kongre üyemiz Yüksel Yıldırım gibi gerektiğinde cebinden de para verecek; vizyonlu bir isim ve kaliteli bir yönetim lazım.

Geçmişte iyi şeyler yaptı ama mustafa cengizin son döneminde batırdı resmen ikinci adam olarak bu yüzden aday olsada kazanamaz bence haber yalan zaten

Üst Alt