Adnan Polat % 100 Futbol'da Önemli Açıklamalarda Bulundu - Sayfa 69 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Adnan Polat % 100 Futbol'da Önemli Açıklamalarda Bulundu

Cevap: Adnan Polat % 100 Futbol'da Önemli Açıklamalarda Bulundu

Hakkımız olan birşeyi koskoca Galatasaray Spor Kulübü gibi 100 küsur yıllık bir camiayı arkana alıpta koparabilmek başarıysa evet başarılılar. O bölgedeki arazinin ölçeğinin büyük olmasının etkisi olabilir mi?

herkese iyi geceler son mesajım bu. renkdaş herkes buna başarı diyorda sen bir tek karşı çıkıyorsan, bir kere daha düşün derim.

Bence bu yönetimi tek birşeyle eleştirebiliriz yerli kalitesini yükseltmemekle,tamam çoğu milli ama yinede genç gelecek vaad eden kaliteli yerliler alınabilirdi

Dogru, her gelecegi vaad eden oyuncu alt yapidan gelmesi gerek denen birsey yok. En son hangi oyuncu 18/19 yaslarinda Galatasaray'a geldi ve basariylan ayrildi ?

Oyoyoyyyyyyyy biraz şakasına yazmıştım onu da sen cevap vermişsin :) Zaten mali anlamda dedim. Fenerbahçe bizden daha iyi mali anlamda. Fakat Young Boys, Paok gibi takımlara yenildiler ve sonuç olarak futbolda başarısızlar..Bizim mali durum rakipten iyi iken biz de gittik Karpaty'e elendik. Kaza eseri denilebilir ama son yıllarda futbol sürekli geri gidiyor sportif başarı anlamında. Sonuç olarak çok derine gidersek şöyle bir problem var. Zaten mali olarak kurulan kadrolar o mali değerle orantılı başarı getirmiyor. 120-130 milyonluk takımlar bunlar. Fakat başarı o para ile doğru orantılı değil. Demekki futbolu iyi yönetemiyorlar.. İdari ve mali anlamda tabiki iyi olmak gerekir, ama futbol yönetimi bence şirket yönetmekten çok daha farklı..

Sadece mali başarı birşey elbett getirmez, idari yapın da iyi olacak, o sebeple "mali ve idari yapı" diyoruz :)

Elbette Karpaty'ye elenme sırasında hatalar var. Futbolu çok çok iyi yönetiyorlar diyemem ama o da dışarıdan görüldüğü kadar kolay değil. Rjkaard'ı getirmek ve şimdiye kadar göründüğü kadarı ile arkasında durmak da bir futbol yönetimi başarısı mesela. Umarım böyle devam eder.

Peki, Karpaty'ye neden elendik?

1. 2 Transfer gecikti.

2. Sakatlar etkiledi.

3. Balta gibi oyuncuların formsuzluğu etkiledi.

4. Sezona psikolojik olarak iyi başlayamamak etkiledi.

5. Belki teknik yönetimin hataları da olabilir. (Benim gördüğüm pek olmasa da)

Bunlardan transferlerin gecikmesi yönetimin hatası ama neden geciktiği konusunda da öyle veya böyle bir açıklama yaptı. Bunlar futbolun içinde var.

Peki bu yönetimden önce niye yapılmadı diye sorsam?

Belki de kulübün böyle bir taşınmazı hakkında böyle büyük ve önemli bir kararı almanın sorumluluğu derim. Neticede bunlar kulubün malları.

Bundan önceki yönetimler neden yapamamış o kadar kolaysa ruhsat almak? Lütfen önce o süreçleri bir oku bakalım, ruhsat almak o kadar kolay mıymış? Engellemek için birilerinin neler yaptığını da tahmin edersin sanırım.

Ayrıca şirket birleşmesine ne diyeceksin? O da mı başarı değil?

Tamam o başarıdır ama temellerini atan ve Adnan Polat'a teslim eden Özhan Canaydın'ı bir kalemde siliyoruz. Bu birleşme olayı için Özhan Canaydın çok uğraştı. AIG vardı onun için uğraştı, bu stad için, birleşme için, mali disiplin ve borçların erimesi için çok uğraştı rahmetli başkan sadece bu yönetime mâl etmeyelim.

Tamam o başarıdır ama temellerini atan ve Adnan Polat'a teslim eden Özhan Canaydın'ı bir kalemde siliyoruz. Bu birleşme olayı için Özhan Canaydın çok uğraştı. AIG vardı onun için uğraştı, bu stad için, birleşme için, mali disiplin ve borçların erimesi için çok uğraştı rahmetli başkan sadece bu yönetime mâl etmeyelim.

Sadece bu yönetime mal edilmiyorki zaten. Özhan Canaydın'ın bu konularda yaptıkları kesinlikle tartışılmaz ancak ondan sonra bu sorumluluğu almak ve bu kadar çabalamak da büyük başarıdır. Başkanlığı kimsenin istemediği bir dönemde bu adamlar başa geldiler ve bu sorumluluğu aldılar bunu unutmamak gerek. Ellerini taşın altına sokmayı bildiler o dönem.

Adnan Polat'ın iki sığınağı var; Riva ve Aslantepe. :)

Ne kadar basit değil mi? Riva ve Aslantepe..Hepsi bu mu yani..Adam Riva bilmem kaç şampiyonluk kadar değerli diyor yahu..Aslantepe gelir kaynağımız oldu daha içinde tek bir maç bile oynamadan..BU kadar basite indirgemeyin..

Belki de kulübün böyle bir taşınmazı hakkında böyle büyük ve önemli bir kararı almanın sorumluluğu derim. Neticede bunlar kulubün malları.

Ben silmedim kendisini, ki şimdi o dönemli mali zorlukları yeni yeni "daha iyi" öğrenince daha da saygı duyuyorum. Bu yönetimin mali ve idari başarılarını söylüyoruz diye Canaydın'ı silip herşeyi onlara mal ettim anlamına gelmez. Ayrıca o projelerin devamı da en az başlatmak kadar önemlidir, çünkü engellemek için herşey yapıldı, yapılıyor. Ayrıca çeşitli aşamaları var. Ruhsat almak da öyle, stad da öyle, birleşme de öyle. Diğer mali kaynak sağlayan daha küçük çaplı projeler de cabası.

Sadece mali başarı birşey elbett getirmez, idari yapın da iyi olacak, o sebeple "mali ve idari yapı" diyoruz :)

Elbette Karpaty'ye elenme sırasında hatalar var. Futbolu çok çok iyi yönetiyorlar diyemem ama o da dışarıdan görüldüğü kadar kolay değil. Rjkaard'ı getirmek ve şimdiye kadar göründüğü kadarı ile arkasında durmak da bir futbol yönetimi başarısı mesela. Umarım böyle devam eder.

Peki, Karpaty'ye neden elendik?

1. 2 Transfer gecikti.

2. Sakatlar etkiledi.

3. Balta gibi oyuncuların formsuzluğu etkiledi.

4. Sezona psikolojik olarak iyi başlayamamak etkiledi.

5. Belki teknik yönetimin hataları da olabilir. (Benim gördüğüm pek olmasa da)

Bunlardan transferlerin gecikmesi yönetimin hatası ama neden geciktiği konusunda da öyle veya böyle bir açıklama yaptı. Bunlar futbolun içinde var.

Utku ben genel birşeyden bahsettim sorun Karpaty değil. Galatasaray son yıllarda sportif başarı olarak kötü benim de kriterim bu arada Türkiye şampiyonluğu değilki onu da olamadık. Genel olarak Türk futbolu böyle. Yukarıda dediğim gibi takımların mali kadroları ile gelen başarı doğru orantılı değil. 120-130 milyonluk takımlar ki benim takımım Galatasay'da var bunun içinde o kadro değeri ile orantılı futbol oynamıyor ve başarı kazanamıyor. Atletico Madrid takım değeri olarak bizden çok mu iyi ya da Fulham.. Yani dediğim çok basit . Takım değeri ile ortada oynanan futbol ve sportif başarı anlamında bir dengesizlik var. Bu dengesizlik şu anda aşılamıyorsa 500 milyon euroluk takım kurduğumuzda da aşılacak diye kesin bir şey yok.

Üst Alt