Adnan Polat % 100 Futbol'da Önemli Açıklamalarda Bulundu - Sayfa 71 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Adnan Polat % 100 Futbol'da Önemli Açıklamalarda Bulundu

Cevap: Adnan Polat % 100 Futbol'da Önemli Açıklamalarda Bulundu

Ben sadece herşeyin kocaman bir yalan olduğuna inanıyorum.. 120-130 milyonluk kadrolar, ödenen paralar, gelen-giden futbolcular vs. vs. Türkiye'de hiç bir klüp bence futbol anlamında iyi yönetilmiyor. Başarı derken her sene kupa alsın gibi bir kriter de yok. Sadece takım değerine göre düzenli olarak kupalara katılsın, Şampiyonlar Liği'nde genel olarak gruplara kalsın, hatta gruplardan çıksın ya da UEFA'da yarı final görsünler vs. vs.. Valencia gibi falan olsunlar.. Kimse Barça ya da Chealse olmalarını beklemiyorki zaten..Bizim elimizde Chealse'de olan para olsa bile ben bizim onlar kadar iyi olacağımıza inanmıyorum. Kaos tüm yönetimler kaos. Ya Arsenal gibi olmaya çalış git futbolcu falan bulmayı dene ya da parana göre ideal bir çizgin olsun. Artı Rijkaard'ın açıklamaları ile başkanın açıklamaları zıt geldi bana. İdari ve mali konulara hiç değinmiyorum orda kimilerine göre başarılılar bana göre de görevlerini yaptılar. En azından görevlerini yapmaları bile bir başarı.. Ki klüp başkanı olmalarının da öyle çok sevdim bu takımı , rengine aşığımdan daha ziyade getireceği kariyer, açacağı yeni olanaklar vs. vs.. daha etkili bence. Siz inanabilirsiniz Adnan Polat'ın ya da Aziz Yıldırım'ın çok sevdiğinden dolayı başkanlık yaptıklarını. Ben inanmıyorum.

Valencia örneğini vermişsin Valencia'nın Avrupa'da geldiği yerlere bakarsan o kadar da iç açıcı olmadığını görürsün. Ama amacım bu yanlışını bulmak değil, senin ilk aklına Valencia gibi gelen takımların bile aslında her sene öyle başarılı olamadığını göstermek istedim. O kadar düzenli şekilde Avrupa'da bir yerlere gelebilen takım sayısı cidden çok az. Şampiyonlar Ligi'nde düzenli olarak gruptan çıkan veya UEFA'da düzenli olarak yarı final, çeyrek final oynayan takımların belki 1-2 istisna hariç tamamının bizden güçlü mali durumu var. Bizden mali olarak güçlü olduğu halde bunu başaramayan da takımlar az değil.

Valencia örneğini vermişsin Valencia'nın Avrupa'da geldiği yerlere bakarsan o kadar da iç açıcı olmadığını görürsün. Ama amacım bu yanlışını bulmak değil, senin ilk aklına Valencia gibi gelen takımların bile aslında her sene öyle başarılı olamadığını göstermek istedim. O kadar düzenli şekilde Avrupa'da bir yerlere gelebilen takım sayısı cidden çok az. Şampiyonlar Ligi'nde düzenli olarak gruptan çıkan veya UEFA'da düzenli olarak yarı final, çeyrek final oynayan takımların belki 1-2 istisna hariç tamamının bizden güçlü mali durumu var. Bizden mali olarak güçlü olduğu halde bunu başaramayan da takımlar az değil.

Kendinde demişsin ben Valencia salladım işte. Ama ismi aklımda kaldığına göre Avrupa'da düzenli olarak belirli bir çizgisi olan takım. Bu çizgide ara sıra yükselme ve gerilemeler yaşanabilir. Ki başarı yazmıştım sürekli kupalar alması falan değil belirli bir çizgisinin olması Avrupa'da.. Ben bizim takıma ve genelinde Türk takımlarına baktığımda bir çizgi görmüyorum. Direk sürekli alçalan, yükselen bir grafik.. Mali durumları diğer takımların bizden daha güçlü orası kesin. Artık takıma gaz vermekle, inançla falan aradaki büyük farklar kapanmaz. Fakat dediğimde ısrarlıyım bence Türk klüpleri özellikle futbol iyi yönetilmiyor. Yukarı da bir arkadaş yazmış çok doğru kim emin Rijkaard'ın başarısızlıkta kalacağına hatta kalacak diye bir açıklama yapılmasına karşın.. Sorunum Adnan Polat'la falan değil. Hatta görevlerini çoğu konuda yerine getirmiş olabilir.. Bence genel olarak kötü yönetiliyorlar takımlar.

Bu arada birşey sorcam. Avrupa'da bu en büyük klüplerin sonra ikinci büyük klüplerin başkanlarının hepsi iş adamı mı ? Herhangi bir şahsa ait olmayan klüpler dışında tabi bu sorum ...

Rijkaard 'ı tutmak niye başarı olsun? Zaten sözleşmeli çalışanı. Tutmak zorunda.

İşte bunu demek istedim. Başarısızlık olduğunda en kolay yol TD 'nin kellesini koparmaktır. Buna biz alışmışız ve Rijkaard 'ı göndermemesi bir lütufmuş gibi davranıyoruz. Bu alışkanlığı yıkmak içi Adnan Polat birşey yapmadı. Bu yüzden başarısız dedim az önce.

Senin için konuşmuyorum ama Polat 'ın her dediğine körü körü bağlı kalanlar, kesinlikle doğrudur diyenler aslında Polat 'a o kadar da inanmıyorlar. Nisan ayında ne olursa olsun ben Rijkaard 'a sözleşme imzalatacağım diyen Polat 'a inanan var mı diye sordum ısrarla bu topik aktifken ve kimse çıkmadı.:)

Şimdi "olanı anlatırken" inanırım elbette ama "sözleşme yenileyeceğim" lafını kendimin dediğimi duysam yine şüphe ederim çünkü o güne kadar herşey değişebilir şimdi öyle düşünse bile. Baskılara şimdiye kadar direndiği gibi direnemeyebilir, ki bunun için tutmak da başarıdır diyorum, baskılara direndi sonuçta. Bugüne kadar şampiyon olamayan kaç hoca görevi başında kalmış 3 büyüklerde, hatta 4 büyüklerde? Anadolu'da biraz başarısız olan kaç hoca kovulmamış, arkasında durulmuş? Yani tamam sözleşmeli çalışanı ama şimdiye kadar bu sözleşmelere bakılmıyordu. En azından yönetim bu anlayışı şimdilik kabul ettirdi.

Dediğim gibi gelecek için söylenene "inanıp inanmamakla" yeni olan bir olayı açıklarken anlattıklarına inanıp inanmamak farklı şeyler. Ben şu an Rijkaard'ı tutmak istediğini düşünüyorum ama fikri değişebilir, Rijkaard da gitmek isteyebilir. Ayrıca yine kabul ederim ki biraz politik açıklamalar da olabilir. Kafasından "belki bu sene de başarısız olursa gönderebilirim" diye de geçiyor olabilir ama bunu o kadar açıkça söylememesi de normaldir. Ancak yine de bu konudaki sözleri benim için bağlayıcıdır, gelecek adına birşey söylerse yapıp yapmadığına bakarım. Yapmazsa - puan olur benim için. Bunu inanmak-inanmamak olarak adlandırmak ve atıyorum Jovanovic olayındaki olaylara anlattıklarına inanıp inanmamakla kıyaslamak yanlış.

Renk olsun ya biraz takımlarda. Birisi söylemişti St. Pauli'nin başkanı bir pandomim sanatçısı ve aynı zamanda gay. Ne bileyim öyle birileri başkan olsun. Hatta onlar olmasa bile sıradan birisi başkan olsun işte bir sanatçı mesala ya da bir yazar.. Niye hep iş adamı sıkıldım bundan :) Hatta ilginci bence en çok düşünen de en çok üzülen de taraftar Türkiye'de. Mesala maçtan sonra burda kaç kişinin olasılığı var. Tühh ya çok sinirlendim şöyle 3-4 gün dinleneyim biraz, tatile gideyim, stres atayım diye :) Bazen düşünüyorum da özellikle burdaki taraftarları gerçekten benden çok hatta çok çok üzülüyorlar futbolcuların ya da yöneticilerin aldıkları parayı almasalarda -zenginler yöneticiler para almasalar da olur zaten ki almıyorlar herhalde- sonra o yöneticler ve futbolcular taraftar kadar üzülüyor mu? Endüstriyel futbola hayırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.. Romantik futbol geri gelsin artık. İşte Hagi gibi birisi gelsin takımı üst seviyelere taşısın, Maradona gibi birisi takımı tek başına şampiyon yapsın.. Sırf inançla ve çok iyi mücadele ile orta sınıf takımlar büyük takımları yensin, sürprizler olsun. Sıkıldım bu Barça, Chealse, gibi makine sistemi takımlardan. Para bizde iyi futbol bizde olmasın artık.. Mesala Bursaspor Şampiyonlar Liği şampiyonu olsun, böyle sürprizler olsun :)

Kendinde demişsin ben Valencia salladım işte. Ama ismi aklımda kaldığına göre Avrupa'da düzenli olarak belirli bir çizgisi olan takım. Bu çizgide ara sıra yükselme ve gerilemeler yaşanabilir. Ben bizim takıma ve genelinde Türk takımlarına baktığımda bir çizgi görmüyorum. Direk sürekli alçalan, yükselen bir grafik.. Mali durumları diğer takımların bizden daha güçlü orası kesin. Artık takıma gaz vermekle, inançla falan aradaki büyük farklar kapanmaz. Fakat dediğimde ısrarlıyım bence Türk klüpleri özellikle futbol iyi yönetilmiyor. Yukarı da bir arkadaş yazmış çok doğru kim emin Rijkaard'ın başarısızlıkta kalacağına hatta kalacak diye bir açıklama yapılmasına karşın.. Sorunum Adnan Polat'la falan değil. Hatta görevlerini çoğu konuda yerine getirmiş olabilir.. Bence genel olarak kötü yönetiliyorlar takımlar.

Bu arada birşey sorcam. Avrupa'da bu en büyük klüplerin sonra ikinci büyük klüplerin başkanlarının hepsi iş adamı mı ? Herhangi bir şahsa ait olmayan klüpler dışında tabi bu sorum ...

Onu diyorum belli bir başarı çizgisi pek yok Valencia'nin, sandığın kadar değil en azından yani, adını bildiğin bir yığın takımın da öyle istikrarı yok. 2-3 başarılı sezonu ile, kadrosundaki 3-4 yıldızı ile, İspanya Ligi ile aklında kalıyor ismi. Çok az öyle her sene Avrupa'da belli yere gelen takım sayısı. 10 takım yok söylediğin istikrarda. Valencia'nın 2000 yılından önce pek başarısı zaten yok, 2000 yılından itibaren de Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkamadığı, UEFA'da yarı finale ulaşamadığı sezon sayısı 6, UEFA çeyrek finallerini de sayarsan 4'e düşer bu sayı. 11 sezonda senin kriterine göre 5 başarılı 6 başarısız, hadi UEFA'da çeyreği de sayarsak 7 başarılı 4 başarısız sezon. Aslında bize göre iyi tabi ama onların maddi durumu bizden kat kat iyiydi sonuçta. Bizim de o zamanlardan beri aynı kritere göre 3 başarılı 8 başarısız sezonumuz var. Şimdi de mali krizdeler ve yıldızlarını sattılar. O kadar kolay değil o derece bir istikrar onu söylüyorum sadece.

Ben yatıyorum, sabah oldu. İyi sabahlar, iyi geceler, iyi günler, iyi akşamlar artık zaman diliminize göre doğrusunu seçin :)

@Selen: Eğer cevap yazarsan istersen özel mesaj atıver aynı mesajın kopyasını, kaynamasın ben göremeden, dayanamadım uykuya, uygun bir zamanda cevaplarım Görüşmek üzere... :)

Herkes uyudu herhalde. Seni başkan yapalım Utku.. Hem bana iş de verirsin aylık 10.000 euro maaşla.. Göz göre göre benim gibi bir yeteneği ellerinden kaçıracaklar. Odense klubüne mi başvursam çalışan arıyorlarmış :) İyi scoutluk yaparım deyip bizim belki meşhur orta saha üçlüsü ile varsa bir iki tane genç iyi futbolcuları takas ederiz.. Tüm camia bana inanılmaz bir saygı duyar o zaman :)

@ Utku sana da iyi sabahlar arada saat olarak fazla fark yok 1 saatcik kadar :) Burda kalan herkese de iyi sabahlar uyumaya gideceklere de iyi uykular ...

misimovic olmasaydi

ki o transferin bizle alakasi yok, diego olmasa dort donsen alamazdin misimovici

neyse

o transfer olmasa bu topikte neler konusulurdu acaba

prensiplerinden odun veren sadece baskan degil asil odun veren taraftarin ta kendisi

Adnan Polat'ın yaptığı açıklamalardan en güzeli şüphesiz Rijkaard'la koşulsuz sözleşme yenilenmesi oldu.

Senelerdir üzerimizdeki teknik direktör istikrarsızlığından kurtulmak en güzeli olacak.

Yok Skibbeyle 5 senelik sözleşme imzalansın, takımın başına Abdullah Avcı (ne başarısı varsa) gelsin falan.

En büyük transferler Rijkaard&Neeskens'tir.

Bunun dışında medyada çıkan saçma ötesi haberleri isim vererek ve direk hedef göstererek ifşa etmesi çok iyi oldu. Galatasarayla uğraşabileceğini sanan aptal fotomaç türevi gazete parçalarından ve bunlarda yazan yazar bozuntularına güzel kapaklar yolladı.

Ekonomik açıdan zaten klübün geldiği noktayı kimse inkar edemez, ancak sportif başarınında artık gelmesi için de gerekli herşey yapılmalı. Bunun için en başta istikrarlı takım ve istikrarlı hoca gerekir.

Youtube veya benzeri videosu varmi programin? Ya da baskanin aciklamalarinin iyi bir ozeti? Tesekkurler.

NTVSpor'un sitesinde videosu var.

Ben izledim ve anladım ki çok iyi yoldayız. Galatasaray prestijini bir kaç yıl içinde yeniden ve daha yüksek olarak kazanacaktır.

Fenerbahçenin sadece stad gelirlerinden 7 yıldır yıllık 30 milyon artısı var .Ama şampiyonluklarımız eşit... Benim için en önemli cümle buydu dünkü programa ilişkin. Sadece bunun için bile Adnan Polata eşit şartlarda mücadele edeceği bir 3 yıl vermek lazım.

Baskan RIva'yi satacagiz, satisindan 250-300 milyon harcayacagiz. Bunu da yatirim olarak kullanacagiz demis. Madem oyle bu paraya 165 milyonluk brcumuzu kapatin. Kalani ile toprak alimi falan yapin. O zaman kulup buyuk rahatlama icerisine girer. Zaten borcsuz olduktan sonra transferi falan da yillik gelirler sayesinde cok rahat yapmak mumkun. Tabii ki, borc hakikaten bu kadar ise. Hatta bu fikir icin imza kampanyasi duzenleyip kulube bile gondermek mumkun. Ahmet Ozgun Guven yapar bir seyler. :D Bu kez Delnan yazma... :D

Adanan Sezgin'in kellesini istiyorlar, iki sendedir saldırıyolar. Adnan Sezgin, Ankaragücü'nde futbol oynadı. Mülkiye mezunu. Federasyonda görev yaptı. Şenes Erzik'in genel sekreteriydi ben Galatasaray'da göreve getirdikten sonra Şenes bey benimle 2 sene konuşmadı. Yeniden göreve geldiğimde yalvar yakar göreve getirdim. Adan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam. UEFA, federasyon kurallarını bilen bir adam. Adnan Sezgin'in yakasından düşsünler. Futbolla uğraşan 4 kişilik ekiptik. Ben, Haldun Üstüne, Murat Üstündağ ve Adnan Sezgin. Ama son kararı ben veriyordum.

Daha da üstüne birşey demem. İzlemeyeceğim diyordum iyiki izlememişim...

Ben Adnan Sezgin'e neden bu kadar tepki gosteriliyor anlamiyorum.Gecmisini bilmiyorum gerci.

Ama acikladigi Pino'nun,Kewell'in sakat olması Avrupa'dan elenmemizin sebebi degil.Berbat bir futbol oynadik o maclarda.Takimin oynadigi futbol sadece teknik ayaklarin katkisina bakiyorsa kadronun olusturulmasinda basarisizlik vardir.

Ben Adnan Sezgin'e neden bu kadar tepki gosteriliyor anlamiyorum.Gecmisini bilmiyorum gerci.

Ama acikladigi Pino'nun,Kewell'in sakat olması Avrupa'dan elenmemizin sebebi degil.Berbat bir futbol oynadik o maclarda.Takimin oynadigi futbol sadece teknik ayaklarin katkisina bakiyorsa kadronun olusturulmasinda basarisizlik vardir.

Zaten bu sebepten dolayı başarısızlıkların sorumlusu benim dedi :)

Cevap: Adnan Polat % 100 Futbol'da Önemli Açıklamada Bulundu

Adnan Polat ve ekibi gerçekten çok iyi projelere imza attılar. Sportif başarı da bu sene gelecektir diye düşünüyorum. Misimoviç her anlamda takımı sırtlayabilirse Arda ile birlikte, çok iyi olur. Ben yeni transferlere güveniyorum, takım daha iyi olacaktır ve şampiyonluğa koşacaktır. Adnan Polat güzel konuştu bu akşam.

Ben bu sene başarının geleceğini düşünmüyorum.

Yerli oyuncu kalitemiz kötü. Eldeki iyi tek yerli Arda. Hadi bir de ucundan kıyısından Sabri. Olma potansiyeli olanlar var. Emre, Berkin, Ufuk. Ama bunlar şu an için takımın 11'ini kaldıracak kapasitede değiller. Özellikle orta sahanın ortasında Cana'nın yanlız olduğunu ve bu yükü tek başına taşıyamayacağını düşünüyorum. Defansın göbeğinde iyi bir ikilimiz olsa belki o zaman taşıyabilirdi. Mesela Vincent Kompany - Skertel gibi. Ama takımın öndeki 4'lü hadi bir de Cana ve Neil'i ekleyelim 6 kişi dışında pas yapma yeteneği oldukça kısıtlı. Yani kimyamız hala bozuk. Üzerine malesef mutlaka olacağını düşündüğüm sakatlıkları da eklersek başarısızlık bana kaçınılmaz geliyor.

Ama yine de idari ve mali yönden çok başarılı bir yönetim görüyorum. Hatta bunu daha transferler yapılmadan açtığım ve niçin takım bu halde iken Arda'yı ıslıklayan Ultraslan şimdi yönetimi ıslıklamıyor içerikli konuda da belirttim ve Adnan Polat'ın devam etmesini arzu ettiğimi söyledim. En zor dönemde elini taşın altına sokan nadir insanlardan biri olarak başarısının meyvesini yemek için en az 2-3 dönem daha başkan kalması gerektiğini düşünüyorum.

Umarım Hıncal'ın dediği gibi Martta olağanüstü genel kongre kararı alınıp da Adnan Polat başkanlıktan indirilmez. Eğer takım iyi giderse zaten böyle bir şey olmaz ama olası bir kötü gidişte piranaların hazır beklediğini düşünüyorum.

Bence bu sene box 2 box ve kaleci transfer edilmemesinin sebebi 2012 kriterlerini de gözetirsek belki de Trabzon Spor'lu 3 futbolcuyla anlaşılması olabilir. Bu adamların Türkiye'deki akla uygun piyasası 10 milyon EU'dur. Ama almaya kalksak 25 milyon EU'yu gözden çıkarmamız gerekir. Böyle bir şey olduysa 1 sene beklemeyi göze almış olabilirler.

Hala transferde geç kalmadık demesi tuhafıma gidiyor.Bir de Rijkaard'ın istediği bütün oyuncuları aldık demesi.Yani Rijkaard orta sahaya adam gibi 1 tane bile mi oyuncu istemedi?Adam gibisini geçtim vasatın biraz üstü bir oyuncu alsaydınız şimdi belki de şampiyonluktan konuşabilecektik.

Üst Alt