GSC Haber - Ağustos Ayı Olağanüstü Divan Toplantısı - Sayfa 24 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Ağustos Ayı Olağanüstü Divan Toplantısı

Valla eger 2 milyon tl ye yakin araziler bile borcunu kapatmaya anca yetiyorsa bu yontemin gecer akce olmadigi bence test edilmis demektir

ya aslinda cok kolay . Bjk nasil cok daha dusuk maliyetlere senelik ucretlere sampiyon olacak kadro kurabiliyor

bizdeki maas rakamlari hic mi rahatsiz etmiyor sizi
Şans eseri tuturulmuş kadroları ciddiye almam mümkün değil bjk da olduğu gibi.
Üstelik zararları ve borçları da az değil.
Hani diyorlar ya 4 milyon tl cik kar yaptılar bu sene. Çıkart bakalım şampiyonluklarını ve şampiyonlar ligi gelirlerini ne oluyor.
Bu sene şampiyon olamadıkları vakit veya diyelim 3-4 sene şampiyon olamadıkları vakit ne oluyor bu çok başarılı bjk da?
Bu sadece onlar içinde geçerli değil tabiki.
Mesele başarı olmadan zarar etmemektir ki özelikle ve özellikle bu Türkiye'de ana madde olmalı kulüplerde.
Türkiye'de şampiyonluk hiç bir takım adına garanti değil sonuçta.

2 milyar tl olarak düzelteyim bu arada yazını. O para yeter borçlar için ki Allah var sanki bu yönetim bu borçların tümünü biriktirmiş gibi lanse ediyorsunuz. Florya dan da üstelik ciddi bir miktar gelecek.
Bu borçlar ödenir mesele bu değil zaten ama bu zihniyet değişmezse 5 sene bilemedim 10 sene sonra aynı borç yükü yine oluşur.
Dursun Özbek tüzükde değişikliğe gidilecek sözü vardı bu borç konusuyla ilgili ilerisi için. Bunun dursun yönetim gerçekleşir bilmem sonraki ama olmazsa olmasımız bu maddedir kesinlikle. Zarar oluşturan yönetim dönem sonunda p zararı kendi cebinden karşılaması gerekir kesinlikle ve kesinlikle.

Oyle bir madde hic bir zaman olmayacak . Dursunun bos vaadlerinden biri daha . O zaman klup arti bakiye verirse de cebe atsin kirissinlar aralarinda

diger dediklerin arasinda bir dedigin en onemlisi

bjk bir sampiyon olmasin da goreyim diyorsun ya , ayni seyi soyluyorum , bu sene sampiyon olamadin diyelim , o bjk 1 kere olamasin da bak gor dedigin sey 65 er milyon euro 3 sene harcayip sifir basari elde edersen senin icin de gecerli degil mi ?

bu yeni alinan tum oyuncularin bizi sampiyon yapabilecekleri yuzde yuz mu ?

Dinlemedim de internetten biraz baktim

levent sorularinda hakli , kendi varken de bos adamlar aldigi icin o da sorumlu , ama aynen bir cok is ve islemde dahli olan mehmet helvacinin boyuna ayrildigi yonetimi topa tutmasina benziyor

aslinda is basit . Bu transferler ile buyuk kazanimlar elde edilip finansal acik verilmezse dursun , aksi bir durumda levent gibiler hakli cikacak

ama su bir gercek , bu kadro basarili olursa ancak kendini amorti eder , cunku harcanan para ve ustlenilen taahhutler oldukca yuksek

alıntını okumadan aynısını yazmıştım az önce günümüzün helvacı sı yaptılar levent i liseliler.

Ayhan özmızrak başkan olsun.
Muthiş kişilik. Galatasaray kimliğini sergileyen ve bilgisi yüksek seviyede olan usta beyefendi. Dinlerken inanılmaz keyif aldığım bir Galatasaray kişilik.

Oyle bir madde hic bir zaman olmayacak . Dursunun bos vaadlerinden biri daha . O zaman klup arti bakiye verirse de cebe atsin kirissinlar aralarinda

diger dediklerin arasinda bir dedigin en onemlisi

bjk bir sampiyon olmasin da goreyim diyorsun ya , ayni seyi soyluyorum , bu sene sampiyon olamadin diyelim , o bjk 1 kere olamasin da bak gor dedigin sey 65 er milyon euro 3 sene harcayip sifir basari elde edersen senin icin de gecerli degil mi ?

bu yeni alinan tum oyuncularin bizi sampiyon yapabilecekleri yuzde yuz mu ?
Sadece onlar için geçerli değil diye yazmıştım zaten farkına vardıysan.
Ama diyelim ki Özbek doğru söylüyor ve bütçeye göre hesap ederek bu harcamalar yapıldı o vakit sorun olmaz başarı gelmezse de. Mesele tabiki dediği doğrumu değilmi veya hesapları doğrumu yaptılar veya yapmadılar mı.

Arkadaşlar hepinize öncelikle selamlar,

Yıllardır bu çok değerli 12.500 Galatasaray Kulübü üyelerinin -alaylı veya liseli farketmez- ne işe yaradığını, bu kulübün hangi sorunlarına çözüm getirdiğini, kötü günlerimizde kaç adedinin ortalıkta olduğunu sorgulamaktayım. 20 yıldır futbolu bilinçli olarak takip eden bir Galatasaray taraftarı olarak belki haddim olmayarak kendilerine bir kaç eleştirimi de bu vesileyle söylemek istedim.

Geçen gün yapılan Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı'nda yaşanan rezilliklerden sonra zaten içimde hissettiğim o kerizlik hissi giderek güçlendi. Öncelikle Sedat bey'in söylediği cümleyi hatırlayan var mı Galatasaray için? Bakın aynen şunu söyledi ; "Galatasaray hepimizin sosyal hayatlarının çok büyük bir parçası ... " Bu güne kadar geçtiğimiz bütün ekonomik sıkıntıların temelinde yatan temel sebep işte aynen budur. Galatasaray'ın sorunu da budur. Fikri hür, vicdanı hür bu Galatasaray üyelerinin tamamı için Galatasaray sosyal hayatlarının büyük bir kısmını kaplayan bir EĞLENCEden öte olamamaktadır. Kurumsallaşamamanın temelinde yatan ana sebep de budur. Ne alaka diyeceksiniz? Hemen cevaplayayım.

Hepimiz sosyal hayatımızda yer alan enstrümanları düşünelim. Sosyalleşmemize yarayan bir Bilgisayarın ortalama fiyatı 1000-2000 TL'dir. Twitter, Facebook, Linkedin, Instagram, Periscope ve whatsapp gibi sosyal hayatımızda yer alan onlarca enstrümanları kullanmanın bedeli yine ortalama 800- 4000 TL bandındaki bir akıllı telefona sahip olmaktan geçer. Sosyal hayatımızın önemli bir parçası belki sinemaya gitmektedir. Yılda 20 kere sinemaya giden bir bireyin ödemesi gereken tutar da yaklaşık 300 TL'dır. Sosyal hayatınızın önemli bir bölümünü Galatasaray kaplıyordur ve belki maçlara gidiyorsunuzdur. Yılda 5 kez maça gitseniz ve 2 adet de formasını alırsanız ödemeniz gereken yaklaşık tutar yine 600 - 1500 TL arasında değişmektedir. Aramızda Galatasaray'ı izlemek için kombine alan, her yıl düşünmeden 2000-3000 TL belki daha fazlasını harcayan değerli üyeler de elbette vardır. Bunları neden söylüyorum biliyor musunuz? Sosyal hayatımızda hiç bir şey yapmasak ve yılda sadece sinemaya gitsek bile cebimizden çıkması gereken para Galatasaray gibi elit olduğu iddia edilen bir kulübün yıllık üyelik aidatı olan 300 TL ile eşittir.

Bu fikri hür, vicdanı hür her taraflarından Galatasaray'lılık akan 12.500 üyemiz yıllık 300 TL - 85 Euro üyelik aidatı ödemektedirler. Bunca kargaşada hiç bir zaman kötü de olmuyorlar ha dikkat edin. Hangi başkanı, hangi yönetimi seçerlerse seçsinler tüm suçun kendilerinde, seçimlerinde olduğunu da görmüyorlar. Samimiyetlerine de zerre kadar inanmıyorum Galatasaray'ı korumak adıyla söylediklerine. Şimdi sizlere sormak istiyorum her biri birbirinden hür, her biri birbirinden zengin bu 12.5000 Galatasaray üyesi Riva'nın Florya'nın, belki de Galatasaray Adası'nın ardından ağıt yakmak yerine neden kesin bir çözümle kulübü sahiplenmiyor ve zor durumlardan hiç bir zaman kurtarmak istemiyorlar, sorarım? Eğitimlerinin ve akabinde gelen zenginliklerinden aldıkları güvenle süslü cümleler duymaktan bıkmadık mı yahu? Ben bıktım. Elli sütun gider raporu hazırlıyorsunuz da neden gelirlerde siz yoksunuz kardeşim? Ne işe yararsınız? Gerçekten merak ettiğimden soruyorum. Kurula gidince ne kadar da elit kulübüz ah ah düştüğümüz şu hale bak diyip puro yakıp yanında viskisini yudumlayan elitler!? Size soruyorum.

Levent Nazifoğlu bey aslında tüm üyelerimizin içlerinde, derinde yatan bir gerçeği de dile getirdi o gün. Nedir o? Gerekirse taraftarın karşısında durup ekonomik yapıyı düzene sokma zounluluğu. Çok güzel dedi de yahu bende sormak istiyorum, Fransız ekolünden gelen, tarihi 800 yıla dayanmış bir liseden mezun olup, bu kadar eğitimle ülkenin en şanslı kısmında yer alan değerli üyeler. Anladık bu kulüp oyuncağınız, yıllık 300 liraya da sosyal hayatınızın içine çerez fiyatına almışsınız kulübü bari bir işe yarayın da oyuncağınız elinizden gitmesin. Tüm üyelere tek tek sormak isterim Galatasaray kulübüne yıllık üyelik aidatı 5.000 Euro olsa bu para kaçınızın dişine dokunur? Kaçınız yıllık 5.000 euro'yu sosyal hayatınızın önemli bir bölümünde olmasından gurur duyduğunuz bu güya ELİT takıma bağışlamaktan imtina etmez? Kaçınız gerçekten Galatasaray'ın duran varlıklarının satılmasından çok memnunsunuz, kaçınız o bahsettiğiniz -630 milyonluk öz sermayesiyle batma durumuna gelmiş takımınız için elinizi cebinize atma ahlakını gösterebilirsiniz?

Bakın bunun cevabını yıllar önce ben ve benim gibi Galatasaray'lılar bir Fenerbahçe'li olan Saadettin Saran'dan öğrendik. Bilmeyenler de öğrensin. O gün bir Fenerbahçe'li yardım etmiştir Galatasaray'a. En zor durumunda yine batacak denildiği günlerde bu pilavcı elitler ellerini ceplerine atmamıştır. Bu her seçtikleri yönetimden bir süre sonra süslü laflar, gerçekçi raporlarla intikam alan güruhun tek yapmayı becerebildiği şey eleştirmektir. Altını da dolduruyorlar demokrasi var diye. Evet demokrasi var da demokrasi olan yerlerin büyümesi, gelişmesi için vatandaşlarından aldıkları zorunlu vergiler var. Bizim demokraside 12.500 kişiden yıllık 300 lira vergi alınıyor. Beklenen Real Madrid ülkesi ile yarışması. Bir de utanmadan niye zarar ettik diyor bu ülkenin üyeleri. 300 TL ve dış yardımlarla(Lig şampiyonluğu, CL gelirleri, Tribün gelirleri vs.) bu kadar valla. Sonra da bu sistem niye çöküyor? E çöker kardeşim. Üyesinden / vatandaşından vergi toplayamayan her demokrasi çöker yerine de bir KRAL gelir. Biz de Katarlı bir iş adamı bekliyoruz işte. Zamanı var daha gerçi. Hayır yarın da bu üyeler ortalıkta olmayacak o yüzden taraftarlar olarak birbirimizi üzmeyelim. Bu elit! zümre, parasını Galatasaray için harcamaktan imtina eden ancak Galatasaray sayesinde tanınmaktan, iş yapmaktan, fiyaka yapmaktan başka hiç bir işe yaramayan GÜYA FİKRİ HÜR, GÜYA VİCDANI HÜR, GÜYA ELİT bu zümre Galatasaray'a yeterli vergiyi ödemiyor kardeşim. Bakın iddia ediyorum Galatasaray derneği'ne olan yıllık aidat bugün 5000 € olsun 500-1000 üye kalır orada. Böyle devam ederse de 300 lira aidat vererek sosyal hayatınızın çoook büyük bir kısmını oluşturan Galatasaray'ınızın elinden önce Riva'yı sonra Florya'yı eşek fiyatına alırlar, sonra Ada'yı da alırlar. En son da satarlar bir Katar'lı zengine oyuncağınızı elinizden alırlar. Bana kalsa şu gün satılsa keşke. Zira bir çoğunuzun bu kulübün pilavını yiyip, yanlış insanları seçmekten sonra da eleştirmekten başka herhangi bir faydası yok. Gidişat da gösteriyor ki ; sürekli yanlış seçimler yapmaya da devam edeceksiniz. Zira sosyal hayatınızın büyük parçası olarak değil bir kurum olarak görme gereği duymuyorsunuz bu kulübü. Bir de insan psikolojisidir, 300 TL ödediğin kulüpte seçim yapmak başkaaa, yıllık 5000 € ödeyip seçim yapmak başka. Bak işte o zaman o yıllık düzenli olarak ödediğiniz 5.000 €'nun hesabını seçtiğiniz her bir kişiye sorarsınız, daha da doğru seçimler yaparsınız. Ama işte sosyal hayat eğlencesi kulüp bu zatlar için. O kadar. Bir de Galatasaray'ın kendini kalkındırma gücü var diye masal uydurmuşlar dünya ve ülke ekonomisinden bi haber. Hepimizi salak sanıyorlar. Bu güne kadar ki tüm başkanlardan tüm hesap sormalarınız aslında kendi yanlış seçimlerinize hesap sormaktan öteye de gitmiyor benim gözümde.

İşin özünde 12.500 üye * 5000 € = 60.000.000 € yapar yıllık. -630 milyon öz kaynak da yaklaşık 155 milyon €. Hepi topu 2-3 yıl efendiler. Sürekli olmalı desek bir çoğunuz kalp spazmı geçirebilirsiniz, haliyle demiyorum. O yüzden Galatasaray'ı ve geleceğini ve/veya ekonomisini düşünüyormuş da çok iyi Galatasaray'lılarmış havası mümkünse vermeyin. Bu kulübün kontrolü elbet bir gün sizlerin elinden çıkacak dediğim gibi bu alt metni boş, pratikten ve dünya gerçeklerinden uzak entelektüel kafayla. Bir taraftar olarak Galatasaray'ın sahibinin liseye ait ve gelenekleriyle devam etmesi yönünde ama bir CL şampiyonluğu sizlerin çapsız, amaçsız ve altyapısız düzeninde görüyoruz ki mümkün değil. Bir taraftar olarak bana o günleri gösterecek ne cömertlik, ne gerçek Galatasaray sevgisi, ne de gerçekçi bir çare bulma amacınızın olmadığına emin olarak diyorum ki ; "bu gün bir yabancıya satılsa kulüp zerre umrumda olmaz." İki gün üzüntüden pilav yerim belki sizleri biraz anlayabilmek adına. O kadar. Galatasaray bu yıl kar etmezse tüm yönetim haklarımız ellerimizden uçup gidecek diye ağlayacağınıza yıllık kazançlarınızın 10000'de birini bir zahmet verin de kulübe bir işe yarayın. 2 yıllık ön muhasebe okumuş bir gencin ortaya rahatlıkla koyabileceği gelir/gider dengesini b.ktan bir powerpoint sunumu haline getirip kameralar karşısında Galatasaray'a hür fikirli olarak şu an müthiş değer kattım havası atmanın bedeli, herhangi liseli bir çocuğa verilen 5 € ile eşit kardeşim. 5 €'ya daha iyi sunumla aynı matematiği çıkartırlar hatta. Sonra da elitiz, Galatasaray için çabalıyoruz. Aynen tepeden tırnağa çok elitsiniz hepiniz. Biraz da cimrisiniz. Biraz da umrunuzda değil aslında Galatasaray. Şuradaki taraftarların yarısı kadar umrunuz değil hatta. En azından davranışlardan çıkan sonuç bu.

Uzatmak istemiyorum. Galatasaray gerçekten zor durumdaysa bu sefer bir Fenerbahçe'linin, zamanında Ünal Aysal'ın veya Cem Uzan gibi bir zenginin yardım etmesini ellerinizde pilav kasesi ile beklemeyin.Bi zahmet Elit'liğin, 800 yıllık geleneğin, hiç olmadı Galatasaray markası sayesinde tanınmış olmanızın hakkını verin ve şu trilyonlarınızdan yıllık 20.000 TL ayırın da Galatasaray daha da kötü günler görmeden düzlüğü çıksın. İşte o zaman tüm kurullarda oyuncağınızı ne kadar sevdiğiniz ve düşündüğünüzle ilgili temelde anlamsız ve gerçekçi olmayan düşünceleriniz, güya özgür fikirleriniz ve özgür vicdanlarınız olduğuna itimat edeceğim ve "helal olsun yediğiniz tüm pilavlar! gerekirse biz taraftarları da karşılarına alacaklar tabi ne yapalım?" diyeceğim. Kendi ufak bütçemle yılda Galatasaray'a harcadığım para sizden çok sizin kadar rezil etmiyoruz takımımızı konuşmalarımızla da yaptıklarımızla da. Bu gerçeğin dillendirilmesi gerekliliğini düşündüm. Levent kim, Dursun kim, Ünal kim? Sedat kim ya? Mehmet kim abi? Hepimiz bugün biliyorsak sizleri yıllık paşa paşa çıkarın da bedelini ödeyin bu ELİT! kulübe tanınmışlığınızın bedelini. Hiç olmazsa onu düşünerek bir fayda sağlayın kulübe. Bilemiyorum Altan bilemiyorum.

Son olarak ve konudan bağımsız olarak yine Sedat bey'in geçenki konuşmasında söylediği "Galatasaray başkanının sözü senettir" lafına değinmek istiyorum. 12.500 üye tüm bunca zaman oluşan zararların sebebidir. Bu yetkiyi verirken veya başkan seçerken tıpkı kendi çalışanlarınıza yaptığınız gibi dersiniz ki; "Görev süresince veya bitiminde şirketimize şahıs olarak açtığın zararları başkan ve yönetimindeki üyeler ödeyecektir. Ve abartın şirket kar ederse de karın %30'u Başkan ve yönetimine verilecektir. Bakın bakalım bu kulüp nasıl kara geçiyor. O zaman işte ne komisyon transferi yapan başkan görürsünüz, ne altyapı umurunda olmayan başkan, ne kafasına göre 40 tane oyuncu alan başkan. Ama sizlerin çapı bu yukarıda yazdıklarımı yapmaya ve bu paragrafta yazdıklarımı uygulamaya yetmez. Zaten aranızda "yaptığım zararı karşılarım" diyecek çapta başkan adayı da çıkmaz. Anca çıkarsınız kürsüye, spor programlarına sütten çıkmış ak kaşık gibi sallar durur ya da birbirinizin egolarını okşarsınız. Olağanüstü toplantının yapılması için 1800 km yoldan gelip imza verip geri gidip bir daha gelen bir ağabeyimiz vardı. Toplam uçak masrafını kulübe bağışlasa daha hayırlı iş yapmış olurdu. Ama işte EGO tatmini için o para veriliyor da kulübe yıllık 5.000 € ver desen ilk uçakla 1800 km öteye gidecek çok insan var gibi. Velhasıl-ı kelam değerli Galatasaray'lı üyeler kulüp sizinse elinizi bir zahmet cebinize atın, kulüp sizin değilse ve sadece sosyal hayatınızın çok da umurunuzda olmayan büyük bir parçası ise -ki pratiğiniz de öyle gösteriyor- o zaman çok zırlamayın. Ben takmıyorum, samimiyetinize de inanmıyorum. Kimse kusura bakmasın.

-Bir taraftar

Üst Alt