GSC Haber - Ağustos Ayı Olağanüstü Divan Toplantısı - Sayfa 23 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Ağustos Ayı Olağanüstü Divan Toplantısı

Gise geliri diye yazdim onu .. sen klubun 2015-2016 ve 2016-2017 senelerinde toplam 200 milyon euro yani nerdeyse 900 milyon TL kazandigina hakkaten inaniyor musun ?
Ortalama olarak evet. Zaten olmazsa biterdik resmen.
Sen yılda zaten 45-50 milyon Dollar faiz ödüyorsun borçlara. Senin hesabına göre kapatmaştık kulübü çoktan.

Şimdi sen özetle diyosunki,
Feghuli, fernando, maicon gibi dünya yıldızlarına çok para vermeyelim bunların yerine titi, serdargürler, lawal gibi vasat transferler yapılsın. Yıllardır yaptığımız şey buydu zaten, denedik ( donk, cavanda, ahmet vs) ama başarı böyle gelmedi. Başarı için kaliteli futbolcu şart o da parayla tabiki. Küçük düşünürsen küçülürsün. Büyük oynarsan büyürsün. Daha da büyürdk ama böyle küçük kafalar yüzünden olmayacak malesef. Ne zamanbu takım iyi işler yapsa hep içimizdeki dşmanlar tarafından aşağıçekildik malesef.

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ben oyle bir sey demedim . Yapilan islerdeki kelime oyunlarini yemeyin diyorum

ortada 20 milyon euro satis geliri filan yok

satis geliri dedigin 20 den fazlasini alirken bu adamlarin kluplerine odedin zaten

simdi herkeste o seneler onceki odenenler ucmus gitmis .. her oyuncudan zarar ediyoruz , hasbel kader bir ikisi notr oldu diye kar yazdik saniliyor ona deliriyorum , mesele oyuncularin kalitesi degil baska bir sey konusuyoruz

Sinan her yılın bütçesi kendi senesi içerisinde görüşülür/bilançoya aktarılır. Oyuncuya verdiğin bonservisin bir kısmını onu kullanma amortismanı olarak bakabilirsin. Buradan asla 15 milyonluk oyuncuyu alıp 5 yıl sonra bedava vereceksin sonucu çıkmasın. Her oyuncudan kar edeceksin diye birşey yok. Herhangi bir transfer sezonu içerisinde 15 milyonluk satış yaptıysam 15 milyonluk alış kolaylıkla yapılabilir. Kendine güveniyorsan, katmadeğer yaratacağın oyuncu yakalarsan da alırsın. Bu kadronun revizyona ihtiyacı vardı, o da yapıldı. Birinden 3 zarar edersin, birinden 3 kar edersin toparlarsın. Faiz yüküne gelince yüksek faizle borçlanılmadığı müddetçe ve akılcı davranıldığında borca karşı değilim. Yönetmesini bilmek lazım

Ben oyle bir sey demedim . Yapilan islerdeki kelime oyunlarini yemeyin diyorum

ortada 20 milyon euro satis geliri filan yok

satis geliri dedigin 20 den fazlasini alirken bu adamlarin kluplerine odedin zaten

simdi herkeste o seneler onceki odenenler ucmus gitmis .. her oyuncudan zarar ediyoruz , hasbel kader bir ikisi notr oldu diye kar yazdik saniliyor ona deliriyorum , mesele oyuncularin kalitesi degil baska bir sey konusuyoruz
Domates ticareti yapmıyoruz burada.
Normal şirketlerde bu hesap tutar ama sportif transfer olayında durum farklı.
Özelikle Türkiye'de aldığın oyuncuyu satmayı geçtim yollarken üstüne para ödeyerek yolluyorsun. Bunun da oyuncunun maaş geliri yaşı ve özellikle ligin marka kalitesi ile alakalı bir durum.
Senin liginde istenmeyen ve yüklü maaş alan adamı kolay kolay kimseye satamazsın yurt dışına.

Adamlar sportif başarı önemli değil diyor küfür eder gibi. Kulübün kuruluş amacını, misyonunu ve vizyonunu bilmeyen kan emici adamlar bunlar. Galatasaray'ı bakkal zihniyetiyle yönetmek istiyorlar zarar etmeyelim yeter kafasındalar. Bugün Barcelona'nın bile 498 milyon euro borcu var.

Domates ticareti yapmıyoruz burada.
Normal şirketlerde bu hesap tutar ama sportif transfer olayında durum farklı.
Özelikle Türkiye'de aldığın oyuncuyu satmayı geçtim yollarken üstüne para ödeyerek yolluyorsun. Bunun da oyuncunun maaş geliri yaşı ve özellikle ligin marka kalitesi ile alakalı bir durum.
Senin liginde istenmeyen ve yüklü maaş alan adamı kolay kolay kimseye satamazsın yurt dışına.

Saygideger dostum ben de senin ve guvenin dediklerini diyorum zaten

bak brumayi portekizden aldin 12 odedin , sonra 15 e sattin , o 15 ile belhanda ve maiconu aldin .

sen overallda 27 harcadin 12 aldin ve 15 iceridesin

eger her aldigin adami en azindan bedavaya degil de aldigina verirsen notr sun

biz su an gecmiste buyuk maliyetlerle alinmis adamlari en iyimser olarak o fiyatlara yakin satip bunu satis kari gibi gormeye calisiyoruz

ustelik bu acik olan meblag hem doviz uzerinden kur farkina hem de yabanci para birimi faizi ile daha da buyuyor

yapmayin etmeyin gorun bu dediklerimi kendiniz de arastirin

Barcelonanin 498 milyon euro borcu var ama bir kalemde 222 milyon euroya oyuncu satti

senin atiyorum 200 milyon euro borcun varken 100 milyon euroya satabilecegin bir emtean var mi ?

Arda gibi , cengiz under gibi satislar sonucundaki bonservisi baska oyuncularin bonservisi olarak harcamani hak olarak gorebilirsin , buna bir sey demem

ama 12 ye alinmis brumayi 13 arti bonusa satip o 13 u baska adamin bonservisine verdiginde yine 12 aciktasin ? Bir de bunu yeni kredi ve yeni faiz yukuyle yapiyorsun ..

ben anlamiyorum nasil desteklenebilir buluyorsunuz bunu ?
O futbolcular sayesinde sahada kazandığın kupa ve maç gelirleri de var. Dar pencereden bakamazsin öyle. 2014-2015 de Sneijder geçen sezon Bruma ve kötü de olsa Sneijder'i çık en az 1 sampiyonluk , 2 kupa ve 15 er puan eksiye gidersin. O gelirler mi büyük yoksa bu maliyetler mi?

Yatırım yapmadan ticaret olmaz. Futbolun yatırımı da futbolcu. Bir plan yaparsın bütçesini belirlersin, risk yönetimini yapıp futbolcuyu değerini verip alır oynatirsin. Sneijder için 4.5 çok fazla diyerek onu gonderip tasarruf yaptım denecek bir oyun değil bu. Tercihen daha ucuza ama şartlara göre gerekirse daha pahalıya yatırım yapıp BAŞARILI olmak amaç olmalı.

SM-N9000Q cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Saygideger dostum ben de senin ve guvenin dediklerini diyorum zaten

bak brumayi portekizden aldin 12 odedin , sonra 15 e sattin , o 15 ile belhanda ve maiconu aldin .

sen overallda 27 harcadin 12 aldin ve 15 iceridesin

eger her aldigin adami en azindan bedavaya degil de aldigina verirsen notr sun

biz su an gecmiste buyuk maliyetlerle alinmis adamlari en iyimser olarak o fiyatlara yakin satip bunu satis kari gibi gormeye calisiyoruz

ustelik bu acik olan meblag hem doviz uzerinden kur farkina hem de yabanci para birimi faizi ile daha da buyuyor

yapmayin etmeyin gorun bu dediklerimi kendiniz de arastirin
Bugünde satın mı bruma yı 12 ye?
Yazarsın bu senenin bilançosunu artı olarak. Ve nokta.
Eski dönemde kaça almışsın bilmem ne yapmışsını yine kendine göre hesaba katarsın ama bu yılık transfer bilançosunu katmak fanteziye kaçar.
Üstelik bide biz alıp satan kulüp de değiliz bir çok kulüp gibi. Başarıya endeksli ve Stadt sponsor ve saire üzerinden kazanç sağlayan yapımız bulunmakta. Hs bu yanlış politika dersin tartışılır tabiki.
Ajax gibi üretip satalım ve başarıyı da kovalayıp politika izlemek gerekir dersin mesela tamam neden olmasın söylerim de kolaymı okadar o iş?

O futbolcular sayesinde sahada kazandığın kupa ve maç gelirleri de var. Dar pencereden bakamazsin öyle. 2014-2015 de Sneijder geçen sezon Bruma ve kötü de olsa Sneijder'i çık en az 1 sampiyonluk , 2 kupa ve 15 er puan eksiye gidersin. O gelirler mi büyük yoksa bu maliyetler mi?

Yatırım yapmadan ticaret olmaz. Futbolun yatırımı da futbolcu. Bir plan yaparsın bütçesini belirlersin, risk yönetimini yapıp futbolcuyu değerini verip alır oynatirsin. Sneijder için 4.5 çok fazla diyerek onu gonderip tasarruf yaptım denecek bir oyun değil bu. Tercihen daha ucuza ama şartlara göre gerekirse daha pahalıya yatırım yapıp BAŞARILI olmak amaç olmalı.

E o zaman ben iki senedir bjk nin yonetilis tarzini ovdugumde

q7, sosa , atibayi toplam maliyet olarak sneijder den asagiya oynatip hem de basarili olduklarini dile getirdigimde

tonla para harcarken digerleri , talisca gibi adami kokune kadar istifade edip ucuza hallettiklerini soyledigimde neden herkes uzerime geldi

senin su soylediklerin zaten basaksehir ile bjk nin son zamanlarda yaptiklari degil mi

diger yandan ben isin yorumunda degilim , sadece rakam ve gidisati soyluyorum size

sizin gorusunuz bu maliyetleri karsilayabileceginiz yonunde , ben ise en ufak imkan gormuyorum

Bugünde satın mı bruma yı 12 ye?
Yazarsın bu senenin bilançosunu artı olarak. Ve nokta.
Eski dönemde kaça almışsın bilmem ne yapmışsını yine kendine göre hesaba katarsın ama bu yılık transfer bilançosunu katmak fanteziye kaçar.
Üstelik bide biz alıp satan kulüp de değiliz bir çok kulüp gibi. Başarıya endeksli ve Stadt sponsor ve saire üzerinden kazanç sağlayan yapımız bulunmakta. Hs bu yanlış politika dersin tartışılır tabiki.
Ajax gibi üretip satalım ve başarıyı da kovalayıp politika izlemek gerekir dersin mesela tamam neden olmasın söylerim de kolaymı okadar o iş?

Valla eger 2 milyon tl ye yakin araziler bile borcunu kapatmaya anca yetiyorsa bu yontemin gecer akce olmadigi bence test edilmis demektir

ya aslinda cok kolay . Bjk nasil cok daha dusuk maliyetlere senelik ucretlere sampiyon olacak kadro kurabiliyor

bizdeki maas rakamlari hic mi rahatsiz etmiyor sizi

Kredi alip transfere harcayacak kadar gerizekali, resmen aciklamasina ragmen, ortaya cikacagini bile bile odedigimiz bonservis toplaminda yalan soyleyen bir baskana sahibiz.

Son düzenleme:
başarısız olanlar başarıyı hazmedememiş olacak ki tekrardan burak yılmaz selçuk inanlı kadroyu özlemisler.

futbolcuya dayalı hiyerarşi son bulmustur. dursun basqan işini bilir.

E o zaman ben iki senedir bjk nin yonetilis tarzini ovdugumde

q7, sosa , atibayi toplam maliyet olarak sneijder den asagiya oynatip hem de basarili olduklarini dile getirdigimde

tonla para harcarken digerleri , talisca gibi adami kokune kadar istifade edip ucuza hallettiklerini soyledigimde neden herkes uzerime geldi

senin su soylediklerin zaten basaksehir ile bjk nin son zamanlarda yaptiklari degil mi

diger yandan ben isin yorumunda degilim , sadece rakam ve gidisati soyluyorum size

sizin gorusunuz bu maliyetleri karsilayabileceginiz yonunde , ben ise en ufak imkan gormuyorum
Ben mi geldim üstüne. Daha iyisini alabilecek akıl yok diye yazdı yazanda. Savunduğum şey hala farklı. Sen kafayı sadece maliyet ile bozmussun çok pragmatik dusunuyorsun. Fikret de Akçeli işler yapıyor Bence. O bildirdikleri ücretler bence bayagi evrak sahteciligi çıkabilir ileride. 7 ye adam satıp bedava kiralama falan normal değil.

Üst Alt