Haber - Ahmet Nur Çebi: "Bugün herkes 'Geriye dönük puan talebi daha adaletli' demeye başladı" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Ahmet Nur Çebi: "Bugün herkes 'Geriye dönük puan talebi daha adaletli' demeye başladı"

1678440142371.png

Portekiz basınında Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus'a dayandırılarak çıkan 'Süper Lig'de şampiyonluk için play-off teklifi' haberleri sonrası başlayan tartışmalar hakkında, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'den de bir açıklama geldi.

Ahmet Nur Çebi:

"Hakemlerle ilgili görüşlerimde değişiklik yok. Daha önceden ne dediysem demeye devam edeceğim. Hakemlerin yenilenmesi ve gençlerin gelmesi gerektiğini söyledim. Yeni bir hakem dünyası yaratalım talebinde bulunmuştum, o talebim hala devam ediyor."

'play-off' açıklaması:

"Play-off'la ilgili yazılı veya sözlü konuşmamız söz konusu olmadı. Ama ne hikmetse Beşiktaş ve şahsım üzerinden gerginlik yaratabilecek konuları birileri dile getiriyor. Ben, o konuya soru üzerine cevap verdim. O soruya verdiğimiz cevabın haklılığı ortaya çıktı."

Ligden çekilen takımlar, bundan sonra oynayacağı maçlarda 3-0 hükmen mağlup sayılması ve rakiplerine 3 puan verilmesi hakkında:

"Herkes, 'Evet, bu şekilde yapılması yanlıştır, adaletsizdir' demeye bugün başladı. Eğer konu zamanlamanın yanlış olmasıysa, bana soru sorulduğu gece TFF, karar için toplanmıştı. Bunun sorumlusu, TFF'nin gereksiz zamanda gereksiz şekilde konuyu gündeme getirmiş olması."

"TFF, eğer maçları 1 ay erteliyorsa, bu açıklamayı da 1 ay erteleyerek bu konuyu da kulüplerle tartışması gerekirken oldu bittiye getirmiştir. Sosyal medyadaki infialin arkasında adaletsizlikten menfaatlenen rakiplerimiz vardı."

"Beşiktaş muhaliflerine söylüyorum, bana muhalif olurken rakiplerimizin ekmeğine yağ sürmeyi bırakın"

"Play-off’u da oynamayacak takımlardan gelecek puanları da tartışalım. Bu tartışmaların sonunda çıkacak karar, şu anki karardan çok daha adil olacaktır. Birilerinin menfaatine yapılacak olan uygulamayı bir gecede yapamazsınız."

"TFF, oynanmayan maçlarla ilgili aldığı puan kararını gözden geçirmeli. Yoksa bize 5 puan ekstra verilmeli."

Onur Bulut transferi:

"Onur transferi, bizim için etik bir transfer olmaktan başka bir şey değildir. Kayserispor yöneticileri haklı olduklarını düşünüyorsa gidecekleri yer bellidir. Gereksiz gevezelik etmelerine ve Beşiktaş'ı küçük düşürücü ifadede bulunmalarını doğru bulmuyorum."

Kayserisporlu yöneticilere mesaj:

"Kendilerine çeki düzen versinler, burası Beşiktaş. Bir futbolcu, gider ayak size 1 milyon euro kazandırmak için bir kağıda imza atıyorsa saygı duymak gerekir. Onu bir odaya koyup kumpas kurmak doğru bir şey değildir."

'Bırakmam Seni Türkiyem' kampanyası:

"Bırakmam Seni Türkiyem kampanyamıza yönetim kurulu olarak 10 milyon TL bağışlayarak başlıyoruz. Beşiktaş olarak en az 6 bölgeye 6 okul yapmayı planlıyoruz."

"Yardım malzemelerinin ihtiyaç sahiplerine ulaşması, bizim için huzur vericiydi. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır."

Ahmet Nur Çebi: Play-off’u da oynamayacak takımlardan gelecek puanları da tartışalım. Bu tartışmaların sonunda çıkacak karar, şu anki karardan çok daha adil olacaktır. Birilerinin menfaatine yapılacak olan uygulamayı bir gecede yapamazsınız.

Çebi: "Onur transferi, bizim için etik bir transfer olmaktan başka bir şey değildir. Kayserispor yöneticileri haklı olduklarını düşünüyorsa gidecekleri yer bellidir. Gereksiz gevezelik etmelerine ve Beşiktaş'ı küçük düşürücü ifadede bulunmalarını doğru bulmuyorum."

Çebi: "Kayserispor'da yöneticiler kendilerine çeki düzen versinler, burası Beşiktaş. Bir futbolcu, gider ayak size 1 milyon euro kazandırmak için bir kağıda imza atıyorsa saygı duymak gerekir. Onu bir odaya koyup kumpas kurmak doğru bir şey değildir."

Şu beşiktaş'a beş atmazsak yazıklar olsun. Kimse deplase cart curt demesin, fbye bir gol ofsaytlı dahil gayet beş gol tıkadık. Üçü sayıldı. İnşallah bunları evire çevire yeneriz.

Dünyada Galatasaray kadar şansızı yoktur

Bir rakibin bu diğer rakibin Fener

Sonra neden Türkiye’yle herkes dalga geçiyor diyorsunuz..

Bizim bu Türk liginden bir şekilde çıkmamız lazım
Buraya ayrılacak her saniye bir vakit kaybı
Bunun yasal zemini ayarlanmalı

Şampiyon olsan da başarılı olsan da sürekli ağlayan, şikeci rakipler

+ Sivası, Rize’si , Hatayı , K paşası..

Gerek var mı ?

Galatasaray olmasa hiçbirinin bir ehemmiyeti yok

bu 8jk camiasını kıçını kaldıran tüpçü oldu bunlara beleş ve haksız 2 sampiyonluk verince kendilerini nimetten saymaya başladılar

Üst Alt