Ailenizde Fanatik Fenerli ve Beşiktaşlı Var mı ? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ailenizde Fanatik Fenerli ve Beşiktaşlı Var mı ?

Konuyu beğendiniz mi ?

• Kullanılan toplam oy
    17
Benim peder bey tinerci olmasına rağmen baba tarafı neredeyse komple Galatasaraylı, anne tarafı ise neredeyse komple fenerlidir. Hatta en sevdiğim kuzenlerim ve eniştem fenerlidir. Bundan dolayıdır ki birbirimizi kırmak istemediğimiz için konu futbol olunca yeterince açık konuşmayız. Üstün körü konuşuruz geçeriz. Birbirimizi üzmek istemeyiz. İnsan evladı ve adamlardır. Ailemdeki veya etrafımdaki sevdiğim herkes Galatasaraylı olmalı gibi bir fetişizme de sahip değilim zaten. Karşımdaki insan evladı olduğu sürece renk aşkına her daim saygı duyarım. Gerçi son 2 senede peder beyin de saçmaladığı çok olmuştur. Benim de karşılığında "Yeter ortalığı buram buram tiner kokuttunuz, az için şu meredi!" diye peder beyi kalaylamışlığım vardır.

Ayrıca benim Enişte gerçek anlamda koyu fenerlidir. Şu an ülkedeki mevcut futbol ortamında da son derece rahatsız olduğunu hep söyler ve eskisi kadar da ilgilenmediğini soğuduğunu bizzat biliyorum. Onun gençlik zamanında tabi derbi maçlar yarı yarıya oynandığı için bir gece önceden battaniyesi ile beraber kaç kere Ali Sami Yen'e gelip bilet kuyruğuna girmişliği olduğunu söyler. Galatasaraylılar fenerliler beraber sıra bekler ve herkes birbirini şöyle koyacağız böyle koyacağız diye kızdırırmış lakin ne kavga olurmuş ne dövüş. Bir ara sormuştum; Peki bu iki kulüp taraftarı veya camia o noktadan bu noktaya nasıl gelebildi? Yaşım belki yetmediği için bilemiyor olabilirim lakin Galatasaray ve fb camialarının önde gelenlerinden birinin bir şey yapmış olması, bir kıvılcım çakmış olması gerekiyor dedim. Bunun sorumlusu kim Galatasaray'dan biri mi diye sordum. Tek bir isim verdi. Hayatımda gördüğüm en düzgün ve en koyu fenerbahçeli'nin verdiği o tek ismi çok net söyledi; Ali Şen.

Neden bu kadar yazdım durduk yere bilmiyorum ama bu da böyle bir anımdır.

İyi forumlar.

Abi cok uzun ya satir atlaya atlaya okudum

Baba - Galatasarayli
Anne - ? (Söyle 5 sene falan önce Besiktas'i överdi zaman zaman adamlara acidigi icin "garibanlari kimse sevmiyor herhalde" derdi )
Kardes 1 - Fenerli (Futbolla pek ilgisi yok ama tahminimce beni ve babami sinir etmek icin "Fenerli")
Kardes 2 - Galatasarayli

Ailenin geri kalaninda da ezici sekilde Galatasaraylilar üstün. %80-90 vs %10-20 gibi oran diyebilirim.

@Uğur Güzel ustadin ailesini merak etmisimdir
çocukluğuna dair bir foto

aR3RmY5_460swp.webp

Üst Alt