Akıl Oyunları | Yarışma - Sayfa 18 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Akıl Oyunları | Yarışma

Cevap: Akıl Oyunları | Yarışma

"bir koyde bir berber varmis, sadece kendi sacini kesemeyenlerin sacini kesermis. bu berber kendi sacini kesebilir mi?

Paradoks işte. Bu soruyu ateistler kendilerine koz olarak soruyorlar verilebilecek en mantıklı cevap bu. Çıksınlar işin içinden beni ilgilendirmez.

Ateist diye bişey yok :) Herkes birşeylere inanma ihtiyacı hisseder. Onlarda kendi yalanlarına inanıyorlar, sonuç olarak bu da bir inançtır.

Peki o zaman ateistlik nedir?

:D Al zana paradokz :D

Not: artniyet yok.

Ateist diye bişey yok :) Herkes birşeylere inanma ihtiyacı hisseder. Onlarda kendi yalanlarına inanıyorlar, sonuç olarak bu da bir inançtır.

Peki o zaman ateistlik nedir?

:D Al zana paradokz :D

Not: artniyet yok.

Tanımını bilmiyorum abi tanımlama için söyledim. Bu soru Oxford'un Klasik Edebiyat bölümüne giriş mülakatında sorulmuş zamanında duymuştum bana göre verilebilecek en iyi cevap benim dediğim gibi olur. Çıksınlar işin içinden yiyorsa. :D

"bir koyde bir berber varmis, sadece kendi sacini kesemeyenlerin sacini kesermis. bu berber kendi sacini kesebilir mi?

Kesemez.

Tanımını bilmiyorum abi tanımlama için söyledim. Bu soru Oxford'un Klasik Edebiyat bölümüne giriş mülakatında sorulmuş zamanında duymuştum bana göre verilebilecek en iyi cevap benim dediğim gibi olur. Çıksınlar işin içinden yiyorsa. :D

Hacı ateist için kolaydır zaten. Tanrı yok der geçer. Tanrıya inanan insan bence buna cevap vermesi gerekir . Tabi o da paradoks bu der geçebilir. Ama en güzel cevap her hiçin içinde bir bütün her bütünde bir hiçlik vardır gibi bakıldığında ovv dedirten az bi düşününce bi s.. git çay koy dedirtecek bi cevap vermektir. :D

Kesemez.

kesmezse keser o zaman

vicious circle

Alın size mantık hatası. gssözlükte gördüm

15z2mur.jpg

sol altta barış özbek formalı biri var:D

Soru 1:

100 tane tuvalet var. Bu tuvaletlerin hepsi elektrik şebekesine bağlı. Elimizde bir kumanda var bu kumanda ile tuvaletlerdeki elektriği ilginç bir strateji ile kontrol edebiliyoruz. Kumandaya ilk basışımızda tuvaletlerin hepsine elektrik veriliyor. İkinci basışımızda her iki tuvaletten birinin elektriği kesiliyor. Üçüncü kez bastığımızda her üç tuvaletten birinin durumu değişiyor yani elektriği kesik olanlarına elektrik geliyor, elektrikli olanların ise elektriği kesiliyor dördüncü beşinci derken bu mantık kumandaya yüzüncü basışımıza kadar devam ediyor. Kumandaya 100 kere bastıktan sonra elimizdeki 100 gönüllü arkadaşı tuvaletlerin üzerine oturtacağız. 100 kişi tuvaletlerin üzerine oturuyor. Kaç tanesi ölür ?

Soru 2:

Manny adında bir şovmen Oscar töreninde gösteri yapacak. 30 kişilik bir ekibi var. Ekibindeki kişilerin gazetecilerinden tacizinden etkilenmemeleri, ve birbirlerinden bağımsız prova yapabilmeleri için, bunları üç gruba ayırıyor ve üç farklı şehre göndermeye karar veriyor; Las Vegas, San Diego, Los Angeles. Manny'nin istikrarlı olduğu tek şey kadrosunu dönüşümlü kullanmak. Bıkmalarını engellemek için ekibindekilerin hiç bir zaman hangi takımda yer alacaklarını bilmelerine izin vermiyor Oscar törenlerine katılacak olmaları da bu yöntemini etkilemiyor.

30 kişiden oluşan ekip bir gün boyunca bu şehirlere gidecekler. Manny bir sistem geliştiriyor. Takımdakiler hareket günü boyunca birbirlerinden bağımsız olarak, rasgele bir saatte havalimanına gidip, provaların yapılacağı üç şehirden herhangi birine kalkan ilk uçağa binecekler. Gün boyunca üç şehrin her birine kalkan uçakların sayısı eşit. Bu yüzden Manny sonunda her bir şehirde yaklaşık eşit sayıda takım elemanı ile birlikte olacağı sonucuna varıyor. Ancak küçük bir sorun çıkıyor. Manny koordine için Hollywood bulvarına geldiğinde güzelce tasarlanmış planında baltayı taşa vurduğunu görüyor. Vegas'ta 25, San Diego'da 2 ve Los Angeles'ta sadece 3 kişi vardır.

Herkes talimatlara uymuştu her şehre eşit sayıda uçuş oldu peki yanlış giden şey neydi ?

İlk sorunun cevabını buraya yazabilirsiniz. İkinci sorunun cevabını ise bana ya da Sercan Üstün'e pm olarak yollamanızı rica ediyorum. Lütfen bu kuralı ihlal etmeyin. Soruları ilk bilenler 5'er puan sonra bilenler 3'er puan alacak. 1. sorunun cevabını bilenlerden gün sonunda cevaplarını pm olarak isteyeceğiz o yüzden birinden görüp yazmayın. :D

Format için bu konuya bakabilirsiniz.

https://www.gscimbom.com/forum/gscimbom-cafe/63217-akil-oyunlari-yarisma-kurallari.html

Başarılar. :)

konunun adı bence

gscimbom ayştayınını arıyor diye değiştirilmeli

uzmanportalcomalbertxz8.jpg

:tiphat:

be mübarekler bu nedir yahu bunları çözmek isteyen adam beyin şeyciklemesi geçirir

Üst Alt