Akıl Oyunları | Yarışma - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Akıl Oyunları | Yarışma

Cevap: Akıl Oyunları | Yarışma

Ama şu da var. Az kişiyle 2000 şampanya 1 saatte tadılabilir mi? Zaman boyutu var işin. :D

Süreye takılma yani 1 saat olmasına takılma bir kişinin bile 15 dakikada 2000 şampanyayı tadabileceğini düşün orası çok sorun değil.

Namık abi sanada sor dedik öldurdun aga...

Diğerleri çok basit olum bu tip soruları çözmek daha zevklidir ince düşünmek lazım. :)

bu 45 dakika olayi sabitmi kesinmi?

bir kisi sirayla dener abicim

dakika tutulur 45 cikartilir bulunur

cabuk bulmaya calisiyorsan obur uctanda biri baslar

Süreye takılma yani 1 saat olmasına takılma bir kişinin bile 15 dakikada 2000 şampanyayı tadabileceğini düşün orası çok sorun değil.

Diğerleri çok basit olum bu tip soruları çözmek daha zevklidir ince düşünmek lazım. :)

E süre önemli değil ise 1 kişi bile yeter o zaman. Bulana kadar içer, sonra ölür işte. :)

50 değilse kaçıyorum artık cevabı yarın oğrenirim ??

Değil.

bu 45 dakika olayi sabitmi kesinmi?

bir kisi sirayla dener abicim

dakika tutulur 45 cikartilir bulunur

cabuk bulmaya calisiyorsan obur uctanda biri baslar

Abi ben de ilk bu mantıktan düşündüm ama bu mantığa göre sabit bir yorum yapılamıyor sorudaki mantığa göre. Bu yüzden şu dakikada ölürse şu şişedir gibi bir mantıktan çözülmüyor soru.

E süre önemli değil ise 1 kişi bile yeter o zaman. Bulana kadar içer, sonra ölür işte. :)

O sürede bir kişi tadabilir dedim sadece. 1 kişi tatsın Kadir zehirli şişenin hangisi olduğunu nasıl bulacaksın ?

İlk 15 dakikada 2000 şampanyanın içilmesi lazım yalnız. Yoksa konuklar kobaylardan birinin ölümüne şahit olur. :D

222 diyorum hacı ben taktım bu ikilere... Ama mantıklı bir açıklaması var emin ol, eğer bu da doğru çıkmazsa farklı bir yönteme yol alacağım.

222 diyorum hacı ben taktım bu ikilere... Ama mantıklı bir açıklaması var emin ol, eğer bu da doğru çıkmazsa farklı bir yönteme yol alacağım.

Yok değil Adem.

Bir kez daha söyleyeyim vereceğiniz her türlü cevaptaki kişi sayısı 15 dakikalık süreçte şişeleri tadabiliyor yani 1 kişi bile olsa tadabilir ama 1 kişiyle bulamazsınız hangi şişenin zehirli olduğunu.

Bir de ipucu vereyim soruyu basite indirgeyin. Şişe sayısı daha az olsaydı nasıl olurdu mesela öyle düşünün.

adamin 45 dakikada ne kadar sise tadacagina bagimli bu denklem reisler

Abi o mantıktan sabit bir şey çıkmaz işte bir kesinlik yok. O yönden çözülmüyor bir daha söyleyeyim. :)

cevap veriyorum 45 :D

Yanlış.

Değil.

Abi ben de ilk bu mantıktan düşündüm ama bu mantığa göre sabit bir yorum yapılamıyor sorudaki mantığa göre. Bu yüzden şu dakikada ölürse şu şişedir gibi bir mantıktan çözülmüyor soru.

O sürede bir kişi tadabilir dedim sadece. 1 kişi tatsın Kadir zehirli şişenin hangisi olduğunu nasıl bulacaksın ?

Yanına birini tutarsın. O da zehirli şişeyi ayırır. :)

Şöyle olabilir, şampanya hiç birşey olmamış gibi dağıtılır ve 45 dakika sonra ölen kişiye, ''bayıldı ya, oturtun adamı'' edasıyla sağa sola atılır, bir yere. Sonuçta geri kalanlar bizim. :D

Üst Alt