Akıl Oyunları | Yarışma - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Akıl Oyunları | Yarışma

Cevap: Akıl Oyunları | Yarışma

Benim düşündüğüm mantık aslında direk sonuca gidiyor. Önce 200 kişilik ekiple her biri 10'ar şişeyi alıp içecek. Sonra 200 kişinin aldığı 10'arlık şişeler yine 10 kişilik farklı ekiplerle tadılacak, daha sonra kalan 2 şişede 2 kişilik farklı ekiple tadılacak ve 1 saat sonra toplam 3 kişi ölecek. Bu da sana hangi şişenin zehirli olduğu sonucunu çıkartacak. Başka bir cevabı mutlaka vardır ama bu da seni sonuca götürür. :)

açıklayayım mı :D

bakın 2000 şişe 45 kişi denetirsen adam başına 44 şişe felan düşüyor . hangi kişi ölürse onun denediği 44 şişeyi kalan 44 kişi deneyecek. ve bulacaklar. en mantıklı çözüm bu.

mantık hatasıda yok :D

edit . mantık hatası var süre yetmiyor :D

namik bunun ustune mantiksiz bir cevapla gelme karsimiz:)

Bu soruyu okuduktan 2-3 gün sonra çözmüştüm gün içinde düşünmüştüm boş kaldığımda. Yani bana göre mantıklı çözümü. :)

Değil.

bakın 2000 şişe 45 kişi denetirsen adam başına 44 şişe felan düşüyor . hangi kişi ölürse onun denediği 44 şişeyi kalan 44 kişi deneyecek. ve bulacaklar. en mantıklı çözüm bu.

dp. mantık hatası var süre yetmiyor :D

Değil.

edit . mantık hatası var süre yetmiyor :D

O zaman cevap 50

Madem 45 dakika sonra ölüyorsa yine 1 kişi yapabilir. Sırasıyla içtiği zamanları yazar bir yere. Öldüğünden 45 dakika önce içtiği şişe bulunur. O da zehirlidir. :D

Değil.

Madem 45 dakika sonra ölüyorsa yine 1 kişi yapabilir. Sırasıyla içtiği zamanları yazar bir yere. Öldüğünden 45 dakika önce içtiği şişe bulunur. O da zehirlidir. :D

Kadir okumuyorsun herhalde o mantıkla nasıl bir sabitlik getireceksin ? O mantıkla çözüm yapamazsın.

Sorunun sayfasını bulamadım ama 40 diyorum. Kutlu olsun.

Ahahahaha :D Kralsın reis.

Var bu işte bir pislik ama altından ne çıkıcak bakalım :D

Kesin kral kendi denemiştir hepsini ;)

Üst Alt