AL 12/13 C Grubu 5.Maç | Marsilya 0-1 Fenerbahçe | Maç Sonucu | 22 Kasım - Sayfa 23 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

AL 12/13 C Grubu 5.Maç | Marsilya 0-1 Fenerbahçe | Maç Sonucu | 22 Kasım

Cevap: Ynt: AL 12/13 C Grubu 5.Maç | Marsilya 0-1 Fenerbahçe | Devre | 22 Kasım

Ya kapanıyorlar.Duran toptan 1 gol atıp yine çekiliyorlar.Yunanistan gibi oynuyorlar.Ama bu sistemler pek tutunmaz :) İllaki bozulacak.

Defansın ve takım savunman iyiyse her zaman işe yarar yok çağ dışıymış yok günümüz futbolu böyle değilmiş falan geçin bunları aksine savunma ekolü yeniden yükseliyor.Inter,Chelsea falan nasıl aldı Şampiyonlar Ligi'ni?

Cevap: AL 12/13 C Grubu 5.Maç | Marsilya 0-1 Fenerbahçe | Maç Sonucu | 22 Kasım

Eyvallah iyi işlerde yaptılar. Ancak maçı izlemiş olanlar zaten farkındadır. Kısacası 3-5 başlıkta özetleyelim;

- Gol kısmet dolu

- Rakip dünya kaçırdı

- Acayip ballılardı. Bakın çamur atmak değil niyetim. Tüm şutlar Volkan'ın üstüne gitti. 1 tanesi gitmedi gol oluyordu direk engelledi.

- Bu bal daha ne kadar devam edecek :S

- Ne oynadıklarını kendileri de bilmiyor.

Bu başlıkları 35-40 maç için toparlıyabiliriz :D Volkan'da ya mıknatıs var yada hakikatne iyi kaleci toplar hep üstüne mi gider ya..

Defansın ve takım savunman iyiyse her zaman işe yarar yok çağ dışıymış yok günümüz futbolu böyle değilmiş falan geçin bunları aksine savunma ekolü yeniden yükseliyor.Inter,Chelsea falan nasıl aldı Şampiyonlar Ligi'ni?

Fenerin savunması iyi değil ki hele Bekir presi gördüğü an ya rakibe veriyor topu ya dışarı atıyor.. Biz 5 maçta da dağ gibi pozisyona girdik birçoğu defans hatasıydı tabi...

Orası öyle ama şöyle birşey var ki Fener'in verdiği kadar pozisyon biz verseydik şuana kadar 2 kat daha fazla gol yemiş olurduk öyle bir tuhaf şansları var..

hayır yemezdik. inonudeki macta bjk tek kale oynadı bize karsı acayip ballıydık. bos kaleye yolladı bjklı. semihin ayagına carptı donen top direge carptı ondan da seken topu muslera karsıladı ve 0-0 bitti. dicem o ki yerlesmis savunmanın gol yemesi cok zor. bizim sacma sapan gol yeme nedenimiz defansımızın pozisyon alamamasından kaynaklanıyor. az kisiyle ve dengesiz yakalanıyoruz yani

Ben ikinci yarıyı seyrettim fener fena bir takım değil. Sow, Meireles, Gökhan Gönül, Kuyt üst düzeyde oyun oynayabiliyorlar günlerinde olurlarsa. Mehmet Topal Valenciada olduğu süre içinde bölgesi ile ilgili çok şey öğrendi ve ilk 11 oynadı bir çok maçta. Stoch, Krasic 10 küsür milyon euroluk adamlar. Volkan keza öyle. Caner, Ali Hasan, Bekir, Selçuk amatör ruhlu oyuncular, becerileri az ama ellerinden geleni yapıyorlar. Yobo tecrübeli. Aykut Kocamanın elinde iyi bir kadro var. Ama yinede fenerin sağı solu belli olmaz, 3 hafta sonra are you player demeyede başlayabilirler.

Yalnız şimdi özeti izliyorum ikinci yarı sırf fenerin sahasında geçmiş , volkan iyi kurtarışlar yapmış marsilya 1 gol atabilseymiş devamı gelirmiş fark yerlerdi . Bu bal nereye kadar

Yalnız şimdi özeti izliyorum ikinci yarı sırf fenerin sahasında geçmiş , volkan iyi kurtarışlar yapmış marsilya 1 gol atabilseymiş devamı gelirmiş fark yerlerdi . Bu bal nereye kadar

bu benim fikrim aslında hep boyle oldugunu dusunuyorum. bi takım sahaya fark yememeye cıkarsa yemez :D

herkes bizim gibi degil. Terim gibi lider bir adam degil. mac 2-0 oldugunda cevireyim diye acık oynamaz 50 bin kisilik stadda ve bir derbide veya buyuk bir macta. o 3-1lik macta veya 1-2 yenildigimiz super finalde bizim kadıkoyde oynadıgımız oyunun yarısını oynasalardı mac 8lere 9lara gidecekti. bi takım kapanırsa fark yemesi cok zor:lol:

Bilmem Muslera'da o kadar top kurtarıyor bence..

Muslera geçen seneye nazaran daha çok pozisyon kurtarıyor. (Bu hem kendinden hem takım savunmasından kaynaklı bir şey. Bu ayrı bir konu ama.) Ama Volkan'la mukayese edilemez.Volkan ayısını sevmesek de çok iyi bir kaleci,Fener'i sırtlayan adam resmen.Milli takımı sallamıyor yediği o gollere bakmayın.Milli takımdaki oyunu ile Fener'deki oyunu bir olmadı hiçbir zaman.

Muslera geçen seneye nazaran daha çok pozisyon kurtarıyor. (Bu hem kendinden hem takım savunmasından kaynaklı bir şey. Bu ayrı bir konu ama.) Ama Volkan'la mukayese edilemez.Volkan ayısını sevmesek de çok iyi bir kaleci,Fener'i sırtlayan adam resmen.Milli takımı sallamıyor yediği o gollere bakmayın.Milli takımdaki oyunu ile Fener'deki oyunu bir olmadı hiçbir zaman.

savunması dengesiz olan yani açık oynayan buyuk takımlarda defans oyuncusu olmakta cok zordur kaleci olmakta. heleki kaleci olmak cok zor. cogu zaman 3'e 2 yakalanırsın bazen 2-2 surekli bu sekilde yakalanırsın. Hatta Dany alınınca biraz suphelenmistim kuskulandım ben Antep surekli savunma yapıyor. savunma yapan takımda kalecide olmak kolaydır savunmacı olmakta kolaydır. onemli olan kalecinin dengesiz ve eksik yakalandıgında ne yaptıgıdır. ona kaldıysa bizimde gecen sene kadromuz oturmamıstı. hazırlık kupasında sadece real madrid macının 2. yarısı gomulduk sabri falan girmisti tek forvet oynuyorduk. birde inonudeki ilk lig macında. olagan ustu saldırmıstı bjk. bildigin muslera volkandan daha iyi oynadı o mac.

volkinin iyi olma nedeni tamamen oyun felsefesinden. (tabi buna felsefe deniliyorsa :D) Oyle hantal bi kaleci bizde olsa mac bası 5 gol yer. volkanın en buyuk handikapı oyundan cabuk kopması. muslerada'da oluyor bu ama adama bazen 10 dk top gelmedigi oluyor. baskette de boyle oyuncu benche gelip cok dinlenip tekrar girdiginde bir daha asla sut sokamaz.

fener yine son 32den öteye gidemez, victoria plizen ve sparta prag dışında kolay muhtemel rakipleri yok

Atletico Madrid 2 kez ŞL den gelip Uefa'yı aldı.Braga da ŞL'den gelip final oynadı.Yanılmıyorsam Shakhtar da ŞL'den gelip Uefa'yı aldı,hatta Dinamo Kiev de o sene ŞL'den gelip yarı final oynadı.

Yok yahu ben o takımlar için sallamıyorlar demedim. Mesela geçen sene Manu C.L.'den elendikten sonra lige ağırlık verdi UEFA'yı fazla önemsemediler,keza Manchester City de...

O yüzden küçük takımlar (misal Fenerbahçe) daha aç oldukları için, sürpriz yapabilirler ki geçmişte örnekleri mevcut. Ama C.L.'de sürpriz yapmak üst turlarda çok kolay değil. Çünkü C.L. Kupası birincil hedef olarak koyuluyor.

Yalnız farkında mısınız bilmem hazırlık maçlarında biz hiç gol yemedik adam gibi. . Fiorentina, Genoa ve Lazio gibi takımlardan gol yemedik bırak golü adam gibi pozisyon dahi vermedik..

Üst Alt